Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ajánlanátok animéket?

Ajánlanátok animéket?

Figyelt kérdés

Olyat keresek ami komoly, esetleg egy kis humorral. Emelett story alapu és ne legyen benne filteres rész. Legyen egyértelmü a személyek/képességek ereje, legyen realisztikus pl: a Death Note (megvannak a hallálista határai), Attack on titan (realistikus cselekedetek, senki sem játszik hőst és logikus a döntés) és nem olyan mint a Naruto meg Boku no Hero Akadémia. Ami jó lenne az a horror, thriller, dráma, akció (nem észnélküli verekedés hanem valami stratégiai), kaland, ski fi vagy akár romantika is lehet. Ne legyen benne gyerekes karakter, mert az nagyon idegesitő... Vagy legyen csak ne szerepeljen sokat. Ja és legyen elfogadható grafika. Előre is kösz

19F



2019. jan. 9. 21:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Irnátok egy kis leirást is a ajánlatotok mellé? Thx
2019. jan. 9. 21:06
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt van néhány anime, amik a minőségi kategóriába sorolhatók. Van rendes történetük, komolyabb témájuk és a karakterek sem egydimenziósak:


Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Kenpuu Denki Berserk

Parasyte -the maxim

Code Geass

Psycho-Pass

Death Parade

Steins;Gate

Cowboy Bebop

Zankyou no Terror

Made in Abyss

Claymore

Wolf's Rain

Fate/Zero

Samurai Champloo

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

2019. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A Steins;Gate, Death Parade és a Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin elég érdekesnek néz ki. Kösz az ajánlatot. :D
2019. jan. 9. 21:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Cowboy Bebop

Ergo Proxy (bár ez szerintem nem könnyen érthető)

2019. jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az ilyenek közül a psycho passt tudnám ajánlani code geass, guilty crown
2019. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit az első írt, abból egyedül a Zankyou no Terror az, ami egyértelműen kihagyható.


Egyébként az Ergo Proxy sem nehezen érthető.

2019. jan. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%

Esetleg a Re:Zero?

Bár abban van gyerekes karakter, de ettől eltekintve nagyon mély nyomot hagy az anime.. :D Brutál ami benne lezajlik.

2019. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Re:Zero egy zseniális anime lehetne, ha nem shounenesítették volna el ennyire. A világépítés meg gyakorlatilag 0 benne, ami egy fantasynál elég komoly gond.


A 2-es válaszadó valóban minőségi animéket írt. A Steins;Gate-et akartam én is javasolni, szerintem a legzseniálisabb sorozat időutazáa témában, a Doctor Who-t is kenterbe veri.

2019. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek, a Re:Zero valóban nem egy minőségi alkotás. Gyerekes, miközben görcsösen próbál komoly lenni. Tipikusan olyan darab, ami elhiteti a casual fanokkal, hogy milyen "mature", pedig egy átlag shounen, csak egy fokkal több vérrel és hatásvadászattal (lásd még Attack on Titan, Mirai Nikki, Tokyo Ghoul).

Időutazósdiban a Steins;Gate-nek és a Madoka Magica-nak nincs párja.

2019. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!