Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyikek a kedvenc animétek?

Melyikek a kedvenc animétek?

Figyelt kérdés

Többet is írhattok több kategóriában(pl:shoujo,shounen ai ,shonen,bishounen)


Légyszi írjatok egy rövid leírást is róluk hogy kb miről szól/milyenek



2018. júl. 11. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

One Piece

A történet Monkey D. Luffy kalandjairól szól. Nagy álma hogy ő legyen a kalózkirály.

2018. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Yu Gi Oh Zexal

Ez a anime Yuma kalandjairól szól. A legjobb barátjával Astrál-al szinte minden párbajban legyőznek mindenkit.

2018. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem a "megszokottak":


Death Note: a főszereplő talál egy listát, amibe ha beírja valakinek a nevét, akkor az meghal. Elhatározza, hogy jobbá teszi a világot a rossz emberek megölésével, de őt magát nyilvánítják bűnözőnek és elkezdenek nyomozni utána.


Fullmetal Alchemist Brotherhood/Testvériség: egy testvérpár megpróbálja feltámasztani a halott anyjukat alkímia segítségével, de balul sül el a dolog, ezért elindulnak megkeresni a Bölcsek Kövét, hogy visszakaphassák saját, "eredeti" testüket, de valami sokkal nagyobb volumenű dologra bukkannak.


One Piece: a főszereplő megeszik egy Ördög Gyümölcsöt, amitől gumivá válik a teste és útra kél, hogy valóra váltsa az álmát= ő akar lenni a kalózkirály.


Cowboy Bebop: a főszereplő és társa fejvadászok, akik rosszfiúk elfogásával szereznek pénzt, majd megismerjük a főszereplő tragédiáját és meglátjuk hogyan áll bosszút.

2018. júl. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Talán az Another, de a 91 days-t is imádtam.



Az Another egy kiközösített lányról, egy átkozott iskolai osztályról és egy később ugyancsak kiközösített fiúról szól. Természetesen az átoknak köze van a kiközösítéshez. Az 5. résztől lesz csak érdekes a cselekmény. Én egy délután-este megnéztem, annyira lekötött.


A másik meg egy mafia vendetta történet. No comment :D

2018. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Mirai nikki - kicsit hasonlít a sztorija az éhezők viadalához és van benne akció bőven ;) az összes karakter egyéniség, lehet velük (még némelyik rosszal is) azonosulni

Steins gate - időutazós de nagyon poénra veszik, legalábbis az elején. Később kialakul egy nagyon jó sztori a végén már abba se tudtam hagyni

Death note - egy srác talál egy halállistát ami segítségével meg akarja tisztítani a világot. csavaros, de követhető, a logikára és a taktikára épül, végig izgalmas

Code geass - alternatív jövő, egy csávó lázadást robbant ki aminek ő lesz a vezetője. Sok benne a harc, de a legjobb benne ahogy a srác logikára, stratégiára és átverésre alapozva végigvisz egy fölkelést. Nagyon jól építik a sztorit és elgondolkodtató

2018. júl. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az FMAB-t és a Death Note-ot már írták előttem. Másik kedvenceim:


Hunter x Hunter (2011): A történet úgy kezdődik, hogy a főszereplő részt akar venni az úgynevezett vadász vizsgán, ahol később új embereket ismer meg. Az anime első fele könnyed, kalandos, aztán az idő múlásával egyre komolyabb lesz, de minden egyes rész isteni, az első résztől az utolsóig. Szerintem ez az eddigi legtökéletesebb anime, amit eddig láttam.


Neon Genesis Evangelion: Teljesen új szintre emeli a "kamaszoknak kell megmenteniük a világot" mondatot. Van benne néhány komolytalanabb rész is, de a sorozat nagy része filozofálás és tömény depresszió, elég összetett történettel és nyomasztó hangulattal. Mindhárom főszereplőből másfajta viselkedési formát váltottak ki a velük történt dolgok (gyávaság, közömbösség, agresszivitás).


Mahou Shoujo Madoka Magica: Az alaptörténet az, hogy a főszereplő lány lehetőséget kap rá, hogy teljesüljön egy kívánsága, cserébe pedig "mahou shoujo"-nak kell lennie. Elsőre nem tűnik rossz ajánlatnak, később viszont kiderül, hogy nem pont úgy működnek a dolgok, ahogy gondolta. Ráadásul a részek 3/4-énél van benne egy hatalmas csavar.


Monogatari Series: Hárem animék közül ez az egyetlen, amit élveztem (a Host Club-ot leszámítva). Jók a karakterek, szórakoztatóak a párbeszédek. Sajnálom, hogy "csak" 100 részes, mert még legalább ugyanennyi részt meg tudnék nézni belőle.

2018. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Haikyuu- Röplabdás anime. Annyira jól dolgozza fel a sportot, és még vicces is. Imádom!:D

Boku no hero akademia- Másik kedvencem, annyira tetszik az egész. A világban szinte mindenkinek szuperereje van, a főszereplőnek nincs, de hős akar lenni ennek ellenére. Imádom, a történet is jó, kreatív, nincs benne szerelmi szál, szerethetőek a karakterek, tényleg nagyon jó, nem hiába a hype.

Romantikusokból a kedvencem a Kamisama Hajimemashita. Ez arról szól, hogy a főszereplő lány az utcára kerül, aztán hirtelen isten lesz és beleszeret a familiárisába. Szerintem nagyon aranyos lett a vége. :))

Yaoi/Shounan ai: sajnos nincs sok jó anime, és bár a rajzolása nem a legszebb, a sekaiichi hatsukoi a kedvencem. A főszereplő új munkahelyre kerül, mangaszerkesztő részlegre. Ott találkozik a 10 évvel ezelőtti szerelmével.

Drifters- A szereplők ismert történelmi hősök,emberek pl Szent Johanna, Oda Nobunaga, Hitler, Krisztus. Egymás ellen küzdenek a jók és a rosszak. Az, hogy ki a gonosz az más kérdés.:D Ezt nagyon ajánlom, imádtam.

Még nagyon ajánlanám a Made in Abyss-t is.

2018. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Uragiri wa Boku...

Shounen ai. Yuki árvaházban nőtt fel, majd eljön érte a családja. Azonban kiderül, hogy ők azok, akik a gonosz (durasok) ellen harcolnak, amiben segítségükre van Zess.

Nagyon romantikus, akcióban dús és vannak benne vicces jelenetek.

2018. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist Brooderhood

(már fent leírták)


Inuyasha:

Hosszú, epizódikus kaland sztori. Egy fél kutyaszellem és egy lány a jelenből a főszereplők, valamint a barátaik, akik egy elveszett varázsékkő szilánkjait keresgélve különféle kalandokba keverednek a középkori Japánban.


Rurouni Kenshin:

Shounen A történet egy, a Bakumatsu (1853-67) idején elhíresült császárpárti orrgyilkosról szól, aki viszont a shogunátus bukása után megfogadja, hogy többet nem öl. A történet során több barátot is szerez és nem egyszer méri össze az erejét erős ellenfelekkel.


YuYu Hakushou:

Tipikus harcoló shounen. Szerintem nagy előnye, hogy nincs agyon nyújtva, (nem 500+ részes) kb. 110 részben lezavarják az egészet. Sokat merítettek is belőle. pl. a Bleach egyértelműen. Egy fiúról szól, aki halálos balesetet szenved, de visszaküldi, mint Szellem Detektívet és onnantól kezdve, edz, barátokat szerez és harcol az embereket fenyegető szellemek ellen. itt is több japán folklór figura megjelenik, pl. Róka szellem, Hóasszony stb. Szerintem a olyan, mintha a Dragon Ball és a Bleach fúziója lenne.


Itazura na Kiss

Shoujo Egy lányról szól, aki szerelmes egy fiúba, akivel úgy hozza a sors, hogy egy fedél alá kényszerül. Nekem az tetszik benne, hogy hosszú időt ölel fel a történet, összesen kb. 10-15 évet.


Tudom, hogy valamit kihagytam, de mivel én sok mangát is olvastam már, kicsit kavarognak a fejemben a sztorik. :D Így, kapásból ezek jutottak eszembe. Az örök nagy kedvenceim.

Amúgy, a Naruto és a Dragon Ball is jó, ha szereted a harcolós hosszú shouneneket. (A Bleach-t én már senkinek nem tudom nyugodt lelkiismerettel ajánlani...)

2018. júl. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Gintama

Tipikus baromkodós anime amibe késöbb elmélyül a sztori addig viszont inkább egy epizódikus katyvasznak tűnik de a végkifejletért megéri

2018. júl. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!