Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudtok hasonló, agyalós,...

Tudtok hasonló, agyalós, érdekes, pszichológiai témájú animéket ajánlani, mint amilyen a Shiki? Kicsit konteósabb, de a Higurashi-t is zseniálisnak tartom, mind a két évada lenyűgözött.

Figyelt kérdés
Tetszett még az Another is a hangulata miatt, de azért az előző kettőtől elmarad kissé. Ha lehet, akkor az aláfestő zenék is legyenek szépek! Az Elfen Lied-et ne mondjátok, nekem nagyon nem jött be, csalódás. A Mirai Nikki-t is láttam, ami azért sokkal jobb volt, de közel sem az a hatás, ami a fentieknél. Remélem nem sértek meg senkit, de tényleg önmagában érdekes, izgalmas történetet szeretnék, amin lehet agyalni vagy heteket utána, nem pedig fárasztó yandere parádét!

2018. jan. 14. 01:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A Neon Genesis Evangelion-t mindenképpen ajánlom, ha még nem láttad, zseniális és a valaha volt egyik legegyedibb anime, az openingjére meg nincsenek szavak. Lehet, hogy utálni fogod, mert egyes ambereket taszítja a légköre, de a megtetszik akkor teljesen magába szippant. Ezen kívül ott van a Mahou Shoujo Madoka Magica, ami a látszat ellenére nagyon is hasonlít az NGE-hez, plusz itt az ending ami nagyon jó. Hangulatra a Shiki-hez pedig szerintem a Parasyte és a Shinsekai Yori hasonlít kissé.
2018. jan. 14. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, mindre kíváncsi vagyok! :)
2018. jan. 14. 15:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Death note
2018. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, az is jó, csak sajnos azt már láttam. :)
2018. jan. 14. 22:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Ousama Game The Animation

Corpse Party


Az AA-n is lehet, hogy érdemes keresgélned yandere, és/vagy horror címszó alatt!😉

2018. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7%

5-ös vagyok!


Kihagytam a felsorolásból ezeket:

Mayoiga

Ookami Kakushi

Psycho-Pass

Re:Zero


Estleg még a:

Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru

Sankarea

2018. jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mawaru Penguindrum

Zankyou no Terror

2018. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

NGE-t, Shinsekai Yori-t én is csak javasolni tudom, alapmű mindkettő


Esetleg még:


Fate/Zero

Monster

Berserk (1997)


Ha nagyon tetszett a Higurashi akkor ajánlom a VN-jét is, mert klasszisokkal jobb.

Vagy ha valami újat akarsz, akkor Umineko VN vagy manga (csak ne az animét nézd, az szörnyű lett)

2018. jan. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!