Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Kedves animekedvelők! Mire...

Kedves animekedvelők! Mire vagy pontosabban kikre értelmeznétek a Slayers sorozatainak főcímét, illetve ebből kiindulva "A kis boszorkány" helyett kreatívabban milyen más magyar címet adnátok?

Figyelt kérdés
Ez abból jutott eszembe, hogy a Slayers-t leginkább Pusztítóknak lehetne lefordítani. Ezzel kapcsolatosan estem gondolkodóba, hogy eredetileg kikre vagy mire vonatkozik ez. Hiszen például Lináék hiába jót akarnak cselekedni többnyire, de a varázslataikkal véletlenül képesek ugyanúgy pusztítani ők is. :D Így pusztító mágiákként az animékben konkrétan mindenkire lehetne érteni a kifejezést. A főellenségekre is érthetjük, de Lina csapata az állandó szereplőgárda és az ellenségek változatosak. Ebből kiindulva pedig "A kis boszorkány" helyett milyen más kreatívabb magyar címet adnátok az alapsorozatnak vagy egyenként a 4 sorozatnak? (Az én szememben az Evolution-Revolution szezon a Revolution-höz tartozik.)

2018. szept. 23. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a cím egyértelműen Lináékra utal, mert ugye többesszám, de a kis boszorkány meg simán csak Lina. Volt hogy egész várost robbantott fel, szóval a pusztítás nála bőven meg van. A többiek meg segítik.

A magyar cím nekem tökéletesen megfelelt :D

2018. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt az az anime sorozat, ahol történetesen nekem se volt gondom a magyar címmel. Bár én őszintén szólva akkor már ismertem a Slayers, és én szívem szerint az eredeti angol címet hagytam volna. Esetleg magyar alcímmel: Slayers - Pusztító igék. Amit amúgy valószínűleg amúgy sem fogadtak volna el, tekintettel, hogy túl "vad" cím a célkorosztály számára, amelynek szóló műsorként leadták anno, azaz gyerekeknek-kamaszoknak. Ezért a mesékre utaló A kis boszorkány nem véletlenül lehetett nyerő.


A címadások egyébként úgy mennek, hogy a fordító kitalál pár változatot (elég sokat), és abból amelyiket elfogadják, ami lehet komplett hülyeség is, de a fő szempont az eladhatóság adott célközönségnek.

2018. szept. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ment a zöld kéz kettőtöknek. ;-) Egyébként a "Pusztító igék" nagyon jó ötlet - az első sorozathoz. Én Pusztító varázslatokra gondoltam. :-)


Igazából régen sokan nyavalyogtak a cím miatt vagy inkább szidták. Főleg még az A+ idején. Annyiból lényegtelen, hogy végülis az elején megmaradt az eredeti főcím. Nekem azért nem tetszik, mert a különböző eredeti címek ellenére kreatívság nélkül A kis boszorkányt vitték végig és a Slayers többesszámához nem is illik. Illetve a Try sorozat "új kalandja" után a Revolution-nél még csavartak és logikátlanul rontottak is rajta - A kis boszorkány 4. évadjaként. Dehát ezzel nem tudunk mit csinálni. :D ^__^""

2018. szept. 25. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én meg eddig azt gondoltam hogy a Slayers az magára a világra jellemző hogy mindenki pusztít hogy pl a pusztitok egy másik pusztitok ellen vagy hogy Linaék a legveszélyesebb pusztitokat megölik
2018. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nos igen, így is lehet erre gondolni.
2018. szept. 26. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!