Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért ugyanaz a kedvenc...

Miért ugyanaz a kedvenc animéje minden második embernek?

Figyelt kérdés
Ha megkérdezem az embereket,hogy mi a kedvenc animéjük,a többség azt válaszolja, hogy SAO, Tokyo ghoul vagy Attack on Titan. Ezzel nincs is bajom, mert ez teljesen szubjektív. Engem az zavar hogy ha megkérdezem őket, hogy miért, akkor rendesen nem tudják megindokolni és csak azt válaszolják, hogy "mert jó és izgalmas". Vagy ha éppen nem ezt a három "gyöngyszemet" szeretik akkor az éppen hype -olt anime a kedvencük. Manapság ezek számítanak jó animének vagy az embereknek ennyire nincsen saját véleményük és mindenkinek ugyanaz a kedvenc animéje, mint a többségnek? Akik nem ilyenek azok nem vegyék ezt magukra. A válaszokat előre is köszönöm.

2017. nov. 10. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
A Tokyo Ghoul ésaz Attack on Titan-t pedig ugyan mem tartom mesterműveknek, de nem rosszak - láttam már náluk sokkal rosszabbakat is. Szóval meg lehet érteni az olyan embereket, akik ezt a kettőt mondják kedvencnek, mert mindenkinek más az ízlése. Viszont a SAO fanokat képtelen vagyok megérteni. Én is 13 éves és körülbelül 5 animét látott "rajongó" voltam, amikor amikor megnéztem, szóval olyan tipikus éretlen kis kezdő, mégsem tartottam már akkor sem jónak, sőt. Szerintem ki lehet mondani, hogy akinek a Sword Art Online a kedvenc animéje, annak nincs ízlése.
2017. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján az emberek, akiket kérdeztél, csak casual animézők. Keveset láttak, csak a mainstream-et, úgyhogy abból válogatnak. Ha "tapasztaltabb" animéseket kérdeznél, sokkal szélesebb skálán lennének a válaszok :)
2017. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert a casual nézőközönség nem találkozik semmi mással csak azzal ami hypeolva van/volt illetve valamikor régen adták az animaxon.

De a többségnek igazából nincs is igénye jobbra.

2017. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
A Death Note is elég népszerű, én sok mást is láttam már, mégis az a kedvencem.
2017. nov. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is, a legtöbb animés nem hardcore. Maximum 100-150 animét láttak, főleg a legnépszerűbbek közül, az pedig:

[link]

Mint látható a Shingeki no Kyojin és a Sword Art Online a második és harmadik legnépszerűbb, a Tokyo Ghoul pedig a kilencedik. Itt az első 150-200 egyébként egész jól le is fogja az átlag animés kedvenceit, illetve a komplett listájának négyötöd részét. Ha egy casual animét keres, azt fogja megtalálni, amit a legtöbben láttak, mert azt ajánlják körbe egymásnak.


Ha izgalmasabb kedvencek listákat akarsz olvasgatni, jobban teszed, ha olyanokat kérdezel, akik már a hátuk mögött tudnak 400-500 animét.

2017. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Trevor. ***** válasza:
50%
Mert egy nem animés életében max néhányat látott, azt is azért nézte meg, mert népszerű. Tokyo Ghoul első évadja elmegy, bár igazából csak az első és a 12. rész jó. Attack on Titan nekem kifejezetten tetszett, egyetlen olyan hype anime, ami nem rossz. SAO-t nem láttam. De hogy ez a három közül az egyik legyen a kedvence valakinek, arra inkább nem is mondok semmit :D.
2017. nov. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyok nagy Anime fan de ezt a jelenséget én is észrevettem:D a SAOt egyszerűen én sem értem miért rajongják körül. Az egy dolog hogy valakinek bejön, de ekkora sikert ilyen anime nem tudom megérteni hogy seperhetett be. A TG már azért jobb. Ugyan nem érdemelte meg azt a hypeot amit kapott de egész érdekes anime/manga. Én személy szerint szeretem de vannak sokkal jobbak is.

Az SNKt viszont ha valaki letudja azzal hogy "jó és izgalmas" az tényleg csak divatból nézte meg. Nem mestermű de nekem eddig a kedvenc animém, de inkább a mangáját imádom. Tipikusan az sztori amiről lehet órákat beszélni, vitatkozni, az ami megfog és ami elgondolkodtatt. Meg akármennyire is tudom hogy ezt unják, de tényleg szerintem különleges a grafikája és karakteresek a karakterek (lol). Pl én imádom Berthold vagy Reiner (megmég akik) orrát mert b*sszameg az tényleg egy orr:D persze tény hogy nem egyedülálló ilyen téren sem

2017. dec. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

előző vagyok*

...vannak hibái, nem is egy. De az AOT megérdemelte a Hype-ot ezek közül. Aztán ez olyan hogy adunk egymás véleményére, én is hamarabb nézek meg egy 5 csillagra értékelt filmet mint pl egy csak 3asat aztán lehet hogy az jobban tetszene. Ez ilyen dolog, és mindig lesz aki tényleg csak fatuskóként a divatot követi.

2017. dec. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne szomorkodj emiatt; valószínűleg csak sok ember szerint kiemelkedik a többi közül, ezért ilyen népszerű az adott sorozat. Legalább ezek az emberek megtalálják egymást, és örülnek egymásnak, és megoszthatják vele kapcsolatban erről a gondolataikat, tudnak erről beszélni.
2017. dec. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*Vagy lehet,hogy éppen ezek az aktuálisak, amiket mostanság fordítanak vagy feliratoznak, esetleg mivel ezt látják pl a képernyőn, lehet, hogy nem is láttak még másik animét, lehet, hogy nem is néznek mindig dolgokat folyton, és egy haver pl ajánlotta a másiknak, hogy az tök jó, nézze meg, és azelőtt pl nem is látott animét, vagy pedig egyet-kettőt, amit az újonnan talált simán űberel:)
2017. dec. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!