Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi a vélemény az Attack on...

Mi a vélemény az Attack on Titan-ról errefelé mostanában?

Figyelt kérdés

Elég régóta nem voltam ezen az oldalon. Annó még az itteni veteránok leginkább gagyinak tartották, ahogy emlékszem.


Nem mondom, hogy hibátlan az anime, mert messze nem az. De a legnagyobb erőssége az maga fő plot, illetve a rejtélyek. Most már ahol tartunk nagyon lehet érezni, hogy úgy összességében azért eléggé át van gondolva és az elejétől meg van tervezve a sztori, és amik a harmadik évad első felében kiderültek, hát szerintem nagyon beteg és érdekes.


Szóval?



2019. máj. 12. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Előnyök:

- zene

- látvány

- rejtélyek


Hátrányok:

- egydimenziós, klisés főszereplők. Tipikus shounen sztori: te vagy a világ legszerencsétlenebbje (Eren), de mégis belőled lesz kb. a legfontosabb ember a világon

- nincs karakterfejlődés a főszereplőknél

- a plot twistek nincsenek rendesen felépítve, sokszor randomnak tűnnek (azért nem mind, de jópár) -> olcsó hatásvadászat, rossz történetvezetés

- az egész animében semmi nincs, ami picit is elgondolkoztatna. Egy popcorn sorozat, amit azért néz az ember, mert látványos és akciódús, és nem unatkozik rajta. De közben semmi elgondolkodtatót nem tapasztal

- nincs a sorozatnak mondanivalója


Olyan 7-8/10 kellene, hogy legyen az értékelése, de mind AA-n, mind MAL-on túl van sztárolva.

2019. máj. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerintem itt Eren pont azért a főszereplő, mert fontos és nem fordítva. Most már tudjuk, honnan van az ereje és szerintem teljesen rendben van a sztorinak ez a része. Itt pont, hogy nem azért kiválasztott, mert csak az, ahogy általában lenni szokott.


Jellemfejlődése is van Erennek, érezhetően komolyodott, változott mostanra.


A plot twistek felvezetésével meg nem tudom mire gondolsz, szerintem ezek a sorozat legjobb pillanatai.


Hogy van e a sorozatnak üzenete, azzal meg én azért még megvárnám a végét.


Ezzel együtt én is 8/10-et adok rá, de nálam az már elég jónak számít.


Mennyit láttál te a sorozatból amúgy?

2019. máj. 12. 17:55
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
A mostani évad nekem nem jött be annyira, főleg azért mert nagyon sok részen keresztül nem is voltak benne titánok.
2019. máj. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik kedvenc animém. Talán a sok akció vagy az érdekes történet miatt, de a Death note-on kívül ez az egyetlen olyan anime, amin szétizgultam magam, és amit egyetlen pillanatra sem bírtam abbahagyni, és aminek a nézésekor folyton azt hajtogattam hogy "csak még egy részt". Bár tény és való, hogy az animének vannak negatívumai, és kb. Levin meg Erenen kívül egyik karaktert se szerettem meg, és az óriások túl creepyk benne, de ennek ellenére nekem örök kedvencem lesz <3

A harmadik évad második felének első részét konkrétan annyira vártam már, hogy öt percenként néztem egy angol animés oldalon a számlálót, hogy mikor jár le az idő és mikor jelenik már meg :D

2019. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Mennyit láttál te a sorozatból amúgy?"


Végig láttam, és a mangát is olvasom.

2019. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként tegnap néztem meg az 50 és 51-ik részt ami megint nagyon jó, ezzel szerintem visszatalált a sorozat a régebbi részek hangulatához.
2019. máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Amikor belekezdtem szó szerint rosszul voltam tőle. Nagyon érzékeny vagyok a videó minőségére és az anime grafikájára, de a második évadtól kezdett jobb lenni és maga a történet is. Most már az egyik nagy kedvencem és annyira vártam már, hogy folytassák, de viszont Eren kicsit se szimpatikus és a nagy "szőrős majom titán"-t se bírom, olyan irritáló egy karakter.
2019. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem igazán értem, hogy aki olvassa a mangát, miért nem lát benne semmi mondanivalót. A nagy büdös igazság az az, hogy a mi világunk is ilyen, még ha nincsenek is benne titánok. Ettől nagyon emberközeli a számomra. Mondjuk ezt nem nagyon értheti az, aki nem olvassa a mangát, mert még nem tart ott sztori. Kíváncsi vagyok a csak animések hogyan reagálnak majd a legnagyobb plot twistekre, ejha. :D


Amúgy a szerző, Isayama Hajime nagy GoT fan. Azért néha ez látszik is. A szexjelenetektől eltekintve minden van ebben az animében, ami jószerével tabu.


Gondoljunk csak arra, hogy Levi és Historia anyja mivel foglalkoztak.


Karakterfejlődés meg van és lesz is. Megint csak azt tudom mondani, hogy ilyet miért állít olyan, aki olvassa a mangát, mert lesz itt még csavar, ajaj.

2019. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"Karakterfejlődés meg van és lesz is. Megint csak azt tudom mondani, hogy ilyet miért állít olyan, aki olvassa a mangát"


Mert az nem karakterfejlődés és karakterépítés, hogy Eren az egyik fejezetben még egy adott módon viselkedik, a következőben meg már teljesen más karakter. Még akkor is, ha közben évek teltek el a két fejezet között. Pont a karakterfejlődés része maradt ki. Én ezt nem karakterfejlődésnek hívom, hanem értelmetlen, random, felépítetlen csavarnak.


A GoT-hoz meg szégyen hasonlítani az AoT-ot, már amennyiben a GoT első 4 évadáról beszélünk. A GoT-ban voltak váratlan fordulatok, de azok fel voltak rendesen építve. Míg az AoT-ban meg totál random minden.


Gondolok itt olyasmire, hogy pl. van egy jelenet, amit mit tudom én, nem fejeznek be a 10. részben. Majd visszautalnak rá a 18. részben, de úgy, hogy a jelenet már ki van bővítve. Mintha utólag hozzáírtak volna valamit. És ilyenekkel tele van az AoT.


Ilyen olcsó és pocsék hatásvadászkeltő húzásokkal. Az íróknak fogalmuk sincs róla, hogyan kell elrejteni valamit a nézők elől, ezért inkább ilyen húzásokkal élnek. Amivel persze nem is lenne baj, ha nem lenne ennyire hype-olt a sorozat. Ha a "Shingeki-szekta" (ezt ne vedd magadra, kedves előző) nem az AoT-ot tekintené a történetmesélés és vezetés fellegvárának. Mert nem az. Nagyon nem!


Ezek az olcsó hatásvadászkeltő húzások pedig sokkhatást generálnak a nézőkben, a sokk hatására meg hajlamosak elvakult fanokká válni, akik nem látják a fától az erdőt.


Kérdezz csak meg bármilyen veterán animést, aki látott már vagy 1000-et (és van az 1000-ben szép számmal 2000-es évek előtti anime is, meg annál is régebbi). 10-ből 9 azt fogja mondani, hogy iszonyatosan túlértékelt ez a cucc.

2019. máj. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

Egy szóval se állítottam, hogy nincs túlértékelve, és ezt nem azért mondom, mert megsértődtem. Nyilván nem lehet összehasonlítani mondjuk egy One Piece-szel, ami állítólag a történetmesélés csúcsa az animék világában. (Elhiszem, csak nem láttam) És bizonyára túl lennék már 1000 animén, ha nem lett volna jobb dolgom közben. 10 év alatt 100-at láttam kb. Normál sorozatból meg 5-öt néztem végig. Mégsem fogom szégyellni magam, nekem egyszerűen nincs erre kapacitásom, és arra sincs igényem, hogy mindent műértő szemmel nézzek. Tisztelek mindenkit, aki képes kritikusan hozzáállni a dolgokhoz, és megkérdőjelezni mindent (így tud fejlődni a világ).


Ettől függetlenül értelmetlen minősíteni bárkit is, aki 9 pontot ad rá, és esetleg ez az első és egyben utolsó animéje, mert amúgy csak a barátnője vette rá. :D kisarkított példa volt, de az emberek többsége nem szakértő, úgyhogy nekem erről csak annyi a véleményem, hogy érthető, ha valaki nem látja benne a fantáziát, de az is, akinek tetszik, mert nem látott még ilyet.


Nekem eddig még mindig ez a kedvenc animém a hibáival együtt is. Később bizonyára megváltozik a véleményem. Legegyszerűbben így lehet jellemezni az Aot-t: annyira sz*r, hogy már jó.


Arról is tehetnék említést, hogy a mai világban eredetit és újat alkotni, szinte lehetetlen. A GoT sem feltétlen eredeti, és bizony feleennyi szex meg brutalitás nélkül is ugyanennyi értelme lenne, az biztos. De hát ilyen a művészet. :D


Manapság kb. Mindent fel tudnak hypeolni, ami túlmutat az "elment egynek" kategórián. De talán csak én látom így.


A szomorú igazság meg az, hogy az értelmet is felmutató gyöngyszemek meg nem vonzanak elég nagy közönséget, lévén, hogy átlag feletti intelligencia kell a fogyasztásukhoz. Úgyhogy a fogyasztóipar a többség igényeinek célzott eleget tenni elsődlegesen.

2019. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!