Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc főgonosz-típu...

Melyik a kedvenc főgonosz-típusotok?

Figyelt kérdés

Mitől lesz jó egy történet (legyen az könyv, film, játék, képregény...) "gonosz" karaktere? Az a személy, aki a főhős legfőbb akadálya?


Velejéig romlott, valódi "gonosz"?

Tényleg gonosz (hatalomvágy pl), vagy önhibáján kívül az? (tragikus háttértörténet? Parancs, különben megölik a családját? vagy pl. Voldemort, aki egy szerelmi bájital hatása alatt fogant, így semmilyen szeretetre nem képes)


Vagy esetleg nem is gonosz, hanem teljes meggyőződése, hogy ő a jófiú, és igyekszik a legjobban cselekedni?

Esetleg már az olvasó is úgy érzi, hogy bakker, ennek a csávónak valahol igaza van? (pl. N a Pokémon BW és B2W2-ből)


Esetleg végig az olvasó/néző szeme előtt van, de kiderül, hogy titokban ő az ellenség? (vagy árulóvá válik - vagy eleve az volt)


Vagy valami teljesen más?



2017. szept. 10. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Történettől függő szerintem.

De nekem talán az a kedvencem, akiről mindenki tudja, hogy ő a gonosz, mert ezt és azt tett/tesz, azonban nem ismerik a teljes képet és önhibáján kívül és/vagy egy általa vélt nagyobb jó érdekében teszi azt amit, és mikor ez kiderül, akkor te, aki olvasod/nézed+hallgatok a történetet, akkor rájössz, hogy ő egy szerethető karakter és talán ő a racionális az összes közül.

2017. szept. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kb. az, amit az első írt.

Tragikus háttértörténete van, akkor egyfajta sajnálatot érzel iránta. Akkor jobban szerethető az adott karakter, ha tudod, hogy miért lett olyan, amilyen, van egy konkrét célja és érzései.

Viszont ekkor már nem az a karakter, akit mindenféleképpen utálok, szeretném, hogy legyőzze a főhős.

Ilyenkor van, hogy neki szurkolok. (Tekintve, hogy a főszereplők néha elég silányak. :D)

Egy jó csata, ilyesfajta történet két személyről szól. Szóval nekem az előbbi. :)

2017. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudok dönteni, de leírom a kedvenc típusaimat:


Hősi gonosz: ő egy olyan karakter, aki nem kegyetlenkedik feleslegesen, racionális gondolatok vezetik. Egyenrangú a főhőssel. Ő többnyire nem a főgonosz, csak segítője. Példa az osztrák huszárezredes az A kőszívű ember fiaiból.


Őrült gonosz: ő egy olyan főgonosz, aki elméje hibáinak köszönhetően azt hiszi, jót tesz, minden tettét az emberek iránti szeretet jellemzi, persze ez igazából csupa kegyetlenség. Példa Galbatorix az Eragon-ból.


SPOILER


Galbatorix öngyilkos lesz, miután tetteivel szembesítik


SPOILER VÉGE


Arctalan gonosz: Nagy Testvér, nem igényel magyarázatot.



Lojális gonosz: ő egy marionetter, senki nem tudja, valójában ki az, civilben egy megnyerő személy, aki behálózza ellenfeleit. Palpatine a Star Warsból.

2017. okt. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a Darth Vader-típusú gonosztevők jönnek be. Nemcsak a páncél és a köpeny miatt, hogy stílusosan néznek ki, de valahogy meg lehet érteni, miért váltak gonosszá. Rendszerint van egy múltjuk, amikor még jók voltak, hittek valamiben, aztán történik velük valami, kiábrándultak, így lesznek gonosszá. A másik verziójuk, hogy attól, hogy gonoszak, tesznek jót is: itt van ez a Darth Vader hasonmás a Killzone 2-ből: Mael Radec ezredes. Mikor az ISA megtámadja Pyrrhus City-t, ő szervezi meg a civil lakosság evakuálást. Azonkívül, katonai akadémiát alapít, hogy sok helghast fiatalnak jövőképe legyen, ráadásul hiányzik belőle a helghastokra jellemző rasszizmus. Tehát több okból szerethető karakter.


Aztán azok a (főleg női) gonosztevők is bejönnek nekem, akik valami bántalmazó kapcsolat miatt válnak gonosszá. Natsuo Kirinótól a Kín c. könyv jó példa erre. Érdekes azonban, hogy a japánoknál sokszor a hős és a gonosz közt csak egy árnyalat a különbség, és mikor kettejük közt harcra kerül a sor, igaz, hogy folyik a vér, de általában a gyűlölet elpárolog.


De itt vannak még a kedélyes maffiavezérek, akik sokszor vannak a humoruknál. Ezért sokak kedvence lehet a Csipet Csapatból a macska-keresztapa: Pukkandúr.

2021. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kedvenc gonoszom Amon, a Korra legendájából. Az ő sztorija, hogy el akarja venni az összes idomár, főleg az avatár erejét, hogy mindenkit egyenlővé tegyen. Azt bírom benne, hogy függetlenül attól, hogy mennyire radikális, teljesen érthető a szándéka és könnyű vele szimpatizálni.
nov. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1: Bayushi Shoju Az öt gyűrű legendájából ilyen.

3: Az osztrák huszárezredes pedig leülhetne egy asztalhoz kollégájával, Mael Radec-kel, mert szerintem lenne bőven közös témájuk.

febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!