Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen animét ajánlanátok egy...

Milyen animét ajánlanátok egy 18 éves srácnak?

Figyelt kérdés

Nem láttam olyan sokat, de van néhány amelyiket igen és nagyon tetszett,és igazi élményt adott a nézésük, ha lehet olyat írjatok aminek van normális lezárása, ne legyen benne ecchi, vagy csak minimálisan,

Ne legyen, unalmas vontatott.

Lehet:dráma,horror,shounen,romantikus,seinen. Legyen kalandos, és magával ragadó a története, azt is leírhatjátok hogy mi a kedvencetek, ha hasonló az érdeklődési kötünk.

Amiket láttam és nagyon tetszettek:

Rainbow,Full Metal Alchemist Brotherhood,

Attack on titan,Mirai Nikki,btooom,Death Note

Elfen Lied,Parasyte,Erased

Ghost Story(Ez azért mert kb 9évesen láttam először, ez volt az 1.horror élményem, akkor nagyon féltem, :D)

Amit láttam még:Blue exorcist,Tokyo ghoul,

sakurasou no pet na kanojo,

zankyou no terror,

Another,Higurashy, Naruto

Most ennyi jutott eszembe.

Remélem találok valami nagyon faszát! :)



2017. nov. 26. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Black Bullet

Druaga no Tou: the Aegis of Uruk(Ez nem biztos, rég láttam)

Full Metal Panic!

Gakusen Toshi Asterisk

Grisaia no Kajitsu

Hagure Yuusha no Estetica

Hataraku Maou-sama!

Kaze no Stigma

Mahouka Koukou no Rettousei

Nanatsu no Taizai

Neppu Kairiku Bushi Road(Ez egy hosszú special)

One-Punch Man

Rakudai Kishi no Cavalry

Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii desu ka? Sukutte Moratte Ii desu ka?

Strike The Blood

Trinity Seven


Ezek inkább akció témájúak


Nekem a kedvenceim

Naruto

Tokyo Ghoul

Death Note

Kamisama Hajimemashita

Még még egy csomó


15/L

2017. nov. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Még eszembe jutott pár


Elfen Lied

Mirai Nikki

Sword Art Online

Hunter x Hunter

Guilty Crown

Fullmetal Panic

2017. nov. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Occultic;Nine

Sokan lehúzzák, de nekem személy szerint nagyon tetszett. A vontatottságtól áll a lehető legmesszebb, ugyanis úgy pörög, hogy az animések lassúbb felfogású fele nem is tudta követni (ami miatt sajnos jól lepontozták). Nem mondanám horrornak, bár van benne néhány véres jelenet, illetve az "ecchi" is csak annyi, hogy a női föszereplők egyike rendkívül energikus, hatalmas mellei vannak, és hát aki sokat ugrál... Én sem szeretem az ecchit, de nem vett le az élményből, főleg hogy később a csajszi karaktere érdekes fordulatot vett. Kicsit nyomozós is, hisz rá kell jönniük a szereplőknek, hogy mi történt (amit most nem fejtenék ki, majd rájössz, ha megnézed). Érdekes szereplőket is nyújt a sztori, ami több szálon is fut. Na igen, nagyon ajánlom, bár ki tudja, lehet te is az ejj-ez-de-szar kategóriába fogsz esni.


Boku no Hero Academia

Az utóbbi évek egyik legjobb shounene, és az a jó, hogy még fillerek sincsenek benne, mert évados, nem pedig neverending. A történet a "távoli jövőben" játszódik, ahol mindenkinek van szuperképessége, így a szuperhősködés egy konkrét álláslehetőséggé vált. Főszereplőnk persze egy kirekesztett, ugyanis a társadalom azon kis százalékába tartozik, akiknek egyáltalán nincs képességük - ennek ellenére a kis szerencsétlen hős szeretne lenni. Egy véletlen folytán összefut All Might-tal, az elsőszámú hőssel, akit a Béke Szimbólumának neveznek (és aki mellesleg röhejes szatírája a nyugati szuperhősöknek), és aztán dolgok történnek, majd drága kis főszereplőnk bekerül Japán elsőszámú hősképző akadémiájára. Ezt az első egy-két részben lezavarják, aztán indul a sztori, amit imádok.


Chouyaku Hyakunin Isshu: Uta Koi

Ez egy olyan "egészen más" anime. Ismered a Hyakunin Isshu-t? Ez egy nagyon régi, 100 haikut tartalmazó versgyűjtemény, amelynek eredetét az anime el is magyarázza. A történet maga egyébként sok kisebből áll: a cím Uta Koi (szerelmes vers) része utal erre. A kisebb részek egy-egy a Hyakunin Isshu-ban szereplő szerelmes haiku keletkezési körülményeit mesélik el úgymond, kicsit átírva, hogy szórakoztató legyen, de ragaszkodva a tényekhez ill. legendákhoz. Csak 13 részes, szóval egyszer igazán belefér az ember idejébe.


Danshi Koukousei no Nichijou

Kikapcsolódásnak tökéletesen megfelelő, engem nagyon jól elszórakoztatott. Vígjáték anime, ami egy csapat középsulis srácot követ nyomon, ahogy mindenféle hülyeséget csinálnak, vagy éppen nem csinálnak, de valahogy végig rendkívül szórakoztató maradt. A Folyóparti Lány-os jelenetek a kedvenceim. :D


Death Parade

Lélektani, kicsit véres, és nagyon érdekes, az openingje pedig a kedvenceim között van. Technikailag epizodikus, de van egy átívelő történetszála is. Főszereplőnk egyike Decim/Dequim, aki egy bárban dolgozik. De nem akármilyen bár ez! Az ide érkező vendégek mindig ketten vannak, és már halottak. Decim feladata, hogy egy véletlenszerű játékot játszasson velük, amik kihozzák a játékosok legbelső énjét (az egyik játék például dárc volt: csak a táblán az ellenfél belső szerveinek megfelelő szimbólumok voltak jelen, és az ellenfél érezte is a kínt, amikor eltalált a másik egy szervet). A játék alapján Decim eldönti, hogy melyikük lelke születik újjá, és melyikük kerül kárhozatra. (Fun fact: az egyik részben egy Yagami Light-ra utalgató karakter is elemzésre került).

Az átívelő történetszál a Fekete Hajú Lány rejtélye, aki valamilyen oknál fogva a túlvilági bárban van, és senki nem tud róla semmit, csak azt, hogy meghalt. A fiatal nő sem emlékszik arra, hogy mi történt vele, mi a neve, vagy hogy ki volt ő egyáltalán, és az a célja, hogy erre emlékezzen végre.


Gamers!

Romantikus vígjáték (talán a komédia erősebb szó ide, így jobban megfelel). Bár a történet mozgatórugói a romantikus és baráti kapcsolatok, a reflektorfény mégis a vígjátékon van, ami a félreértések abszolút komédiájából adódik - az anime a maga módján az állandóan drámázó, félreértésekre felépülő nyálaniméket parodizálja ki, és annak ellenére vicces tud maradni, hogy kis on-screen feliratokkal állandóan bespoilerezi magát. Csak 12 rész, én nagyon elvoltam vele.


Kimi no Na wa

Ha egy egészestés anime movie is a kedvedre való lenne, akkor ding-ding-ding! Íme a főnyeremény. Romantikus, testcserés, gyönyörű grafikával és egy váratlan csavarral a végén, amelynek köszönhetően még egy várost is meg kell menteni. (Nem is beszélve a MÁSIK csavarról... te jó ég, én túlságosan is élveztem ezt a filmet).


Egyelőre ennyire volt időm, remélem találsz magadnak köztük valami neked valót :D

17/L

2017. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én a Hunter x Hunter-t ajánlom: 148 részes asszem. Attól hogy ilyen hosszú szerintem nem vontatott, mondjuk van benne fillér. Az anime maga 6 kisebb "történet részre" tagolódik, amiknek az utóhatásai hatnak(tudom szóismétlés) egymásra. A fő cél az, hogy a főszereplő Gon, megtalálja az apját, viszont sok embert megismerni és sok dologba keveredik, ezért csak az anime végén, de tényleg a végén jut el a kitűzött célja megvalósításához
2017. nov. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes válaszokat Lányok,és fiúk, lesz miből szemezgetnem. Ment a zöld pacsi. :D
2017. nov. 27. 21:20
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Én nagyon ajánlom a Black butlert, azt imádom*-*

Amiket én még nagyon szeretek: Your lie in april, Deth parade, Akatsuki no yona

2017. nov. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!