Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogyam tudnam megvalósítani?...

Hogyam tudnam megvalósítani? A tobbi lent van.

Figyelt kérdés
Szóval 14F vagyok. Nagyon szeretem a Jaoan kulturat ,techinat es az animeket. Mar 7 eves korom ota magy álmom ,hogy egyszer elmehessek oda. Aztam mikor komolyabb erdeklodest mutattam az animek irant, rajotemm ,hlgy ezzel akarok foglalkozni "ha nagy leszek". Pl ha valami történetíró, rajzolo , esetleg animator(amit meg ki kell tanulnom, mert meg nem csinaltam) az se erdekel ,ha csak szineznem kell. A lenyeg ,hogy valami animes mangas munkat akarok japánban. Mi kell hozzá? Hogy kezdhetnek bele? Vagy korai meg ezen gondolkodnom ennyi idosen? Nem rég elkezdtem egy saját mangát is. Tudom biztos nem lesz egy világmegváltó dolog, de nagyon örülnek ha rendes manga, vagy anime kent láthatnám. Hogy kezdjek bele? Akkor a manganak a szovegbuborekaiba angolul kéne irnom? Japánul nem tudok , de azt hallottam,hogy a japanok nagy része nem tud angolul sem. Magyarul meg végképp nem. Akkor hogy?

2018. jan. 7. 09:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Bár a hozzáértők minden lényegest megválaszoltak neked, bátorkodnék laikusként -aki csupán konzultálok olykor bennfentesekkel és emellett olvasok a japán kultúráról- egy szerény, és talán mellékes kiegészítést tenni, csak hogy e szemszögből is emészthesd a dolgot, tehát valóban ne éld bele magad, kedves kérdező, abban a formában az anime-/mangarajzolásba, ahogy elképzeled lelkes kamaszként (a legtöbben túl lelkesek és túl naivak voltunk / vagyunk kamasz korunkban, evvel semmi gond, de kell tisztán is látni idővel).


Tehát, aprócska kieg: még a bennszülött japánok közül a rajzügyességgel és anime-/manga fanatizmussal megáldott emberek sem azért készítik ezeket,hogy ők ebből éljenek. Nézd meg az arányokat: hány anime és manga (meg light novell) jön ki, és mekkora Japán lakossága! Azért ott sem kevés ember szeret rajzolni. Nagy mennyiségnek látszik bár az éves manga-/animefelhozatal, de Japán lakosságához, sőt, azok közül a rajzolni szeretők számához képest is csak töredék annyi az ÉRTÉKESÍTETT anime és manga rajzolóinak száma, mint akik egyszerre japánok és szoktak és tudnak is elég jól rajzolni!


Előbb-utóbb tehát belátják ezt a japánok (is), EZÉRT KIZÁRÓLAG SZERELEMBŐL rajzolnak, akik szeretnek és tudnak rajzolni! Az, hogy egy KIS HÁNYADUK munkáját ESETLEG EGYSZER értékesítik, az irreális álom a japán rajzolók számára is, de akiknek ez IS bejön, felfogják ölükbe hull ritka ajándéknak.


Más szóval nem szabad, hogy cél legyen animéból / mangából megélni, mert ez kb olyan, mint évekig elsősorban azért totózni, hogy 13+1 találatod legyen. Nem kizárt, de olyan kicsi az esély rá, hogy nem éri meg beleélni magad, hacsak nem könnyed játékosságból, és örömből - legalábbis a rajzolást.


Ha mindezt megérted, hogy még a japán polgároknak is icipici a sansz arra, ami után sóvárogsz, akkor külföldiként jobb, ha elfelejted, hogy bármikor is kiadnak tőled mangét, animét még akkor is ,ha mangára kevébé kicsi az esély, mint animekiadásra.


Egyébként tudtommal az animék többsége még csak nem is biznisz Japánban. hanem 80-90%-az animéknek pusztán reklám a nekik megfelelő mangákhoz. Azat jó, ha nullszalldósan kijönnek az animék 80-90%-a kiadásából. Ha ha nem veszteséges a kiadása egy animnek, akkor már nyertek vele, mert tutira megnő általa a hozzá kapcsolódó manga vásárlása, ergo a manga bevétele növekedik ezáltal.


De amiket írtam, a mangákra majdnem ennyire kicsi eséllyel szintén igaz, és viszonylag a light novellekre is.


A többit meg a többiek megírták. Én már azon se csodálkozom, amit írt itt valaki az automatizált anime rajzolásról és animálásról... El tudom képzelni, hogy ez már gyakorlat...


Egyébként van egy animesorozat magáról az animék készítéséről. Nyilván az se 100% realitás, van benne fikció, és stimulált izgalomfokozás, de nagy részben állítólag tényleg evvel jár egy anime készítése: bemutatja a seyuu-tók a rajzolókig, a computer animálóig mindenki munkáját, a túlmunkát is -és hogy itt is vannak konfliktusok a munkatársak között-, és hogy nem egy leányálom se az összmunka, se egyénileg. Sajnos elfelejtettem a sori címét, az első részét egykor megtekintettem, érdekes amúgy.


Ha valaki tudja az anime címét, esetleg megírhatja. ;)

2018. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Bár én csak olvasgattam eddig a dolgokat, és nagyban bólogattam és adtam a zöld kezeket, mert mindenkivel egyetértek, az utolsó felhozta az animét, amin gondolkodtam, hogy nekem is meg kéne említenem: Shirobako a címe, ez foglalkozik az animekészítéssel. De van mangarajzolásról szóló anime is, annak a címe Bakuman.

De a nemrég véget ért Animegatarisban is vannak megejtve érdekes információk az animekészítésről, bár inkább rajongói szemszögből (és ebben is készítenek egy rajongói animét, akár emiatt is érdemes megnézni, hogy egy laikus gyerekcsapat kb. mit tud kihozni magából). Meg a Gintamában is utalgatnak az animekészítésre, de inkább gazdasági oldalból, és hogy mennyi melót jelent, meg főképp paródia céljából.

Illetve egész sok cikk született az animeipar helyzetéről az utóbbi 1-2 évben, ajánlom ezt a cikket is:

[link]

Ez egy kevésbé részletes, de azért szintén jó cikk még:

[link]

Ezt pedig csak azért hagyom itt, hogy nem lehetetlen Európaiként a japán animeiparban elhelyezkedni:

[link]


(Amúgy valamelyik Gundam-sorozat stáblistájában szerepelt egy magyar ember is, hogy ő mit csinált és hogy került oda, annak már nem jártam utána, de azért ez is nagy szó)

2018. jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell ehhez Japánt forszírozni? Az európai rajzfilmre pont ráférne egy alapos vérfrissítés és így még esélyed is lenne a szakmában elhelyezkedni. Kb. az utóbbi 20 évből a Wakfu az egyetlen, amit fel bírok idézni.
2018. jan. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Utolsó azert mert en japanba szereretnek menniar nagyon reg óta. Meg azert mert nem europaban élek :D. Koszi mindenkinek a valaszokat !
2018. jan. 9. 06:46
 15/17 A kérdező kommentje:
A 9ewnek köszönöm a legjobban. A tobbiek is sokat segitettek ,de az övét talaltam a leghasznosabbnak. Jo ötlet a conon , meg különféle rendezvenyeken megprobalni eladni, de ezzel tenyleg az a baj ,hogy nem MOn. Lakom. Itt majd ,ha kesz a sztori , megtanulok animalni megprobalkozom vele.
2018. jan. 9. 17:27
 16/17 A kérdező kommentje:
Ja es mi lenne, ha ilyen "visual novel" el próbálkoznek? Ha jol tudom az egy jatek mufaj ,ami animes stilusba készül. Ha ugy sikerülne ,talán nagyobb szerencsém lenne animet csinalni belőle?
2018. jan. 9. 17:29
 17/17 anonim ***** válasza:

Javaslom átgondolnod, hogy tényleg Japánban szeretnél-e élni, mert akkor valóban a beugró egy N2 (közel felsőfokú) japán írásbeli és szóbeli nyelvvizsga.


A kérdésed másik fele grafikai vonatkozású, amatőrből rengeteg van, szóval gyakorolj, légy kreatív, és ha van egy verziód, részed, fejezeted, tedd fel ingyen a netre, kár visual novel, akár manga, akár webcomic, de ha magad animálsz rajzfilmet géppel, még komplexebb, szóval amit akarsz, csak szerintem nem a mély vízbe kellene egyből ugranod, hanem ingyen megosztani munkáiddal a neten amatőrként.


És ha ennyire Japán a cél, akkor már most ess neki a nyelvtanulásnak, javaslom. De tényleg ne legyenek nagy illúzióid. Én szerelemből tanulok japánul, és bár még szinte sehol se tartok benne, nekem egyáltalán semmi olyan álmom nincs, mint neked, nekem csak tetszik a nyelv, és nézek animéket, olvasok mangákat, ennyi részemről.


Te sokkal nagyobb fába vágod a fejszéd, és nagyon kicsi az esélyed profiként Japánban ebből élned, de az odavezető út is hasznos és izgalmas lesz, nosza. Ha fejleszted önmagad rajzkészségben is, japán nyelvtudásban is, kárba nem fog veszni. (Bár egyébként a konkrét célod -egészében véve- túlontúl nagy, ezt is tartsd szem előtt.)

2018. jan. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!