Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért néz minden ismerősöm...

Miért néz minden ismerősöm animét?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy mindenki szereti az animét csak én nem? Mindenki animét néz és, ha többen vagyunk egy társaságban, akkor én alig tudok valakivel, mert csak arról beszélnek. Mi a jó az animében?

2017. júl. 26. 07:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Ajánljunk megnézni érdemes animéket?

Nagyon sokféle van. Élőszereplős sorozatok közül mely műfajt, műfajokat kedveled? Találunk olyat animében is.

Szerelem, kaland, sci-fi, horror, sport, szex, fantasy, nyomozós, időutazós, stb-stb... minden van.

2017. júl. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
91%

"Mert baromság. Egy rakás osztálytársam nézi és mindegyik egy depis idióta."

A stílusod alapján örülj, hogy egyáltalán van barátod. Te tűnsz depis idiótának. 17 éves pedig max testileg vagy, agyilag max 10.

2017. júl. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
XDDDDDDDDDD
2017. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Nem akarok animéket nézni, jó nekem a family guy
2017. júl. 26. 17:54
 15/31 anonim ***** válasza:
87%

"Nem akarok animéket nézni, jó nekem a family guy"


Hát az animék a family guy között hatalmas színvonalbeli különbség van az biztos :D (és nem, nem a family guy javára)

2017. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az animés ismerőseim nagy része boldog, kiegyensúlyozott, és sokkal intelligensebb ember, mint a nem animés ismerőseim
2017. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
86%
Nézzél akkor mesét lol
2017. júl. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nézd meg kezdésnek a Death Note-ot, vagy a Fullmetal Alchemist Brotherhood-ot, vagy egy Code Geass-t, és azután mondd nekem, hogy az anime baromság!
2017. júl. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
63%
Mert tetszik nekik, menő ez most, elterjedt, izgalmasnak, igényesnek tartják, kiszakítja őket a valóságból, addig se kell a problémáikkal foglalkozniuk, tetszenek nekik az illusztrációk, a vizuális megjelenítés, nem akarnak lemaradni semmiről, ami a többiek körében népszerű, és így lesz is közös téma, amiért együtt lehet rajongani, együtt lehet átbeszélni, tehát még közösségépítés is valamilyen szinten, lenyűgözi őket, mert egy új világ tárul fel
2017. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
77%

Az animék világánál komplexebb filmművészeti ággal még sosem találkoztam, örülök, hogy egy éve felfedeztem magamnak ezt a világot.


(Persze léteznek remek EU filmrendezők például, meg ázsiai pl dél-koreai kiváló filmrendezők is , stb, de én filmművészeti ágról beszélek.)


Nem ismételném el a többieket, mert felesleges.

Remekül utaltak a lényegre páran:

irdatlan sokféle műfaja van az animéknek,

nem egy sorozat önmagában is komplex műfajú.


És igényes, melyik épp miben: történetszövésben, grafikai megvalósításban, karakterábrázolásban, filozófiájában, elvont érzelmek kifejezésében, egyéni ötletekben, interakciók, párbeszédek által sugallt emberi értékek terén, stb....


Nem beszélve a japánok egyedi stílusáról. :)


Ez nem azt jelenti, hogy minden anime szuper. Ott is léteznek sajnos tömeg gyártott sablon cikkek, pl Naruto, de eléggé középszernek találtam pl az Innuyasha-t is, igaz a Naruto kamaszfiús, én meg a kamaszkorból már rég kinőttem, ahogy a Pokemon, meg Dragonball se az esetem, bár néztem részeket, hogy megismerjem, eszik-e, vagy isszák vajon ezeket.


De gyerekek számára is léteznek igényes (és igénytelen) animék, valamint felnőttek számára is rengeteg különleges anime sorozat.


A Family Guy humor nem rossz, de itt megáll az egész. Végignézek egy-egy Family Guy részt, nevetek egy jót,

de semmi maradandót nem ad, alapvetően. sok benne a sablon, amerikai módra. Szeretem olykor, csak hát művészileg kevés, szórakozásra is kevés a Family Guy.


Nézd meg pl a Death Note, 37 részes animét. Hanyatt fogsz esni a zsenialitásától (és a grafikájától, a kameraállásoktól, és több más művészi eszköztől, ha van annyira igényes a lelkivilágod és IQ-d is).


Ez a művészet.


De ha a krimik, karakterábrázolások, pszichológia

történetesen nem volna az eseted, akkor ajánlhatok (ajánlhatunk) számos más műfajból is animéket, akár rövid, 12 részeseket szintén. Ha kérdezel.


Egy harmincas férfi.

2017. júl. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!