Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Anime sorozatokat szeretnék...

Anime sorozatokat szeretnék nézni, de még nem néztem ezelőtt. Hol kezdjem?

Figyelt kérdés
mit ajánlotok? mivel kezdjem? mi az amit mindenképp meg kéne néznem?

2019. márc. 18. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Az attól függ, hogy milyen műfaj érdekel, meg miért akarsz nézni.

Ha például barátaid kedvéért néznél, akkor a legnépszerűbbekkel ajánlott kezdeni, mert azokat nagyobb eséllyel látták/ismerik ők is.

Ilyen lehet például:

Death Note

Attack On Titan

Full Metal Alchemist

Full Metal Alchemist Brotherhood

Naruto

Dragon Ball

Stb, még tucatot lehetne írni ide, fognak is szerintem.

Ezek nem feltétlen a legjobbak, lehet neked sem fognak tetszeni, de szinte a legnépszerűbbek, minimális szinten talán mindenki ismeri.

Ha viszont saját érdeklődés miatt nézel, akkor neked kell kiválasztanod, mi érdekel.

Kicsit olyan, mintha filmeket néznél, itt is van több műfaj, sőt itt gyakorlatilag még több műfaj és típus van, mert egyszerűbb ábrázolni, mint egy élőszereplős filmet. Pont ezért kellemetlenebb is lehet is lehet, mert hajlamosak több vért és erotikát ábrázolni műtől függően.

Még belövök néhány műfajt és azokhoz írok 1-1 darabot, de főleg saját ízlésed alapján válassz.

Írhatunk akármennyi horrort például, ha te nem szereted, megette a fene az egészet.

Horror, erős gyomrot igényel: Mirai Nikki

Vígjáték: Grand Blue

Thriller: Boku dake ga inai machi

Fantasztikus/akció: Fate/Stay Night (ez is kultanime, ajánlott látni)

Elvont/lélektani: Mahou Shoujo Madoka Magica

Játékra épülő: Sword Art Online

akció/krimi: Phantom: Requiem for the Phantom

Női háremre épülő: High school DXD (további válaszolók, ne kövezzetek meg)

Meg még ezer műfaj van, meg több tucat jobbnál jobb alkotás.

Keresgélj bátran, jó szórakozást!

2019. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Azt ajánlom ne fogadj el javaslatokat.


Tanácsokat igen, például tudod, hogy milyen témák és milyen típusú történetek érdekelnek. Innentől kezdve, keress magadnak ellenőrizhető forrásból. Profilokon különböző adatbázisokon. Főleg olyan helyeken, ahol közzé lehet tenni saját tematikus/műfaji listákat, akár indoklással és egy ellenőrizhető személlyel vagy közösséggel mögötte.


Például itt egy a gyűjtemény:

[link]

És ahonnan származik: [link]

Vagy egy másik, ahol a listaíró profiljára jutsz el egyből:

[link]

Ez utóbbit direkt kezdőknek címezte. Így jobban be tudod lőni az elvárásaid valami felé még tapasztalatok nélkül is.

2019. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Igazság szerint az nagyon kritikus a kezdésben, hogy az fogja nagyon meghatározni a viszonyodat a médiumhoz, illetve az kezdi el formálni az ízlésedet, kiindulási alapot ajánlásokhoz pedig nem adtál, és például ezért nagyon nem ajánlanám az első által javasolt listát, mert bár van benne 3-4 jó cím, van benne legalább ugyanannyi, ami teljesen zátonyra tud futtatni egy érdeklődőt.
2019. márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

Attól függ milyen témájút keresel.


Death Note

Fullmetal Alchemit Brotherhood/Testvériség

2019. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! amiket szeretek: vígjáték, sci-fi, akció, romantikus, dráma. igazából minden jöhet csak a horrort nem bírom.
2019. márc. 18. 22:10
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Konkrét ajánlatokkal az a baj, hogy a rajongók ölre mennek, hehehe. :) Ami épp olyan mókás tud lenni, mint ... unalmas, ha dogmatikusok a kétbites buksikájukkal értelmezik a világot, pl a szürkét hol hófehérnek, hol koromfeketének, mennyiségre építve a minőség helyett. Na de éljen a mindenkori toplista ugyebár... nekik. :) Éljen britniszpírsz. :) Vagy mégse.


Maradjunk annyiban, hogy szempontokra érdemes figyelni.

Senki se tökéletes, elindulhatsz más szempontok mentén is, én speciel ezeket javaslom:


- Kerüld a speciálokat, OVA, ONA, ezeket kerüld eleinte, mert ezek "mellékszálak". Láttam már kezdőt belebukni ilyenek okán, azaz elvette a kedvét.


- Javaslom az eredeti, színvonalas élménnyel: eredeti japán hanggal. Ritkán jó a magyar / angol szinkron, mert nem éri meg szinkronra sokat költeni. Nem így Japán.


- Érdemes félszezonosakkal indítani, azaz olyan 12 részesekkel. Akár ha van folytatás évad, akkor se gond, legfeljebb pihenteted a többi évadot, és hagyod későbbre.


- Tudatosítsd magadban, hogy az animék nagy része mivel inkább reklám a mangákhoz, light novelekhez, ezért jelentős hányada az animéknek félbehagyott történettel bír.


- A japán alkotások jó része sokkal több kincset rejt, mint maga a történet, szóval érdemes belevágni, ha nyitott tudatú, érző, értő lény vagy.


- Figyeld az alábbi honlapok anime adatlapjait, mert sokat segít az eligazodásban:

myanimelist.net

animeaddicts.hu


És végül, de nem utolsó sorban:

nehogy betedd a... khm, nem azt! :D

...mikróba a... mobilodat!

Mert akkor eszement hatalmas művészi élményben lesz részed úgy, hogy szétrobban a buksid is. :)

Otthon ki ne próbáljátok, kedves gyerekek! :)

2019. márc. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Angel beats, your lie in april, plastic memories kötelezőek. Mindenképpen nézd meg őket. Nem láttam ezeknél szebb animét. 👍😁
2019. márc. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
34%

Régebben én sem tudtam hol kezdjem,nekem az első az Inuyasha volt^^....de tudok ajánlani párat:

-fantasy,vígjáték szerű:Blue exorcist (Sátánnak 2fia születik a világra,az egyik különleges a másik nem igazán,aztán a Sátán fia elhatározza hogy ördögűrő lesz és minden a feje tetejére áll...)

-fantasy,sci-fi szerű:Death note (a halálistenek leejtenek a Földre egy halálnaplót ami megváltoztatja a világot^^,óriási anime imádtam)

-romcsinak: Kuzu no honkai (+18),Your lie in april(igazi művészi anime,dráma)

2019. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem az inuyasha a legjobb 🤭🤭
2019. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy ki volt az a jófej emberke aki lepontozta a válaszokat?
2019. márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!