Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Steins Gate 0 csak szerintem...

Steins Gate 0 csak szerintem túl lapos?

Figyelt kérdés

Tizen akárhanyadik résznél felfüggesztettem pár hete, mert annyira untam a részeket. Befog még indulni a sorozat? Már az évad felét elhagydtuk, de eddig semmi jelentős nem történt...


Az első évadot és az ova-t imádtam, de a jelenlegivel nem vagyok kibékülve.


A light novel ismeretének hiánya lenne a probléma vagy csak alapból lassúbbra, vontatottra szánták a 0-t ?



2018. aug. 19. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a Steins Gate 0 egy más stílusú sorozat, mint az elődje (ez a visual novelekre is igaz, nem csak a sorozatokra)

Míg a sima Steins Gate egy időutazós sci-fi, fordulatokkal, illetve egy pszichothriller-es beütéssel, addig a Steins Gate 0 sokkal inkább egy érzelemközpontú mű. Lényegében azt hivatott bemutatni, hogy az elbukott Okabe hogyan áll talpra, illetve azt, hogy az a bizonyos Operation Skuld, amiről a videóüzenet szólt az eredeti végén, az egy sokkal összetettebb és bonyolultabb terv, mint ahogy azt képzelnénk. Elég sok mindennek kellett ám ahhoz együtt állnia a megfelelő világvonalon, hogy sikerrel járjon. Feltételezem, azt te is sejted, a Steins Gate 0-ban szereplő Okabe lesz az, aki a videóüzenetet elküldi.

Ebben a sorozatban nem az időutazás áll a középpontban, az csak egy mellékszál, ami a végén kerül újra előtérbe.


Nos a sztori 16. résszel indul be igazán. Szvsz az első felének se volt gondja sztori téren, szépen felvezette a szálakat.


Ahol sajnos kicsit megbukik a dolog, a rendezés és a megvalósítás. Sajnos az eredeti rendezőpárost nem tudták leszerződtetni ehhez a sorozathoz, és helyette egy elég noname rendező kapta a sorozatot, akinek nincs sok tapasztalata, ez sajnos elég sok helyen kiütközött. Leginkább a 18. részben, ahol a katarzisnak el kellett volna jönnie (a VN-ben én ennél a résznél majdnem el is sírtam magam, annyira meghatott, az animében semmi ilyet nem váltott ki belőlem)


Úgyhogy folytasd csak, még mindig azt mondom, hogy érdemes megnézni, de ha az eredeti történetre vagy kíváncsi, a VN-t is játszd végig. Az anime némiképp eltér tőle, mert úgy döntöttek, a VN összes route-ját összemixelik egyetlen történetszállá (ezt mondjuk elég logikus döntésnek tartom)


Eddig olyan 10/8-as sorozat (jóindulattal), ha bekerül az animébe az a sztori, ami szvsz a VN legnagyobb fordulata, akkor 10/9 lesz végül. Ha nem, akkor sajnos oda a jóindulatom, és kb 10/6-tal fog zárni nálam :D

2018. aug. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A VN-nel nem volt dolgom, neki is ugrok hátha jobb élményt nyújt mint az anime.


Kicsit feleslegesen magasra tettem a mércét ezek szerint. Azt szembetűnő volt, hogy Okabe karakterének "örlődésén" több a hangsúly (és nem hiába, hiszen ez a sorozat gerince).

Köszönöm az infót!

2018. aug. 19. 21:44
 3/6 Trevor. ***** válasza:

Én követtem minden részt eddig és max 1-2 nap lemaradásom volt, tehát unalmasnak nem mondanám, a lapos szó jobb rá. A legnagyobb "hibája" hogy az alap Steins;Gate szinte tökéletes lett, nem véletlen van benne a top 5-ben már évek óta mind MAL-on, mind vndb-n. Ezt nem könnyű felülmúlni.


A 17-18. részben felpörögtek az események, de még így sem fogott meg. Szereplők jók, az újak is, de túl sok elemet használtak fel az alap sorozatból, aminek így már nincs meg a kellő hatása (gondolok itt pl. arra, amikor megszállják a labort, meg fekete sisakban betörés, csak most Moeka helyett Kagari stb.). Jóindulattal egy 7-es eddig, de valahogy nagyon nem olyan, mint amit vártam, ez főleg szomorú a (szerintem) 10/10-es alap S;G-hez képest. Végignézem, de kétlem, hogy ajánlanám bárkinek.


Ha érdekel a történet, akkor én is csak ajánlani tudom a VN-t, bár magam sosem olvastam, de a legtöbb dolog jobb eredeti formájában, mint adaptációként.

2018. aug. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"túl sok elemet használtak fel az alap sorozatból, aminek így már nincs meg a kellő hatása (gondolok itt pl. arra, amikor megszállják a labort, meg fekete sisakban betörés, csak most Moeka helyett Kagari stb.)"


Ez konkrétan egy, azt "túl soknak" nem mindanám. Másra nem emlékszem, ami "copy paste" lett volna. Ez sem volt teljesen az. Mellesleg ez a VN-ben is benne van

2018. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Régi kérdés, de valóban sokkal megosztóbb, mint az első évad. Akik nem úgy állnak hozzá, hogy még több a kedvencükből, általánosan elégedetlenek vele, akiknek meg mindegy, csak Steins;Gate legyen, azoknak ez is tetszik.
2018. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A közepe fele talán egy kicsit laposodik és Kagaris részek fillernek érződhetnak, ugyanakkor van jelentősége a történteknek, így ubalmasnak nem mondanám. Valamint azt is érdemes figyelembe venni, hogy erre a szériára másképp kell tekinteni, mint az elsőre. Itt nem az időutazáson van a hangsúly, hanem hogy a megtört Okabe,hogyan nyeri vissza újra a hitét és "erőt", hogy megmentse Kurisu-t. Értem én, hogy ez a folyamat lassú, de pont ezért valóságosabb az, hogy ennyire ellenzi az elején az időgép használatát, egy megtört ember nem fog csak úgy hipp-hopp lelkierőt gyűjteni ehhez, miután annyi mindenen keresztül ment, hogy Mayuri-t megmentse és tudja mennyire félre sikerülhet minden az időugrással, még inklább mibe kerül azokat visszacsinálni.
2021. jan. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!