Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi az az OVA? Animéknél...

Mi az az OVA? Animéknél szokott lenni, hogy ez OVA évad

Figyelt kérdés

2017. jún. 5. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az Original Video Animation rövidítése. További két elnevezése: OAV (Original Animation Video) és OAD (Original Animation Disc). Olyan anime, amit kizárólag VHS/DVD/Blu-Ray forgalmazásra készítettek. Ezeket elsődlegesen nem vetítik sem TV-ben, sem moziban (utólag előfordulhat). OAD esetében speciálisan mangákhoz vannak hozzácsatolva a manga népszerűsítése végett." - forrás: AnimeAddicts

Konkrét évad nem szokott OVA lenni, csak egy-két részt jelent általában.


Illetve van még az ONA is, ez már előbb jelent egy konkrét évadot:

"Az Original Net Animation rövidítése. Olyan műveket nevezünk ONA-nak, amelyek kizárólag a neten jelennek meg. Később adathordozón is meg szoktak jelenni. További elnevezése a Web vagy Web episode(s)."

2017. jún. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Konkrét évad nem szokott OVA lenni, csak egy-két részt jelent általában."


Komplett évadok vagy sorozatok is megjelennek OVA-ként, teljes értékű vagy akár a TV-s időkeretnél két-háromszor hosszabb epizódokkal, rendes kánoni folytatások vagy előzménytörténetek ugyanúgy, mint önállóak.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Főleg a 80-as évektől a 2000-es évek közepéig volt divatos 3-8 epizódos, epizódonként 30-60 perces formátumban megjelentetni animéket. Ezek vagy túl szűk közönséget céloztak, hogy a csatornák ráugorjanak, vagy egyéb okok miatt nem tévékompatibilis. Például túl erotikus (AIKa) vagy túl véres (Genocyber), vagy csak simán a stáb szenvedélyprojektje volt, így nem kötötték őket szorosan a határidők és esetleg nagyobb fajlagos költségvetésből is gazdálkodhattak.

2017. jún. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az OVA-k gyakorlatilag extra epizódok vagy kisfilmek. Az OVA-k nélkül is érthető a fő sorozat, ezek ilyen kis érdekes kiegészítések.
2017. jún. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ova formában NAGYON ritkán jelenhet meg következő évad de én is az eddigi 378animéimböl csak egyszer találkoztam ilyenel (Strike the blood)
2017. jún. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De persze az előttem lévők kifejteték a lényegét szóval ezt csak pluszba raktam hozzá
2017. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!