Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogyam tudnam megvalósítani?...

Hogyam tudnam megvalósítani? A tobbi lent van.

Figyelt kérdés
Szóval 14F vagyok. Nagyon szeretem a Jaoan kulturat ,techinat es az animeket. Mar 7 eves korom ota magy álmom ,hogy egyszer elmehessek oda. Aztam mikor komolyabb erdeklodest mutattam az animek irant, rajotemm ,hlgy ezzel akarok foglalkozni "ha nagy leszek". Pl ha valami történetíró, rajzolo , esetleg animator(amit meg ki kell tanulnom, mert meg nem csinaltam) az se erdekel ,ha csak szineznem kell. A lenyeg ,hogy valami animes mangas munkat akarok japánban. Mi kell hozzá? Hogy kezdhetnek bele? Vagy korai meg ezen gondolkodnom ennyi idosen? Nem rég elkezdtem egy saját mangát is. Tudom biztos nem lesz egy világmegváltó dolog, de nagyon örülnek ha rendes manga, vagy anime kent láthatnám. Hogy kezdjek bele? Akkor a manganak a szovegbuborekaiba angolul kéne irnom? Japánul nem tudok , de azt hallottam,hogy a japanok nagy része nem tud angolul sem. Magyarul meg végképp nem. Akkor hogy?

2018. jan. 7. 09:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Par szót eleirtam bocsi. "Nagyon szeretem a JAPÁN...""RÁJÖTTEM,hogy..." "7eves korom ota NAGY almom..."
2018. jan. 7. 09:18
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen még korai kicsit. El kell szomorítsalak, de Japánban az anime készítésből alig lehet megélni, és mindig előnyben részesítik a japán embereket, mint egy külföldit. A nyelv tudása nélkül pedig esélytelen elhelyezkednek egy ilyen helyen.

A történetírást inkább hanyagold, mert nem csak pár helyesírási hibád volt ebben a rövid szövegben, hanem több, mint 30!! Ha még az anyanyelveden sem tudsz helyesen írni/beszélni, addig hanyagold a japánt..

Ha pedig érdekel a rajzolás, animálás, és nem csak az animék miatt, akkor keress egy olyan sulit, ahol ezt oktatják(van egy pár), ha nem akkor hanyagold a témát, majd kinövöd.

2018. jan. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van még egy rossz hírem: Japánban már kifejlesztettek nemrég egy olyan animáló programot, ami nagyban helyettesíti az emberek munkáját, idén volt egy cikk, hogy rengeteg animátort bocsájtottak el emiatt, szóval még nehezebb lett munkát találni ebben az iparban. Pláne, hogy rengeteg animeszerető fiatal rukkol elő az ötlettel, hogy ők bizony japán animét fognak készíteni. Szerintem a japánok az állásinterjúkon körberöhögik maguk között az ezredik külföldi animefant.

Ráadásul Japánban a külföldieket mindig kinézik, nagyon ritka, hogy elérnek valami magasabb pozíciót, japán tudás nélkül viszont végképp semmi esély.

2018. jan. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Trevor. ***** válasza:
88%

Add fel, az lesz a legegyszerűbb. Történetírást hogy érted? A legtöbb anime mangaadaptáció, de egy regény, light novel vagy visual novel megírása sem könnyű dolog, már ha minőségi munka a cél. Rajzoláshoz tehetség kell, amihez pedig úgy kell születni. Nemrég olvastam egy cikket, hogy Japánban a mekiben magasabb az órabér, mint az egyik animációs stúdiónál (azt hiszem az A-1 Pictures volt az). Szóval megélhetési szempontból sem érné meg. Eleve a külföldieket addig szeretik, míg csak turisták, hiszen hozzák a pénzt. Ha ott akarsz élni, nem fognak már ilyen kedvesen tekinteni rád. Angol tudással pedig mondanom sem kell, hogy ne akarj semmit, meg kéne tanulnod a nyelvüket.


Fiatal vagy még, úgyis változni fog az elkövetkező pár évben az, hogy mi iránt érdeklődsz. Egyelőre javíts a helyesírásodon.

2018. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Japánban nem fogsz se animéket, se mangákat gyártani. Ettől függetlenül én biztatlak arra, hogy tanulj meg


- Jól írni

- Jól rajzolni

- Photoshopozni, animálni, tehát kifejezetten ilyen rajzolással kapcsolatos programokat

- Tanulj nyelvet



Mind-mind hasznos lesz a jövőben! Addig rajzolj webcomic-ot, írj történeteket, ÉS lépj be egy magyar anime/manga fordítói csoporthoz! Egy ideig én is csináltam, imádtam. Meló van benne bőven, amik elvannak osztva a tagok között.

2018. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
első, bocsi telefonrol irtam, sokszor elirok dolgokat telefonon, pl hogy helyett azt irom,hogy "higy" meg ilyenek.
2018. jan. 7. 20:17
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja meg hat az ékezetekrol nem beszélve :D
2018. jan. 7. 20:18
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek megy a zöld like vagy mi ez :D . A japan nyelv eleve nagyon érdekel ,ugyhogy azt tanulni fogom. Ilyet meg nem hallottam ,hogy egy mekiben tobb az órabér. Durva. Ugy tunik inkább otthon kéne animalnom magamnak ,hogy anime kent lathassam a mangát amit elkezdtem.
2018. jan. 7. 20:24
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járóként hadd szóljak még hozzá. (Nem sikersztorit akarok bemutatni, csak hogy milyen lehetőségek vannak.) Ugyanígy indultam anno 11-12 évesen, de jó lesz Japán, tanulni akarom a nyelvet, ott akarok élni ilyenek, elkezdtem karaktereket kitalálni és sztorikat írni.

Ahogy múltak az évek, rá kellett jönnöm dolgokra. 1, ha a történeteimből akarok megélni, akkor tényleg nagyon nekik kell feküdni. Nem lehet egy ezerszer látott tucatsztorit írni. 2, ha valaha is összejön, hogy kijussak Japánba, az nem érettségi után lesz, úgyhogy érdemes itthonról elkezdeni építgetni valamit, de még ha ki is jutok, Japánban nem kolbász a kerítés. Az évek alatt bele kellett törődnöm, hogy hosszú távon nem tudnék ott túlélni a társadalmi elvárások és a munkamorál miatt (nem véletlenül olyan magasak az öngyilkossági arányok).

Tehát 17 évesen benéztem a MOME-ra (ott pl van animáció szak, ahogy hallom egész jó). Ott az első dolog, amit hozzám vágtak, az volt, hogy hát szépek-jók a rajzaim de inkább tanuljak meg tényleg rajzolni. Van ott persze tanár, aki értékeli a munkádat, akár animére hajaz a stílusod akár nem, de ha jelentkezel, akkor fel kell készülnöd rá, hogy a legtöbbnek nem fog tetszeni, és nem azt fogod rajzolgatni egy művészeti egyetemen, amit szeretnél (hanem pl egy évig kockákat meg csontvázakat).

Mivel ez nekem nem jött be több okból, elmentem egy animációs okj-re, ahol mindent tanultam, csak kb animációt nem nagyon (kipróbálhatsz egy ilyet is, csak nézd meg, hogy pontosan mire mész). Amire itt rájöttem, hogy a film- és rajzfilmkészítés főleg itthon nem olyasmi, amiből rendesen meg lehet élni, és a filmipar általánosságban nem egy kellemes dolog, főleg ha kezdő az ember. (Japánban meg ugyebár írták, hogy az animátorokat borzasztóan alulfizetik, ott erre ez még rájön.)

Most egy egyetem japán szakán vagyok elsőéves hallgató, miközben egy első sztori saját kiadásán dolgozok. (Kiadót itthon sajnos nem nagyon találni képregényekhez.)

Ezek alapján amit én tanácsolok, hogy dolgozz még rengeteget a saját képregényeden, fejlődj rajzilag is amennyit tudsz, akár menj el egy művészeti egyetemre, gondolj végig minden egyes részletet a történettel és a karakterekkel kapcsolatban, aztán esetleg csinálj belőle egy webcomicot, vagy próbáld meg kiadni és egy kisebb conon árulgatni (ConPót Animepiac, Cosplay.hu fantasy expok és cosplay farsang pl). A lényeg, hogy ha mindenképp ki akarod adni, talán nem holnap, talán nem két év múlva, de előbb vagy utóbb meglesz az.

2018. jan. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Még esetleg annyit, hogy ha nagyon-nagyon-nagyon átválogatod, hogy kit követsz be Tumblr-ön és mit fogadsz meg az ott látott tanácsokból-tippekből, akkor ott rengeteg blog van, ami kifejezetten írói, illetve rajzolói tippekkel-trükkökkel foglalkozik.
2018. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!