Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a következménye, ha beszökö...

Mi a következménye, ha beszökök egy elhagyatott épületbe?

Figyelt kérdés

2019. aug. 20. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

A betörés szót kerested, mert ez nem szökés.



"Magánlaksértés: Btk. 221. § (1) Aki más lakásába, egyéb helyiségébe vagy ezekhez tartozó bekerített helyre erőszakkal, fenyegetéssel vagy hivatalos eljárás színlelésével bemegy, illetve ott bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, aki másnak a lakásába, egyéb helyiségébe vagy az ezekhez tartozó bekerített helyre, az ott lakó vagy azzal rendelkező akarata ellenére vagy megtévesztéssel

a) éjjel,

b) fegyveresen,

c) felfegyverkezve vagy

d) csoportosan

bemegy, vagy ott bent marad. "

2019. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na jó, de én csak elhagyatott hotelekre, korhazakra meg ilyenekre gondoltam😃 Par napja pl a normafan talalhato sunlight hotelben voltam
2019. aug. 20. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden azon múlik, hogy elkapnak-e, és akarnak-e jogot érvényesíteni. Egy romos, lakatlan helyen, ahonnan már semmit nem lehet ellopni sem, - és nem is azért mész be - nyilván nem ugyanaz a helyzet mint egy betöréses lopásnál, aminek célja a gazdasági károkozás.
2019. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oh ertem, koszi😃
2019. aug. 20. 21:52
 5/6 veterán vas ***** válasza:
100%

Az lehet, hogy Te "elhagyatottnak" nevezed az épületet.

Viszont az már sokkal húzósabb, ha a feljelentés egy "használaton kívüli -lezárt- épületbe való jogtalan behatolás"-ról szól.

2019. aug. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na igen, erre lennek kivancsi, milyen buntetesre szamithatok
2019. aug. 20. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!