Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Dragon Ball nem kezd már...

A Dragon Ball nem kezd már egy kicsit nevetségessé válni?

Figyelt kérdés
Még az Original series volt az, ahol érthetőek voltak az erőszintek, meg az Z eleje. Aztán Gohan 11 éves korára erősebb lesz az apjánál, meg az összes eddigi saiyannél. Goten és Trunks 7 évesen Super saiyan lesz. Vegeta még a Frieza sagaban sincs tőlük sehol, pedig az egész életét edzéssel töltötte. Aztán a fuziójuk átvált minimális edzés után SSJ3-ba. Frieza eléri 4 hónap alatt az SSJ Blue szintet, amire az mondom oké. De hogy most behozták Kale és Caulifla fúzióját, ami 1 nap edzés után olyan erős lett mint Jiren vagy Ultra Instict Goku az már nekem sok.

2017. nov. 8. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Soha nem volt èrtelme a Dragon Ballban az erőviszonyoknak, ez a sorozat soha nem erről szólt. Mindig nevetsèges ès abszurd volt igazából, az írók kimondottan csak a szórakozásèrt írják a sorozatot (meg ugye a cash), logikát nem kell jeresni benne egyáltalán.
2017. nov. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De egyèbkènt ezekre a dolgokra pont van magyarázat: A half saiyanok hamarabb fejlődnek, Friezáról kiderült hogy ő durván erős csak edzenie kellett volna, az univerzum 6os saiyanjai pedig teljesen máskèpp működnek mint a hetesè, más a gènjeik, erejük, stb. Ennèl több èrtelmet egy Dragon Balltól nem szabad várni, soha nem koncentráltak a logikára.
2017. nov. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Nefri ***** válasza:
53%

Szerintem a Z kifejezetten jó volt és nem is voltak benne olyan szintű logikai hibák, amik egy hagyományos shounen fight animében zavarónak tekinthetőek. Ha pedig azt is figyelembe vesszük, hogy 1996-ban lett befejezve akkor műfaj teremtő klasszis kategóriába lehet sorolni.


A probléma a Superrel van. Egyfelől a Z szerintem 14-16 év körüli korosztályt célzott meg a Super esetében inkább 10-12 éves a célközönség. Ez pedig valóban olyan nevetséges elemeket vonzz maga után, hogy joggal váltja ki az összes rajongó felháborodását. Személyes véleményem szerint még a GT-nél is fényévekkel gyengébb és egy rakás olyan hibát követtek el benne, ami egy ilyen klasszikus esetében a szentségsértés kategóriát is kimeríti.


Ha igényes Z utáni folytatást szeretnél olvasni akkor keress rá a Dragon Ball Multiverzre. Annak a színvonala minden tekintetben vetekedik vagy meg is Haladja a Z-et és kifejezetten a hardcore rajongókat célozza meg.

2017. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nincs különösebb baj a superrel , ez a sorozat semmimásra nem szolgál mint hogy a régi rajongók nosztalgia faktorát kiszolgálja. Az első közel 40 rész egy hulladék ahogy van ezt nem vitatom (főleg , hogy 2 movie-ban amik sokkal jobbak és igényesebbek voltak már megkaptuk azokat a részeket) De utána sorra jöttek a rajongói kérésekre való reagálások , így future Trunks visszatérése , Frieza visszatérése ,új ssj formok , Gohan csicskából újra valaki lett , és még több szereplő került a központba és őket is szintre kellet hozni különben értelmetlen lenne csinálni. Egyébként meg olvasd el a mangáját a supernek sokkal korrektebb és kevesebb a logikai hülyeség , mint future Trunks random ssjg szintje.
2017. nov. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
ezek a kérdések kezdenek nevetségessé válni
2017. nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Super (meg a Z vége) tipikusan olyan anime, ami még a logikáját is eladja, hogy ezzel is izgalmasabb/nézetebb legyen és ha nem agyalsz rajta, hanem úgy kezeled, mint egy izgalmas és látványos heti shounent akkor jól tudsz majd szórakozni rajta, nálam trunks volt a black gokus sagában aki miatt felcsesztem magam (random powerup, meg ami a végén volt) olyannyira, hogy majdnem dobtam, de annyit sohasem ér egy anime, hogy dühöngjél miatta. (amúgy ajánlom a mangát, ott sokkal jobban megoldják a dolgokat)
2017. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A hatalmas hype ellenére nekem is hasonló problémáim vannak az egész DB-világgal. A misztikus kalandfilmes kezdet után átcsapott könyörtelen és értelmetlen harcokkal teli sci-fi világba. Már a Z-től kezdve nem arról szól, amiért nekem még szerethető lenne. Nekem az egész földönkívülis-harcos-szintnövekedős-családgyarapodós továbbszövés nem hiányzott.
2018. márc. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!