Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi az a ship/ shippelés?

Klementinacska kérdése:

Mi az a ship/ shippelés?

Figyelt kérdés
Pl ha anime téren beszélünk ,,ship"-ről akkor az mit jelent?

2017. ápr. 3. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Anime terén fogalmam sincs de angolul kiszállítást/házhozszállítást jelent.
2017. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha "shippelsz" valakiket, legyen az sorozat, anime, játék, film. Az azt jelenti, hogy szerinted jó együtt a két karakter, és örülnél neki ha összejönnének stb.
2017. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Még angolul sem házhoz szállítást jelent...


#2 jól írta.

2017. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Kolega, ha van nyelvvizsgád akkor kukába vele. De tessék itt a bizonyíték. [link]

Shippelés, feltételezem a shipping magyarosítása. A shipping pedig kérem szépen kiszállítást jelent akár hiszed akár nem. Az animés jelentéssel pedig ahogy írtam nem vagyok tisztában.

2017. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szleng, a lényege az, hogy szurkolsz két karakternek, vagy akár élő személynek, hogy összejöjjenek. Az ilyen shipeknek általában neve is van, mégpedig a két egyén nevét összevonva jön létre. (Pl. Romione = Ron és Hermione a Harry Potterből; Zalfie = Zoella és Alfie, angol youtuberek)


Ha a "ship" megtörténik, tehát a két egyén összejön, akkor az már egy "canon ship," aka hivatalos.

2017. ápr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ship - két ember kapcsolata

Shippelés - amikor "társítasz" két embert (nem feltétlenül valós, az is lehet hogy az illetők még köszönőviszonyban sincsenek, vagy nem is látták egymást. Az is lehetséges, hogy két külön történetből származnak)

Canon - Valós, hivatalos

|

-> canon ship - a szereplők az eredeti történetben is összejönnek

2017. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Rysex válasza:
47%

off.

Wow az első poszt ami anime kifejezéssel előjött és tanultam is belöle.

2017. ápr. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a relationship-ből lett rövidítve. A többit már fent leírták.
2017. ápr. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!