Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mitől számít valaki "hardcore...

Mitől számít valaki "hardcore animésnek"?

Figyelt kérdés
Az egyik osztálytársam folyton azt hangoztatja, hogy ő mekkora otaku, igazi "hardcore animés", de nem igazán tudom, ez mit is takar. Az számít, hogy hány animét látott az illető? És ha igen, akkor hány anime után lesz valaki "hardcore animés"?

2018. jún. 3. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az számít "hardcore animésnek" (ha létezik egyáltalán ilyen koncepció), aki ismerősen mozog az animék világában. Ez alatt azt értem, hogy ismeri az anime történelmét (beleértve a híres alkotókat és műveiket), tisztában van a műfaj terminológiájával, látta az összes klasszikust (vagy legalábbis a javát), és aktívan követi az aktuális dolgokat is.


Esetleg - ha már annyira "hardcore" - folyékonyan beszél japánul, hiszen ez bizonyos mértékben előfeltétele lenne a fentieknek.


Ugyanakkor ha annyira "hardcore" (pláne ha tud japánul), tisztában lehetne azzal is, hogy mit is jelent az a szó, hogy "otaku". Mármint eredetileg.

Japánul ugyanis kissé pejoratív értelmű kifejezés. Kb. olyasmi, mint magyarul a "kocka(fejű)" vagy a "gyík": otthon kuksoló, általában inaktív és/vagy aszociális egyén, aki (gyakran beteges szinten) kizárólag a hobbijának él - innen ered maga az "otaku" szó is.

Ha pedig tisztában van vele, és ennek ellenére annak vallja magát, akkor az inkább már amolyan fél-weaboo kategória - ők ugyanis büszkék is efféle "érdemeikre".

2018. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Engem is hardcore-nak szoktak hívni az animés ismerőseim, mert falom az animéket. Múltkor mondtam az egyiküknek, hogy "képzeld, már 4 napja ülök egy animén", mire ő azzal poénkodott, hogy "Olyan sok ideje?

Miért, hány részes? 140?" Ami azért eléggé túlzás, de az tény hogy nálam egy átlag, 24 részes anime hétköznap 2-3 napig, hétvégén pedig 1-2 napig tart, gyorsan darálom őket (1 éve kezdtem el animézni, azóta 150-et láttam). És ha épp nem animét nézek, akkor is valamilyen módon foglalkozom velük, pl. értékeléseket olvasok, amv-ket nézek, utánaolvasok a kedvenc karaktereimnek, összeírom azokat az animéket amik a legjobban tetszettek stb. Szóval nálam a "hardcore"-ság ebben nyilvánul meg (bár én nem igazán vagyok rá büszke, hogy függő vagyok :'D).

2018. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Utóbbi esetet én inkább rajongásként, mániaként, durvább mértékben esetleg megszállottságként definiálnám.


A "hardcore" (magyarul "keménymag") általában inkább azt jelenti, mikor valaki nagyon mélyen, az ún. gyökerek (vagyis a "mag") szintjén elmélyül valamiben, és idővel akár az adott dolog szakértőjévé válik.

Tehát a "hardcore-sághoz" szerintem alapfeltétel az adott téma mély, beható ismerete, ami az animék esetében az #1 kommentemben megfogalmazottakat jelenti.

2018. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát aki így hangoztatja h így hardcore úgy hardcore azt egyszerűen nevezzük weeaboo-nak vagy valami hasonlónak :D
2018. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még az is ideszámítana, aki minden pénzét mangákra, meg animés figurákra költi, de anno olvastam egy családról, akik minden nap befestették a kisgyermekük fejét, hogy úgy nézzen ki, mint egy anime karakter ( nagy szemek, meg kontraszt körvonalak)stb.

És nekem is volt egy időszakom, amikor naponta néztem 12 részeseket, de nem tartom magam hardcore nak, és hozzám képest animeaddictson többen vannak, akik 500-900 körüli megnézett művet jelöltek, az én 200 valamennyim elég átlagos...

Szóval a hardcoreok ilyen napi 24-ben animét néznek, és az anime imádáson és kapcsolódó tevékenységeken kívül nem csinálnak nagyon mást; és a szünetekben is animét néznének a suliban is. Kb.

Mellesleg én inkább sztorifüggő vagyok, és ott is csak azt nézem ami érdekel, szóval ha igazi hardcore lennék, minden műfajban tudnék ajánlani neked műveket, amit sajna nem tudok.

Remélem ez segített :P

2021. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!