Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek is a jojo bizare...

Szerintetek is a jojo bizare adventure első szériája csak körítés és a szerző a fő alkotásának a stardust crusaderst akarta?

Figyelt kérdés
Mivel már a vámpir + hamon nem is szerepel csak a stando nem mintha nem lenne jo de azért hiányolom

#anime #harc #vámpír #elme #stand #jojó #TV #bizarre adventure #hamon
2017. júl. 13. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egyszerűen tovább gondolta a koncepcióját, amerre a manga haladt. A legtöbb abban az időben vagy abba futott, hogy legyőzhetetlenné vált a főszereplője, akire szinte senki nem jelentett komoly veszélyt, vagy teljesen önismétlővé vált és olyan power creep volt bennük, hogy egy ponton túl már nem tudták hová fokozni.


Ha belegondolsz, a hamon mechanikájában nem sokban különbözött a többi akkori és azóta jött manga/anime harci energiájától (ki, nen, haki, stb.). Plusz a Battle Tendencyben Joseph legyőzött egy istent. Ahelyett, hogy a Stardust Crusadersben jött volna egy még erősebb ellenfél, az író úgy döntött, hogy a harcot és a képességeket átszervezi. Nyers erővel legyőzés helyett a harc kő-papír-olló jellegűvé vált. Minden stand rendelkezik erősségekkel és gyengékkel és ezzel kell taktikázniuk.


Ennek a Stardust Crusaders még nagyon a prototípusa és objektíven minden utána következő rész jobb, így nem nevezném az író fő alkotásának (szvsz a második legrosszabb a Phantom Blood után).

2017. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
18%
Hát szerintem egyre csak gyengébb lett a JoJo sztori... szerintem pont a Phantom Blood és Battle Tendency voltak bizarabbak, aztán Stardust Crusadersszel kezdve egyre tipikusabb anime/manga történet lett, a Golden Wind szerintem messze a leggyengébb része lett.
2020. szept. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!