Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ha sokat csinálom ezt, megtanu...

Ha sokat csinálom ezt, megtanulhatok rajzolni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval... mostanában azt szoktam csinálni, hogy clip studio paintbe átrakok egy (valamilyen animés) képet, és aztán ezt átrajzolom. Miután megvan a lineart, már tök jól ki tudom színezni, meg árnyékolni, de jobb lenne, ha a körvonalakat is én rajzolhatnám meg. Na szóval, ha sokszor átrajzolok képeket, azzal fejlődik a rajztudásom, vagy egyáltalán nem?

2017. jún. 27. 01:31
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem nem nagyon.
2017. jún. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Ehelyett inkább rakd a rajzvászon egyik oldalára a képedet, a másik oldalra pedig próbáld meg lemásolni, még azzal is többre mész, mert az arra kényszerít, hogy gondolkozz, és próbáld meglátni az anime karakter anatómiai összefüggéseit. Az RPC-zéshez, amit most csinálsz, nem kell agy, ezért nem is fogsz elgondolkodni azon, hogyan aránylanak a dolgok (még akkor sem, ha úgy érzed, hogy igen).
2017. jún. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem.

Ezt RPC-zésnek hívják, semmilyen rajztudás nem kell ehhez.

Ha komolyan gondolod, akkor tanulj művészeti anatómiát.

2017. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz, esetleg még azt próbáld meg, hogy rendes referenciaképeket keresel (tehát nem animéset, hanem emberekről mindenféle fotókat pl a SenshiStock deviantarton tök jók vannak), leveszed 40-50%-ra a rétegláthatóságot, egy új rétegre elkezded felrajzolgatni az ízületeket és egyebeket vázlatosan a fotó alapján és egy idő után segítség nélkül kezded el ugyanazokat a pózokat megrajzolni.

Elsőre nem lesz szép, nem szabad elkeseredni, ha eleget rajzolod ezeket, lassan ráállsz és onnan már menni fog.

2017. jún. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!