Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Naruto manga vagy anime?

Naruto manga vagy anime?

Figyelt kérdés

Szeretném elkezdeni nézni/olvasni, de hallottam, hogy az animében rengeteg a filler. Érdemes tehát neki kezdeni az animének vagy maradjak inkább a mangánál? :)

Valamint lenne egy kérdésem, a Naruto Gaiden a sima Naruto manga folytatása? :)



2017. márc. 25. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anime így van sorrendben:

Naruto

Naruto Shippuuden: Naruto után kb. 2 évvel játszódik


Manga pedig így:

Naruto: ez nincsen megbontva "simára" és Shippudenre

Naruto Gaiden: a Naruto vége után játszódik több, mint 10 évvel, de nem Naruto a főszereplő

Boruto: a Naruto Gaiden folytatása, nem Naruto a főszereplő


Anime mellett:

-látványosabbak a harcok

Anime ellen:

-sok a filler

-néhány jelenet nem olyan durva, mint a mangában (kevés ilyen van, azok is főleg a történet első felében a "sima" Narutóban)


A manga ugyanez, csak fordítva. Tehát mellette szól, hogy az 1-2 durvábbnak számító jelenet benne van, és nincsen benne filler. Ellene pedig az szól, hogy a harcok ugyebár rajzolva vannak.

2017. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mangát eleve nem tudod az elejétől olvasni, mert a Mangafan kiadó tuljdonában áll a 20. kötetig, a 180 valahányas fejezettől vant fent neten.

Kezdj bele az animébe szerintem, ha meg fillerek jönnek, hagyd ki őket. Ezeken az oldalakon megtalálod, mely részek fillerek: [link]

[link]


Végső soron én a mangát is el fogom olvasni, többen azt állítják, hogy a manga jobban visszaadja a szereplők érzelmeit, és nincsenek zavaró visszaemlékezések. Az elejét meg majd megveszem, ha lesz rá pénzem. :)

2017. márc. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet a mangát is az 1. fejezettől, de angolul.
2017. márc. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát. 😊
2017. márc. 25. 23:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem általánosságban szórakoztatóbb filmet nézni, mint olvasni.


A Naruto esetében a manga jóval igényesebb és nincsenek fillerek, ami az anime esetében szerintem több mint a felét teszi ki. Ugyanakkor a magával végeznél 1-2 hét alatt, míg a animével el leszel egy évig legalább...


Szóval szerintem a manga a jobb, de animét nézni jobb.

2017. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Naruto Gaiden manga a Boruto mozifilm közvetlen előzménye.
2017. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az anime jobb.
2017. márc. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!