Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A szolgálólány meséjében a...

A szolgálólány meséjében a szinkronos verzióban miért másak a szolgálólány nevei?

Figyelt kérdés

Mikor elkezdtem nézni,akkor egy idő után néztem meg,hogy a karakterek neveinek a vége ugyanaz.

Az eredeti verzióban,Offred,Ofglen,Ofwarren.

Viszont a szinkronos verzióban az eredeti nevek végén van valamilyen végződés "Freddey,Glenney,Warreney"?

Talán így írnám,vagy nem tudom mire utalnak ezek a végződések.


2018. jún. 15. 04:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon félreértesz valamit ... Le vannak FORDÍTVA a nevek, hogy érthető legyen a közlendő annak is, aki nem érti a nyelvet, amiről lefordították.


Tehát:

Offred-FredÉ

OfGlen-Glené

OfPeter-Peteré

2018. jún. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kicsit beteges névadás:)

Akkor a feleség úgy szólítja a szolgálólányt,mint a férje tulajdonát,olyan szeretőféle hangzása van.

2018. jún. 15. 12:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű fordítás. Eredetiben az Of= birtokos jelzésként funkcionál, ez magyarban az -é Offred=Fredé . :) Ennyi. Nem nézem szinkronnal mert szar a csaj hangja, nem illik hozzá, de az ey amit írsz, az -é végződés lesz.


A regényben is Fredé, Glenné van bár ott nincs y, csak é végződés. Ugye a szolgálólány kvázi a tulajdona annak a férfinak aki erőszakolgatja. Ezzel fejezik ki.

2018. jún. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvencem, hogy az HBO magyar facebook bejegyzésébe is Offredet ír :D Figyelhetnének egy kicsit


(Ha már előttem leírták a véleményüket a szinkronról, én is leírom. Szerintem sokkal jobb a szinkronnal. Az eredeti hangjuk nekem túl lágy, kedves, nem elég drámai a témához)

2018. júl. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!