Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szomoru (rovid) animek?

Szomoru (rovid) animek?

Figyelt kérdés
Pl Hybrid child, angel beats, mirai nikki, akame ga kill, elfen lied, code geass, charlotte, death note stb..

2017. jún. 3. 15:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Amelyik a legjobban tetszett kihagytam :D : Hotarubi no mori e
2017. jún. 3. 15:51
 2/8 TR75 ***** válasza:

Byôsoku 5 senchimêtoru

De amúgy a rendezőtől bármi.

2017. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
daughter of mnemosyne
2017. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocs daughters of mnemosyne
2017. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Death Parade

Anohana

Plastice Memories

Shelter bár az egész anime csupán 6 perces, de nagyon szép és szomorú története van

2017. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hotarubi no Mori e-ez egy azt hiszem háromnegyed órás film,majd meglátod mitől szomorú,de nekem abszolút az egyik kedvencem

Hai to Gensou no Grimgar-gyerekekről szól,de egy nagyon szép(szomoró) anime sült ki belőle

Hakuouki-két évados,de ha jól tudom az első évad 10 részes,a másodikról meg annyira nem nyilatkozom,mert azt még én se láttam(azt olvastam,hogy a 2. szomorúbb,mint az első)

Orange-szerintem én vagy 5-ször elsÍrtam magam rajta,pedig egyáltalán nem vagyok sÍrós tÍpus

Nagi no Asakura-szintén gyerekekről szól,de ezt is elkönyveltem egy gyönyörű animének

Tudom,nagyon költői szavakat használtam,de ettől most tekintsünk el:D

Jó szórakozást;)

2017. jún. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi,nem olvastam amit Írtál...(most kijárna nekem egy simogatás amiért ilyen figyelmes voltam)
2017. jún. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fejből írom a hosszukat, ezért pontatlan lesz a részek száma...De kb megfelel a valóságnak:


Planetarian - Chiisana Hoshi no Yume

valamint

Eve no jikan:


mindkettő körüljárja a "van-e lelke az androidoknak" témakört, de

nem szájba rágósan, hanem szívszorítóan, főleg a Planetarian megható.


RÖVID mindkettő, alig két óra az össz idejük (rövid részek, 5-6 részesek).


__________



Ilyesmi egyébként a Dears is, azt is szeretem, az kb 12 részes, az már félig-meddig ecchi, erotikus androidról szól, megható a lelki vonatkozás.


____________________



Popotan:


12 részes, egyszerű, kedves, mégis szomorú alaphangulatú anime, némi cicis ecchi-vel.

Az élet értelmét keresi egy nőneműekből álló "család", akik folytonos vándorlásra vannak kényszerítve az időben, időben ugrálniuk kell, de minden alkalommal pár évnyi letelepedési időt kapnak.

A barátság kérdéskörét is érinti.


_________________



Arashi No Yoru Ni:


ZSENIÁLIS, egyrészes anime.

Egyszerű, de nagyszerű alapötlettel...


Végig szomorú az alaphangulata, állatszereplők ábrázolnak emberi hibákat: előítéletet, társadalmi merev normákat, kísértésnek ellenállást, stb. De hogy happy end- lesz-e, nem árul el, bár ez nem is tét, ha tudnád előre, akkor is megható, élvezetteli végignézni.


_______________



Boku Dake Ga Inai Machi:


Durvább krimi, mint a Death Nore, 16+.

Gyermekbántalmazás a központi témája.

Zseniális sorozat, csak 12 részes.


____________



Gokukoku no Brynhildr:


Kb 12 rész.

Némileg mondhatnám talán túlélő scifinek, bár inkább talán misztikus... Javaslom megtekintésre, az animék krémjéhez sorolom ezt is. Sok benne bár a vér, de ez betegségekből ered, szomorú az alaphangulata.


____________



Ao Haru Ride:


Kb 15 részes szomorú kamaszromantika. Halál , és lelki távolság feldolgozása.

Félig-meddig emlékeztett az

5 cm/second egyrészes animére.


______________



Gunslinger Girl:


18+!


13 részes.


Kb 8-11 életkorú kislányokat -traumatikus múltjukat követően- agymosásban részesítik, törlik szomorú emlékeiket, és terrorizmus ellenes elhárító katonákká képzik, gépfegyveres, és késelő kislányokról van szó. Mindenkihez egyetlen felügyelő tartozik, apakánt néznek fel rájuk.


(Vannak analógiák az Elfen Lied-del, némileg.)


Főleg a lelki vonatkozásokat ábrázolja, amúgy a grafikája is gyönyörű az első évadnak.


Szívszorító, hogy két vérengzés között a szobájukban lelkiznek és plüssmacikkal játszanak...


Megrendítő, csak nagykorúaknak!


______________



Végül, de nem utolsó sorban egy további nagy kedvencem:


Kokoro Connect


13 részes évadjához fontos megnézni a további 4 rész OVA folytatást! (inda)


Bár van benne némi ecchi vonatkozás, egy kis vígjáték is, mégis alapvetően


lélektani dráma. Elgondolkodtató.


Jellemszembesülések, fokozott motiváció jellemfejlődésre, felnőtté válás.


Ez a lényege.


Egyébként némi misztikum váltja ki a 17/18 éves szereplőkből a változást: testcserék, gondolatolvasás, egymás érzelmeinek érzékelése telepátia útján, stb., mikor mi az adott, "átmeneti jelenség".

2017. jún. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!