Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Kezdő animésnek keresek...

Kezdő animésnek keresek animét, segítség?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmnek szeretném bebizonyítani, hogy igenis vannak jó animék és biztosan talál ő is olyat ami tetszene neki! Mert sajnos jelenleg eléggé távolságtartó a dologgal kapcsolatban... Az a baj, hogy sajnos még én sem vagyok túlságosan régóta anime fan és amiket én nézek/néztem nem igazán felelnek meg a kritériumoknak :/

Amit keresek: egy olyan anime, amiben van akció (mint az akciófilmekben, gondolom ilyen lövöldözős dolgok, sajnos én ebben nem vagyok annyira otthon, de biztosan van itt valaki aki jobban tudja, hogy ez mit takar), de nem fantasy (lehető legkevesebb varázslatos elem) és egyben vicces is, szórakoztató. A lány akinek szeretném jelenleg 8. osztályos.

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. nov. 4. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Talán:


Black Lagoon

2018. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Death Note. (Szerintem ettől jobb anime még nem készült.)
2018. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Aoharu x Kikannju szerintem nagyon jo nincs benne fantasy, lovoldozos es vicces szerintem ezt mindenkepp nezze meg
2018. nov. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az első jót írt.


A második is jó kezdő cucc, de érdemes jól belőni hozzá az elvárásokat. Messze áll a legjobbtól, még a maga kategóriájában is.


Újabbak közül a ►91Days◄ egy kompetens gengszter történet.

A ►Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin◄ nem túl akciódús de drámák terén egyértelműen a jobbak közül való, viszont nem humorizál.

A ►Baccano!◄ akciódús, humoránál van, viszont urban fantasy. Szerintem ez még beleférhet.

A ►Death Parade◄ szintén bejöhet.

A ►Gunsmith Cats◄ egy régebbi három részes OVA, humoros, akciódús, szépen animált és nagyon szépen öregedett, bár sajnos nagy felbontásban a kora miatt nehezen elérhető.

A ►Kiseijuu◄ egy horror, leheletnyi sci-fivel.

A ►Lupin III◄ sem jelenik meg sajnos elégszer az ajánlások között. Az elmúlt 3 évben ~30 év kihagyás után két évada jött, ami így önállóan is fogyasztható, de maga a sorozat a 70-es években is indult.

2018. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nézd, én anime-rajongó vagyok, de nem szeretem mikor valakire ráerőltetik az animéket. Nem szereti? Nem érdekli? Hagyd békén vele.
2018. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Land of Confusion: De, a Steins;Gate, meg amúgy szerintem még sok más jobb anime létezik a DN-nél, ami szerintem meg túlértékelt.


A Steins;Gate sajnos nem felel meg a barátnőd minden kritériumának, kérdező, mert pl. nincsen benne akció. De egy próbát megér. Bár fiataloknak nem ajánlanám annyira.


A Psycho-Pass viszont jó választás lehet, abban van akció, még lövöldözés is, és mélyebb filozófai, társadalmi kérdéseket is érint (bár ha 8. osztályos, lehet ehhez meg túl fiatal)


A Fullmetal Alchemist Brotherhood lenne szerintem hangulatilag és korosztályilag is a legjobb választás, viszont ez meg tele van fantasy elemekkel... De kétségkívül a legjobb shounen amit láttam eddig. Az akció pedig igazán a shounenekre jellemző.

2018. nov. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
54%
Anohana: nem hosszú(13rész) sztem tetszeni fog neki így elsőnek☺
2018. nov. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Eszembe jutott még egy Angel Beats
2018. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hűha, nagyon szépen köszönöm!! Lesz miből válogatnom, tényleg, ezer hála! Ha esetleg van még ötlet várom szívesen!

Esetleg, Charlottefun4, nem tudod, hol találhatnám meg az Aoharu x Kikanjuu mangáját? Nagyon tetszik az anime, csak ugyebár nincs befejezve...

És 5. válaszoló! Jogos, valahol igazad van, viszont nem tudom mennyivel rosszabb ha én mutatok neki egy animét, ami esetleg megtetszik neki, annál, ha ő mondogatja nekem még évekig, hogy milyen fura vagyok, hogy ilyeneket nézek. Szó sincs arról, hogy erőltetném, szerencsére viszonylag nyitott a dologra és megbeszéltük, hogy ha nem tetszik neki, akkor békén hagyom vele, én magam sem vagyok egy pofábatoló típus... Nem kötekedésnek szánom, inkább csak a helyzetet szerettem volna ismertetni, remélem nincs harag ;)

2018. nov. 8. 20:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Aoharu x Kikanjuu manga (angolul)

[link]

2018. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!