Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » One Punch Man a shounen fight...

One Punch Man a shounen fight animék kiparodizálása?

Figyelt kérdés

Ezalatt azt értem hogy bármelyik shounen fight animét nézzük a főszereplő mindig legyőzhetetlen és jöjjön bármilyen ellenség ő legyűri. Hozhatnám példának Fairy Tailból Natsut aki a sorozatban sose edzett mégis legyőzőtt mindenkit.


Szerintetek ?



2017. szept. 18. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Igen, paródia, és ezt szerintem a legtöbb adatbázisban fel is tüntetik.
2017. szept. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szatíra

Van egy kis különbség.

2017. szept. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A paródia inkább a Gintama. A szatirikusság nem zárja ki amúgy, hogy egyben paródia is legyen, de konkrétan a OPM-et pródiának nem tudnám nevezni.
2017. szept. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sheral ***** válasza:

OPM-ben nem emlékszem konkrét utalásra egyetlen másik animéra sem, mint pl Gintama esetében néha még külön ki is írják a subos verzióban, hogy most éppen melyik anime melyik részét parodizálják.

Inkább általánosságban a műfajt figurázza ki, ugyanakkor az OPM-nek van saját története és mondanivalója is, sokkal kevésbé épít más művekre, mint a klasszikus paródiák.

2017. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem se tűnt fel hogy konkrétan valamelyik shounen-t parodizálná. Sokan mondják, hogy Dragon Ball paródia, mert Goku minél erősebb formát vesz fel annál hosszabb a haja, míg Saitama 0 hajjal erős, de ez nekem nem tűnik tudatos referenciának, tény hogy a hosszú haj aféle istenmotívum ezért erőt szimbolizál, viszont a kopaszság szintén lehet erőmotívum (olimpikon).
2017. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!