Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen szinkronos animéket...

Milyen szinkronos animéket ajánlotok egy olyan embernek aki most kezd el animéket nézni?

Figyelt kérdés

Szóval, eddig sosem néztem animéket, most megnéztem a Death Note-ot azt mondták ezt nézzem meg ha most nézek először animét. Igaziból tettszett szóval most kíváncsi vagyok újabb animékre.

Igaziból olyat keresek ami szinkronos, nem olyan hosszú és igaziból műfajból háát ami ilyen kicsit drámai. Amiben vannak csavarok esetleg érzelmes, ad valamit a nézése, elgondolkodtat ilyesmi.

Ajánlották az Attack On Titant de ha jól tudom ez nincs szinkronosan és igaziból pár jelenetet láttam csak, érdekes. Ez jó egyébként?

Elsősorban mert még most kezdem nem akarok egyből japán nyelvűt, felirattal lehet nem lenne bajom de majd késöbbre hagyom. Csak angolul néztem felirattal de ott értettem az angol szöveget is nem nagyon kellett a felirat.

Szóval ajánlhattok nagyon jó feliratost is de az inkább rövid legyen és azt csak késöbb nézném meg, de ha már írtok írjatok ilyet is mert erre is sor fog kerülni :)

Azt is mondták sok mainstream van ami nem is olyan jó, na de én kb csak ilyeneket ismerek és most így bele se merek fogni.

Nagyon túl komplikáltam ezt már most látom :D Leginkább szinkronosat írjatok de ha tudtok valami nagyon jó feliratosat akkor azt is, köszönöm!



2018. aug. 10. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szinkronos:

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

A vadon hercegnője - movie



Feliratos:

Death Parade

Mahoutsukai no Yome

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Psycho-Pass

Fate/Zero

2018. aug. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Szinkronost semmilyet nem ajánlanék senkinek. Van pár jó, ami véletlenül még pont szinkront is kapott, de azokat sem szinkronnal ajánlanám.


►Fullmetal Alchemist◄, azt hiszem mindkét feldolgozás, viszont ezek hosszabbak.

►Cowboy Bebop◄, ebből a feature biztos, a sorozatot nem tudom.

►Ghost in the Shell: Stand Alon Complex◄ + a feature is.

A Ghibli filmek egy nagy része.

A Satoshi Kon filmek talán mindegyike a Magnetic Rose kivételével.


Az Attack on Titan középszar. Kiskamaszoknak oké, de másnak (igazából nekik sem, ha nem muszáj) nem ajánlanám.

2018. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Kevés szinkronos anime van, a többsége meg kicsiknek való. Igazán jókat feliratosban keress. Az Attack on titan.. Sokan szereik, én nem vagyok közöttük. Szerintem túldrámázott, összecsapott, pocsék az infóadagolása. Azt mondják a manga messze jobb. Ha mégis jó szinkronost akarsz, akkor a ghost in the shell-t ajánlom.


[link]

2018. aug. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha meg akarod szeretni az animéket, japán hanggal és magyar felirattal nézd. A szinkron, legyen az angol vagy magyar sokat ront az élményen
2018. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Trevor. ***** válasza:
100%

Szinkronossal nem fogsz sokra menni, eleve kevés van és a legtöbb szar (ami azért is szomorú, mert mi magyarok alapvetően jók vagyunk film- és sorozatszinkronizálásban).


Szinkronosból tudom ajánlani:

-Méz és Lóhere (drámainak inkább csak a második évadot mondanám)

-a fentebb említett Cowboy Bebopnak is egész okés a szinkronja

Filmek:

-Perfect Blue

-Tokiói Keresztapák

-Chihiro Szellemországban


Feliratos, max 12 részes:

-Anohana

-Mahou Shoujo Madoka Magica (ennek van egy folytatás filmje, a Rebellion ami elég megosztó, nekem nem tetszett)

-No Game No Life (szintén van egy hozzá kapcsolódó film, viszont az előzménytörténet, ennek ellenére a sorozat után érdemes megnézni)

-Sakamichi no Apollon

Filmek:

-Jin-Roh

-Szentjánosbogarak Sírja (van magyar szinkronja, de jobb felirattal)

-Wolf Children (kedvenc anime filmem)

-Koe no Katachi


Írtam többféle műfajút, így kitapasztalhatod, hogy neked mi tetszik a legjobban.


ui: Írtad, hogy angolul néztél valamit és felirat sem kellett. Tudom ajánlani a Ghost Stories-t, az angol szinkronja egy paródia gyakorlatilag, nagyon vicces, 20 rész összesen.

2018. aug. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tokiói keresztapák. Ez egy film, a szinkron sem pocsék, sőt egész jó, a grafika pedig egyáltalán nem régi.
2018. aug. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Nekem az első animéim az Animex csatornán ment. Ott minden szinkronosan ment, a Naruto, Bleach, Conan a detektív, Inuyasha. Amit egy kezdőnek ajánlanék, ami szinkronos is az a Kaleido Star.


Még szinkronos animék:

D. Gray-man

Soul Eater

Fullmetal Alchemist / Fullmetal Alchemist Brotherhood

Sailor Moon

Nana

Pokemon


Kezdő animeseknek:

Erased

Charlotte

Death Parade

Kamisama Hajimemashita

Kimi no na wa

Skip beat

Yuri!!! On ice

Violet Evergarden

Wotaku ni Koi wa Muzukashii

2018. aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
51%

Hát nem tudom. Nem nagyon tartom jó ötletnek, hogy ragaszkodsz a magyar sziinkronhoz mert szerintem sz*r (már bocsi).

Persze régebben én is szinkronost akartam nézni, de megbántam. A japán szinkron sokkal jobban át tudja adni a...a mindent :)

De amugy szerintem nézd meg a Vampire kngight-ot


Feliratos: Kuroshitsuji

Nisekoi

No.6

Kimi no na wa (ez egy film)

Koe no katachi (ez is film, kicsit hosszú, nincs túl nagy cselekménye, de a mondani valója szép)

2018. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Parasyte,Rainbow a két kedvencem, szerintem mindkettő kiemelkedő alkotás!
2018. aug. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha mindenképpen szinkronos animét akarsz, akkor egyértelműen a Fullmetal Alchemist és a FMA Brotherhood!

Le is van szinkronizálva mind a két sorozat és nem utolsó sorban egyike a legjobb animéknek. Bárki is állít össze legjobb animék toplistát az FMA valahol biztos rajta lesz! Én ezt a sorozatot ajánlom mindenkinek, aki most ismerkedik az animékkel.

A Fullmetal Alchemist kapcsán érdemes tudni, hogy miért van belőle két sorozat. Mint, ahogy az animék egy jelentős része, ez is egy képregény adaptáció. Mikor a sima FMA készült, még futott a képregény, ezért bár az elején jórészt követi a manga (képregény) történéseit, egy idő után a cselekmény mivel utoléri az akkor még futó eredeti művet, ezért szép lassan eltér tőle és végül egy teljesen alternatív végkifejletbe torkollik. (Hogy alternatív befejezést kap egy még éppen futó képregénynek/regénynek az animéje elég gyakori dolog. Van hogy az író elárulja, hogy kb. mi lesz a vége,(pl. Erased) de előfordul az is, mint az FMA esetében is, hogy az anime befejezése köszönő viszonyban sincs az eredeti műjével, hanem egy az egyben a rajzfilm stúdió fejéből pattan ki) Az FMA egy nagyon kedvelt történet volt és miután befejeződött a manga, úgy döntöttek, hogy eleget tesznek a rajongók kívánságának és megcsinálják a képregény 100%-os eredeti történetét, az igazi befejezéssel. Ez a sorozat kapta a Brotherhood alcímet. Mivel a FMA (1. sorozat) egy jó darabig egyezik a képregénnyel, ezért a Brotherhood-ból hiányoznak részek és viszonylag gyorsan eljut oda, ahol az előző sorozat elkanyarodott a képregénytől.

Bár én is a Brotherhoodot tartom a jobbnak, mint a nagy többség,(az író eredeti történetét) de én láttam mind két szériát és én javaslom a sima FMA megnézését is. Érdekes befejezést kap szerintem. (A hozzá kapcsolódó mozifilm a Shamballa hódítója zárja le azt a történetet) Mind két sorozat elgondolkodtató, szerintem, mindkettőnek megvannak az értékei és egy idő után a két történet úgy eltér egymástól, hogy nem kell attól tartanod, hogy önismétlésbe fullad a két sorozat. Ha esetleg úgy döntesz, hogy megnézed az első sorozatot is, szerintem mindenképpen az legyen az első és utána nézd a Brotherhood-ot! (Ha valamiért kedvedet szegi a sima FMA, akkor is kötelező darab a Brotherhood!)


Vannak még animék amik esetleg érdekesek lehetnek a számodra és szinkronosak:

Blood+, bármelyik Miyazaki Hayao film: Vándoló Palota, Vadon hercegnőja, Chihiro szellemországban stb.

Bocsi, nem jut eszembe több, amiről biztosan tudom, hogy szinkronos anime.

2018. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!