Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen jó sztorival rendelkező...

Milyen jó sztorival rendelkező, happyend harcolós (shonen) animéket tudnátok javaslani?

Figyelt kérdés
Narutot láttam eddig. Első animém melyet végig néztem. Imádtam/imádom az itachis story miatt. Megfogott ez az anime dolog és újra érezni szeretném a borzongást amit a naruto nézése kozben éreztem. Tudnátok olyan (hosszabv kiterjedésü) animét mondani mely visszahozhatja eme érzést. A narutora azt mondják hogy jó de nem a legjobb. Én eddig el se mertem képzelni ennél jobb animét szóval ha tudtok olyan animét melynek jó a grafikája,storyja és némi romantika is van benne akkor kérem szépen írja már le és belekukkantok. Válaszokat előre is köszönöm :)

2017. aug. 18. 00:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Fate/Zero és Unlimited Blade Works + Heaven's feel (ez a 3 egy széria, HF még nem jött ki).

ebben van

- romantika (bár a sex jeleneteket kivágták, ami a VN benne voltak)

- eddigi legjobb grafikája van - Ufotable animálta

- jó a története MAL toplistán Top50-ben benne vannak!

2017. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező, jól értelek, hogy külön shounen-harcos is érdekelne téged, meg olyan, ami NEM shounen-harcos, hanem inkább felnőtt, komolyabb (seinen, josei) animesorozatok is? Az újabb kommented alapján ezt szűrtem le.


Itt említettem már shounen-fight-ot, most akkor komolyabbak következnek:


___________



Kokoro Connect:


13 részt követő (inda) 4 OVA special a legfontosabb részei, feltétlen nézd meg hozzá, ha tetszik az első 13 rész. :)

Kiváló anime, ennek egyik fontos része a romantika, mély érzelmek,

de nem kizárólag erről szól, hanem pszichologizáló mű.

Jellemfejlődés, felnőtté válás, enyhén ecchi és olykor lehet nevetni, de alapvetően sejtelmes, baljóslatú, nyomasztó egy picit a légköre, de egyáltalán NEM thriller!

Slice of life, mégis némi parapszichológiai is keveredik bele, épp ezáltal forgatja fel a főszereplők lelkivilágát (gondolatolvasás, testcserék, nemcserék alkalmasint).

Lélektani dráma a Kokoro Connect.

16 éves kortól ajánlom.


______________



K-Project:


Ez komolyabb, mint a kamaszfiúsak, de nem az a kifejezett felnőtt anime, tehát átmenetnek pont jó, aki ilyenre vágyik, a grafikája eszméletlen szép egyébként. Épp a shouen és seinen közötti jellegű anime sorozat. Műfajilag vegyes, van benne olykor harc, olykor slice of life, tehát hétköznapi is, humor, egy kis krimi stb.


[link]


Két összefüggő évad, mindkettő 13 részes, ugyanakkor lényeges összekötő a "K: Missing Kings" mozi. Pont a két évad közötti, tartalmilag, időrendben.


kevert műfajú, kiemelkedő grafikával (neon-jellegű színtartomány) grafikával, fotorealisztikus háttérrel

(nem a szokványos fotótorzított, hanem tényleg talán a kiemelkedőbbek közé sorolható grafikailag).


Nem szimpla shounen-fight, bandaháborúval, hanem emellett scifi, némi krimi és vígjáték beütéssel, anakronizmussal, viszont a hétköznapok (slice of life) keveredik a scifivel.



______________



kuzu no honkai, 12 rész:


romantikus mű, eléggé nyomasztó, felnőtté válásról szól, de máshogyan, mint a kokoro connect, ugyanis ez az anime kifejezetten a szerelem témájával foglalkozik, eléggé pszichologizáló.

Nyomasztó érzelmekről szó, ne valami rózsaszín happy end-re gondolj. Megcsalások, szerelmi háromszögek, beteljesületlen vágyak. Művészi láttatással, bár érezni benne némi Makoto Shinkai kameraállás jelleget, ami egyáltalán nem vált hátrányára amúgy.


__________________



Death Note,

valamint:

boku dake ga inai machi:


Mindkettő alapvetően krimi, zseniálisak, a DN 37 részes, a Boku dake pedig kb 12 részes.



___________________



Elfen Lied: korhatáros, 18+. Brutális, pszichologizáló. Elmegetegségről: többszörös személyiségről szól, a cukiság váltokozik a brutalitással. Véres, és idegborzoló scifi seinen, elgondolkodtató, olykor érzelmes is.



______________________



Alább egyrészesek következnek, tehát anime mozik:


5 centimeters per second: romantikus, Makoto Shinkai remekműve. Szerelmi elválásról szól alapvetően, nagyon szép grafikával és kameraállásokkal. A lélekábrázolás és a grafika az erőssége. Kissé nyomasztó a hangulata,

nem happy end.


______________________



Eve no Jikan:


Van-e lelke az androidoknak? Ezt a kérdést járja körül ez a mini sorozat. Összideje alig 2 óra, kb 6 részes.


______________________



Végül, de nem utolsó sorban olyan aninme mozit ajánlok, amely bár állatszereplős, mégis elég komoly mű, alapvetően társadalomkritikus: az emberi előítéletekről szól többek között. Felemelő, katartikus anime, kiváló és sajátságos alapötlettel. Ha sírni szeretnél, és megkönnyebbülni, melegen ajánlom megtekintésre:


Arashi no yoru ni

2017. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az előző (08-19 15:34) vagyok, kaptam rá egy privit, engedd meg, kedves illető, hogy itt reagáljak rá.


Amilyen fajta animét keresel, az összes kitételre vonatkozó animesorozatot

nem tudok mondani.


Az említett, itt írt válaszomban a K-project (melynek eddig az első évadát láttam), ilyen, de egyébként nincs benne szerelmi szál (a többit említettem róla). Se nem gyerekes, se nem kifejezett felnőtt anime a K-Project, viszont lehet, hogy tetszene neked.


Az emíltett Kokoro Connect meg közelebb áll a hétköznapi élethez, némi parapszicholgiával (testcserék, gondolatolvasás), és inkább dráma, és elég komoly, mondanivalója van, ha mögé látsz. Épp ezért inkább nagykorúaknak ajánlom, valamint érettebb gondolkodású 16-17 éveseknek. A kiskorúak többsége jellemzően csak a felszínét látják a Kokoro C-nek, az meg kevés. Szóval ha valóban komoly animét keresel, a Kokoro C- remek választás. A többit mőltkor írtam arról itt.


Ezeken felül, a kitételeidre nagyjából a


Brynhildr in the Darkness


című anime megfelel még. Scifi és hétköznapok elegye, vannak benne szuperképességű nőneműek, de mégis inkább nagykorúaknak való, bár 14 éves kortól ajánlható. Vannak benne meglepő fordulatok, különös dolgok. Ez is rövid, kb 12 rész.

2017. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

(Esetleg még, amit tudnék említeni, félig passzol csak: a DearS anime scifi is, vicces is, meg egyébként ecchi, de se nem drámai, se nem fordulatos, szerelmi szál sincs benne, inkább ecchi.

De amúgy a K-Project-en is sokat nevettem, viszont az eléggé komplex műfajú, komolyabb a K-Project, mint egy közönséges shounen-fight, bár utóbbi elemeket is tartalmazza a K-Project.

Ezeken kívül ami viszont súlyos, korhatáros, agymosásról szól, kb 10 éves kislányokat terroristaelhárítónak képzik ki: Gunslinger Girl. Ez drámai, inkább epizodikus,

nem igazán összefüggő, inkább kiragadott drámai epizódokról szól, az első évad grafikája kiváló (Madhouse grafika), a második meg állítólag pocsék grafikájú, de szintén kifejezőnek mondják. Az első évadját láttam, így azt ajánlhatom a Gunslinger Girl-ből.)

2017. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Sakura-sama ***** válasza:
Nanatsu no taizai: Ennek több évada is van, sok benne a har es shonen.
2022. dec. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!