Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Belőletek melyik anime váltja...

Belőletek melyik anime váltja ki ezt a konkrét érzést?

Figyelt kérdés

Rengeteg itt az animével kapcsolatos kérdés, anime ajánló, de talán így, konkrétan ezt keresve nincs olyan sok (remélem).


Nos, számomra teljesen kimaradt a DB még kiskoromból, pedig ahhoz a generációhoz tartozom, de úgy egy éve nagyon megszerettem az anime műfajt. Így egy pár hónapja elkezdtem az első sorozatot, és lassan már végzek a DBZ-vel is.


Rájöttem, hogy imádom az OP animéket, amikor egy karakter már felfoghatatlanul erős, lehet ez fizikai erő vagy akár már egy más síkon való létezés, egy átlag emberhez vagy lényhez viszonyítva.


A kérdésem pedig ehhez kapcsolódna. Amikor egy Saiyan átalakul Super Saiyan-né, és érzed, hogy eksztázisba kerülsz, és legszívesebben ordítanál, mert tudod, hogy valami fenomenális harc következik.. na ezt(!) keresem. Mikor annyival erősebb, mint az ellenfele, hogy az rá sem eszmél amíg túl késő nem lesz. És bármilyen erőfeszítés nélkül le tudja győzni azt, DE nem vág fel vele, vagy él vissza az erejével (nem negatív szereplő általában). Ilyen karaktereket / harcjeleneteket keresek.


Persze, emberfüggő és ízlés kérdése is, de pont ezért lennék kíváncsi, hogy belőletek melyik anime egyes jelenetei voltak képesek hasonló önkívületi állapotot kiváltani (már ha volt ilyen).


Nekem ez a kicsit fantasy, kicsit misztikus, talán mágia alapú stílus tetszik, és a DB széria pont beleillett, de ajánljatok bármit, ha így éreztetek közben.



Ami még tetszett, és esetleg támpont lehet: Hagure Yuusha no Estetica, Isekai no Seikishi Monogatari, Shingeki no Kyojin (Attack on Titan), Noragami, Elfen Lied, Black★Rock Shooter.



Köszi szépen előre is!



2018. jún. 24. 07:29
1 2
 1/15 anonim válasza:
54%
Fuuu, hát belőlem ezt az érzést a Tokyo Ghoul tudja kiváltani :D Igaz, ott nem ilyen szuper isteni erővel rendelkezek, meg nem is olyan erősek (már aki, mert van akit alig lehet megölni), de a harcjelenetek valami eszméletlenek. A második évada elég nagy csalódás a mangához képest, de megéri megnézni (egyik kedvenc animém)
2018. jún. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Slslfd: https://www.youtube.com/watch?v=dGSfIi4D9G4


Kérdező:

Hunter x Hunter

2018. jún. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek a második válaszolóval. :D
2018. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

2# Köszönöm! Megnézem majd.


Várom a továbbiakat! ^^

2018. jún. 24. 18:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem fantasy, meg nem is misztikus.

De a Boku no Hero Academy (Bár nem az elejétől kezdve erős a főszereplő, de ordítozhatod, hogy SMAAAAAASH!)

Illetve még a One Punch Man

2018. jún. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha a DB
2018. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Előzővagyok, véletlen elküldtem a válaszom első pár szavát, bár nem tudom hogy sikerült. x(


Ha a DB bejött, akkor a Naruto és a Bleach is befog. tökéletesen megvan bennük az amit leírtál és ezek is elég hosszúak. Valamint a Fairy Tail és a One Piece is megérdemel egy esélyt.


Rövidebbekből talán tényleg az Attack on Titan és a Tokyo Ghoul tudta ezt az érzést átadni nekem, de ezek elég mainstreamek, szóval 100%, hogy minimum hallottál már róluk.

2018. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7 Ez hasznos volt! Választ adtál a kérdésre, kifejtetted, hogy miért gondolod így, ez mindig értékelendő. Úgyhogy mindenképp ránézek majd, köszi! :)


Ha tudtok még, várom őket!

2018. jún. 25. 16:56
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem éppen vannak benne akciójelenetek, de epic és hátborzongató jelenetek igen.


Steins;Gate

2018. jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Hunter x Hunter , Magi, Nanatsu no taiza, Claymore, Bleach, Fairy Tail meg a One punch man,
2018. jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!