Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Legjobb világfelépítések...

Legjobb világfelépítések alapötletek?

Figyelt kérdés
Nektek mi a kedvenc filmes,könyves,sorozatos,animés világfelépítésetek alapötletetek vagyis "alapkövetek"?

#sorozat #film #könyv #anime #alapkő #világfelépítés #világkidolgozás
2017. jún. 2. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, jól értem-e a kérdést, de ha igen, akkor talán az

Accel World sorozat.

24 részes.

Virtuális világ, fantasy.


Nos, ez tényleg fantáziadús, ellentétben a legtöbb, sablonos fantasy-val...

A SAO viszont nem tudott megfogni.

2017. jún. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Anime/manga:


Neon Genesis Evangelion - Hatalmas lore van mögötte ami (konkrétan) Ádámig és Éváig nyúlik vissza, de nagyon nehéz kibányászni.

Azért nem kezdem el ecsetelni mert itt lennék egész nap.

Szerintem az egyik legérdekesebb sci-fi világkép és nem mellesleg zseniális karakterdráma.



Filmekből mindenképpen a Mátrixot mondanám, a mai napig nagyon izgalmas ötletnek tartom a szimulált valóságot és ez a film hozta be az ötletet a mainstreambe.


Könyvekből most egy ugrik be igazán, az egyetlen amit az elmúlt 5 évben olvastam és tényleg megmozgatta a fantáziámat, az pedig a From The New World. Japán könyv és van belőle anime is de egyszerűen nem tudja visszaadni...

Egy utópisztikus távoli jövőben játszódik egy boldog kis zöld faluban, a főszereplőt gyerekkorától kezdve követjük fiatal fellnőttkorig. A regény eleje még csak sejteti hogy valami nem stimmel, aztán hirtelen kiderül hogy az utópia mégsem teljesen az aminek látszik.

Kicsit talán spoiler, de ha ez a kérdés elgondolkodtat akkor tetszeni fog: /Te hogyan tartanál fent egy társadalmat, ahol mindenki egy két lábon sétáló atombomba?/


Sorozatból a Westworld alapötlete tetszett eddig a legjobban, kár hogy a kivitelezést elrontották. Egy vadnyugati témájú parkban játszódik ahol androidok játsszák beprogramozott szerepeiket a vendégek pedig kedvükre szórakozhatnak (magyarán b*sznak és lövöldöznek össze vissza).

Egy frissítés az androidok szoftverében viszont lassan öntudatra ébreszti őket.

2017. jún. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek.
2017. jún. 3. 08:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem a SAO világa fogott meg. Nem a sorozat által bemutatottak miatt, hanem a végtelen lehetőségek tárháza volt az oka, amit egy ilyen világ nyújt, tehát konkrétan az alapötlet, miszerint egy játékban ragadtunk. Ha eljátszadozol vele, elég érdekes és fordulatos történeteket hozhatsz össze. (Véleményem szerint a SAO nem tudta a maximumot kihozni a lehetőségekből, de azért jó volt.)

Ugyan így a Log Horizon.


Ezen kívül toplistán szerepel nálam a feudális japánban játszódó, ninjás-szamurájos filmek / animék / sorozatok végtelen tárháza, szintúgy azért, mert bődületesen sok dolgot lehet kihozni belőle. Nagyon tetszett a "Brave 10" világa, például. A történelembe visszanyúlni, és létező alakokat alapul venni szerintem nagyon jó ötlet.


Szintúgy sok fantáziát látok az olyan világokban, amik különféle lényeket sorakoztatnak fel.

A Shingeki no Bahamut (Rage of Bahamut) anime egy kedvenc példám erre, habár a klisés angyal-ember-démon történetet hozza be, egy kis extrával is fűszerezi, ami szerintem élvezhetővé teszi.


Nem tudtam pontos választ adni a kérdésedre, mert még nem találkoztam olyan alaptörténettel, ami nekem igazán tetszett volna, az összes elemében. :) A felsoroltakat leginkább egy író (nyilván amatőr) szemszögéből nézem: milyen alapötletekből lehet kihozni a legtöbbet. Remélem, azért egy kicsit hasznos volt a válaszom.

2017. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Noha közel sincs tökéletesen átgondolva, engem a Lego Bionicle szériája fogott meg ebből a szempontból. Főleg amiatt, hogy mi mindent ki tudtak hozni egy első ránézésre egyszerű játéksorozatból. Az univerzum története százezer évet ölel át, és még akkor sem lehet teljesen átlátni, ha elolvasod az összes könyvet és képregényt, megnézed az animációkat és játszol a webes játékokkal. Követni kellett a készítők rajongókkal való beszélgetéseit, a fórumokon folyó elmélkedéseket, és elmélyedni a wikis cikkekben.


De a részletességen túl inkább az nyűgözött le, hogy hogyan építették fel a világot, és hogy több óriási csavart már a legelejétől elkezdtek felvezetni. Nagyon ambiciózus volt egy gyerekjátéknak. Előbb egy rejtélyes, polinéziai mitológiára alapuló kaland-fantasy történetet vezettek fel a szereplők hiedelmein és kultúráján keresztül, de elrejtettek nyomokat egy tágabb univerzumra is. Évekkel később fokozatosan felborították a megszokott kliséket, és kiderült, hogy a teljes háttérsztori csak fabrikáció volt.

Ezek után kirobbant az univerzum-építés, a fantasy fokozatosan átment lágy sci-fibe, a végén pedig már bolygókon játszódott a sztori. Nyolc évig tartogatták a széria alapját képző nagy csavar leleplezését, végül meg már annyi fordulatot halmoztak egymásra, hogy a gyerekek nem tudták követni, és a Lego elkaszálta a sorozatot. Azóta sem próbálkoztak hasonló eredeti ötlettel, hanem inkább más cégek licenceire hagyatkoznak (Star Wars, Marvel, stb). Maguk a készítők viszont hihetetlenül elkötelezettek voltak, és többen máig tartják a kapcsolatot a fanokkal.


Amikor gyerekként gyűjtöttem a figurákat, fogalmam sem volt az univerzum és az egész franchise mélységéről. Mivel ez volt a Lego első és egyetlen kísérlete egy részletes univerzum felépítésére, nyilván sok átgondolatlan részlet volt az egészben, de le a kalappal a készítők előtt mindazért, amit jól csináltak. Nagy kár, hogy a Lego hagyta veszendőbe menni a szériát. Szerintem nem is tudták, hogy mekkora lehetőség volt benne.

2018. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!