Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mik a kötelező animék?

Mik a kötelező animék?

Figyelt kérdés
Mik azok az animék, melyeket minden animésnek ismernie kell?

2017. aug. 30. 05:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
Nincs kötelező anime. Ne divatból nézz, hanem amelyik neked tetszik. Pl valakinek a Naruto alap, de szerintem az egy nagy rakás kaki.
2017. aug. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem csak divatból szeretném megnézni ezeket. Hanem azért, mert érdekelnek a különlegesebb, tanulságos animék. Mellesleg én imádom a Narutót egzik kedvencem. Sokszor megis ríkatott.
2017. aug. 30. 09:11
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Great Teacher Onizuka - Ez egy régebbi darab, lehet, hogy elsőre nem fog tetszeni a stílusa, de én nagyon megszerettem. Egy huligánból lett tanárról szól és arról, hogyan neveli életre a diákjait. Egyszerre humoros és drámai is.


Cowboy Bebop - Ez is egy régebbi darab, de egy nagy klasszikus. Ha csak egy animét ajánlhatnék, akkor azt mondanám, hogy ez A kötelező. Ez inkább kalandosabb sok-sok drámai résszel.


Fullmetal Alchemist: Brotherhood - Egy mangából adaptálták, tulajdonképp egy az egyben. Igazán akkor tudja értékelni az ember, ha már sok akció-shounent látott. Itt ha meghal valaki, az tényleg meghal.


Ha igazán minőségi animét szeretnél nézni, akkor viszont inkább a hosszabb filmeket ajánlanám. Ezekbe általában több energiát és pénzt fektetnek be, és nem futószalagon kell őket gyártani, mint a sorozatokat, ami sajnos manapság a minőség romlását okozza. Miyazaki, Kon Satoshi, Hosoda Mamoru, Shinkai Makoto stb.

2017. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Death Note
2017. aug. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Steins;Gate !:)
2017. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
Az egy nem túl fövid lista, hétvégén, ha otthon leszek összeszedem.
2017. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Nincs olyan hogy kötelezõ anime, kultanimék vannak amiket illik látni ha tényleg érdekel a mûfaj.

Ilyen pl. a


Cowboy Bebop

Akira

Neon Genesis Evangelion

Ghibli Filmek

Satoshi Kon filmek


Ha csak battleshonen szinten fogyasztasz animét (mint a legtöbben manapság), akkor nincs értelme ezeket megnézni, mert max untatni fognak.

2017. aug. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Utolsó köszi, akkor kultanime :)
2017. aug. 31. 00:15
 9/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, a lekezelő hangnemért is köszi. Ezen a héten megnézem az általad ajánlottakat, és megírom, hogy untattak vagz tetszettek_e
2017. aug. 31. 00:18
 10/19 anonim ***** válasza:

Kötelező? Olyan nincse, de vannak klasszikusok, amik mellett nem érdemes elmenni.

Lehet hogy régiek, de nem véletlen lettek klasszikusak, azaz időtállók.

Lehet hogy a grafika nem olyan szép mai szemmel, de amikor megjelentek, vagy a csúcsot kéviselték, vagy stílust teremtettek.


Igen, öreg vagyok, mint az országút (35+), de a mai napig nézek animét és szerintem az alábbiak azok amiket egy "kultúranimésnek" ismerni illik. Múfajok vegyesen, ismertetők AA vagy MAL.


- Akira

- Afro SAmurai

- Ghost in the Shell

- Cowboy Bebop

- Chobits

- Full Metal Alchemist (+FMA: Brotherhood)

- Death Note

- Ergo Proxy

- Serial Experiments Lain

- Perfect Blue

- Paprika

- Trigun

- Elfen Lied

- Wolf"s Rain

- Toradora!

- Sakurasou no pet kanojo

- Lovely Complex

- Astro Boy

- Nana

- Samurai Champloo

- Hellsing

- Beserk

- Appleseed

- Neon Genesis Evangelion

- Steins Gate

2017. aug. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!