Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért utálják olyan sokan a...

Miért utálják olyan sokan a Tokyo ghoul-t?

Figyelt kérdés
Én teljesen megértem, mindenkinek lehet szubjektív véleménye, de eddig csak azt hallottam, hogy a tokyo ghoul sz@r, érdekes módon azt sosem, hogy a tokyo ghoul sz@r mert...személy szerint azt gondolom, hogy nem a legjobb anime, tisztában vagyok a hibáival, mégis szeretem. Érdekelne azoknak az embereknek a véleménye is, akik nem szívlelik bizonyos okoknál fogva.

2017. aug. 4. 00:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Én mind két évadát láttam és szerintem egy egészen élvezhető anime. Akik utálják azok szerintem azért mert elég nagy baromságok is vannak benne, engem pl a következő dolgok "zavarnak":

Egy olyan állatfaj nem fejlődik ki aminek csak 1 tápláléka/zsákmányállata van ez a faj számára teljesen előnytelen és a természet normális ese

2017. aug. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Hamarabb elküldte mint akartam, akkor mégegyszer.

Én mind két évadát láttam és szerintem egy egészen élvezhető anime. Akik utálják azok szerintem azért mert elég nagy baromságok is vannak benne, engem pl a következő dolgok "zavarnak":

Egy olyan állatfaj nem fejlődik ki aminek csak 1 tápláléka/zsákmányállata van ez a faj számára teljesen előnytelen és a természet normális esetben a természet az ilyeneket viszonylag hamar kiszűri.

Nagyon keveset tudunk a világról: mi van Japánon kívül, hogy fejlődtek ki a ghoulok és mikor, miért nem írtották már ki öket/kötöttek velük békét....

Kaneki az elején elég idegesítő, de ezt én még nadjából elfogadom mert az emberek többsége hasonló helyzetben így reagálna, de a 2. évadban nálam kihúzta a gyufát. Hogy jött neki az, hogy beáll azok közé akik megkínozták őt, a barátait meg kis hijján megölték?

Mint már írtam a világról elég keveset tudunk es részben ezért a karakterekről is, személy szerint a fele társaságról azt se tudom, hogy kicsoglda vagy micsoda. Ezen kívül tele van kisebb-nagyobb logikai bakikkal az egészpl.: a ghoulok acél állóak és a kagunén kívül semmivel nem lehet őket "megsebezni" elvileg, de Kaneki simán elvágja a kezét egy tejáscsészével...

A mangát nem olvastam de úgy hallottam, hogy mérföldekkel jobb az animénél, így a manga rajongói jogosan csalódottak.

2017. aug. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazad van, tényleg nem tudunk sokat a háttérről, viszont a mangában nem áll be az aogiri tree-hez:D
2017. aug. 4. 02:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtam a mangát nem olvastam, de egyre jobban érdekel.
2017. aug. 4. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszett, de meg kell mondanom, hogy annak ellenére hogy egy gore horror animéről van szó időnként szörnyen gyerekesnek éreztem, amikor a ghoulok maszkjait megláttam, egyszerűen ott lebegett a szemem előtt az a Death Note jelenet, amikor Light apja motoros sisakkal takarja el az arcát és arra gondoltam "Itt ezek meg mi a francért gyártatnak maguknak hülye maszkokat, ahelyett hogy bukósisakot vennének?"
2017. aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem egy jól megírt darab. A karakterek a levegőben lógnak, nincsenek részletesen kidolgozva, nincsenek igazi motivációik és céljaik, nem hatnak igazi karakternek, ezért nehéz azonosulni velük.


Ezen kívül nagyon sokszor kínosan hatásvadász. Különösen, ha az előbbiek tükrében nézzük. Olyan karaktereket kellene sajnálni, akikkel szemben morzsányi kötődést nem tudott felépíteni a sorozat.


Meg aztán kikhez is kellene kötődnünk? Olyan vámpírzombikhoz, akiknek egyetlen élelemforrása az ember. De amúgy jók, meg minden, csak hát semmi mást nem tudnak megenni, mint téged. A jókat pedig annyi különbözteti meg a rosszaktól, hogy vadászok helyett dögkeselyűk. Ez nem volna egyébként egy elvetendő dolog, ha a sorozat kezdene vele valamit azon túl, hogy ők ilyenek. És erre lett volna egy eszköze:


A főszereplő. Aki egy Deadman Wonderland szintű pïcsa. A vívódása, miután félig ghoul lett nem hiteles, hanem kínos, a karakterfejlődése pedig logikátlan és összecsapott. Tudom, hogy megpróbáltak egy emberi és sebezhető karaktert faragni, de bőven kevés időt szántak rá, hogy felépítsék a hátterét és hitelessé tegyék ahhoz érdekeljen. Tudom, hogy egy Shinji Ikari típusú karaktert próbáltak csinálni, de épp csak a lényegét nem sikerült megfogni.


Az anime épp csak megsúrolja a nézhetőség határát. Fel nem bírom fogni, hogy tudott ekkora népszerűséget összeharácsolni.

2017. aug. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen kultúráltan írtátok le a véleményeteket, jogos érvekkel alátámasztva. Jöhetnek még ilyen válaszok
2017. aug. 4. 11:06
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

A 6-os már leírta a lényeget de megpróbálkozom én is:

-A karakterek teljesen kidolgozatlanok, egy dimenziósak, érdektelenek. Motivációik kiforratlanok.

-Az anime megpróbál egy komolyabb, horrorisztikusabb hangulatot teremteni, ami abban a pillanatban tönkremegy amint egy karakter kinyitja a száját, vagy elkezdenek harcolni.

-Ha már harcok: érdekes hogy Seinen-nek lett beállítva a sorozat akárhol is néztem, a küzdelmek során egyszer sem keltett egy inkább felnőtteknek szóló sorozat benyomását. Igazából a Narutot juttatta eszembe csak kicsit több vérrel. Ja hogy ettől a hatásvadászattól lesz felnőtteknek szóló? Értem.

-Az első évad legelső és legutolsó epizódja tetszett. Ezen 2 rész között mintha tűzbe bámultam volna, nem volt egy átívelős, összefogott történetszál csak úgy jöttek az események.

-A főszereplő a Mirai Nikki szintén elviselhetetlen és idegesítő Yuki-jére emlékeztetett. Kidolgozatlan, érdektelen, unalmas. Csak míg a Mirai Nikki-be legalább volt 1-2 érdekes szereplő itt még az sincs.

Nem totál káosz a dolog. A zene és az animáció A+, gondolom a szinkron is bár ehhez nincs fülem mivel nem értem a nyelvet.

Úgy hallottam hogy a manga jobb bár ez nem mond el sokat. A TG-vel az a gond hogy nem nézhetetlenül rossz borzalom, viszont jónak sem nevezhető. Egy közepes, méghozzá a legrosszabb fajtából. Mert még egy rossz sorozaton tudsz röhögni vagy szórakozni esetleg, egy jó sorozatot jó nézni egyértelmű okokból, egy közepes viszont csak lóg a semmibe, nem élvezel de nem is szeretsz semmit. Csak úgy van.

2017. aug. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

"közepes viszont csak lóg a semmibe, nem élvezel de nem is szeretsz semmit. Csak úgy van."


Ez nem a közepesnek, hanem a rossznak a leírása. A közepes épp az ellenkezője, hogy nyújt annyi élvezetet vagy olyan élményt, ami megfog és benntart, de nem fogsz érte rajongani, nem ad túl emlékezetes élményt, nem fogod újranézni.


A te leírásod szerint a közepes rosszabb, mint a rossz, de akkor hogy lehet mégis közepes? Ez elég komoly logikai ellentmondás. Van olyan, hogy valami komikusan rossz, de attól csak fogyasztható lesz. Egy igazi közepes még mindig jobb élmény.

2017. aug. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Számomra a közepes mindig a semmilyent, a felejthetőt jelentette. Egy igazán jó vagy rossz sorozatot, filmet, zenét, játékot, könyvet, akármit nem szoktam elfelejteni. Most lehet hogy jó nagy hülyeséget írtam de én tényleg így gondolom.

A számomra az élményt nyújtó, élvezetes de mégsem újranézős és filmek a pusztán "jók". Most leírhatnám a többi osztályzatomat amiket a fejemben alkottam de szerintem senki sem senki sem kíváncsi erre.

2017. aug. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!