Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Rajzolnék, de nem tudom mit....

Rajzolnék, de nem tudom mit. Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Imádok rajzolni kicsi korom óta, van is hozzá tehetségem nem kicsi, de az a baj nagyon bizonytalan vagyok magamban.

Egy képről tökéletesen élethűre lerajzolok bármit, de magamtól nem merek rajzolni, mert félek, hogy nem sikerülne.

Mindig bennem van az érzés, hogy úgy rajzolnék de nem tudom mit. Egyszerűen sajnálom a sketchbook-omat, mert félek elrontom. Tudom, hogy gyakorolni kellene de nem tudom ezt leküzdeni.

Tudnátok segíteni ebben? Van esetleg más is hasonló cipőben?

24/L



2020. jan. 15. 01:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, régen kb 8-10évesen simán rajzoltam emlékezetből, még a legapróbb részletet is, szóval bennem van ez mélyen valahol, csak nem tudom előhozni :(
2020. jan. 15. 02:02
 2/7 anonim válasza:
100%
De ha el is rontod. Mért baj az? Gyakorolj, a művészek is azt teszik, ha elrontod elrontod, nincs tétje
2020. jan. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom, de valahogy mégis bennem van ez a dolog. Próbálok mindig tökéleteset rajzolni.

Meg ha neki is állnék nem tudom mit rajzoljak magamtól.

2020. jan. 15. 02:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha megengeded adok 1-2 tanácsot. Még a lagnagyobb művészek is megszenvednek a remekművel. Gondold el, hogy Shakespeare mennyi mindent átírt, kihúzott, filózott, 1000 lapot teleírt, majd kidobta a szemétbe, rengeteget idegeskedhetett mire olyan lett a Hamlet, mint most és azt sem kizárt, hogy még így sem volt vele maradéktalanul elégedett, pedig ott egy zseni írt meg egy remekművet. Egyszerűen ilyen a művészet. Nem kell félned attól, ha hibázol, alkotás közben ez a normális, erre való a sketchbook, rommá kell firkálni, radírozni, amíg kijön valami. Ebből a sok hibából is tanulhatsz vagy inspirációt szerezhetsz egy másik mű elkészítéséhez. Da Vinci sem úgy festette a templomokat, hogy: Na hol az a fal? Gyorsan lefestem és lépek haza. Azt tanácsolom, hogy először csendéleteket, tájképeket próbálj készíteni magadtól. Egyszerű dolgokat: 2 alma meg egy szilva, valami kaja, egyszerűbb tárgyak, egy mező..stb..mert ezeket könnyebben fel tudod idézni magadban. Ha van egy kis szakmai ismereted, akkor így is elég jó műveket alkothatsz és gyakorolhatod a fejből rajzolást. Fontos a fokozatosság, ne akarj egyből Da Vinci lenni, ő is szenvedett, hibázott, gyakorolt és keményen megdolgozott ezért. Sok sikert.
2020. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tökéletesen élethűre lerajzolsz valamit, akkor miért vagy bizonytalan magadban? (Megnézhetem valahol a műveidet, hogy esetleg tanácsot adjak, megnézzem van-e valami amin lehet fejleszteni?)

Nem tudom honnan veszitek ezt az őrültséget, hogy fejből kell rajzolni, mert aki igazán profi az úgy csinálja. Nincs semmi gond azzal ha modelleket, referenciaképeket IS használsz! 😊 A nagy festők is így dolgoztak, sőt voltak reneszánsz festők akik hátsó megvilágítással konktrétan átmásolták az alakok árnyait a vásznukra. 😃

Több mint 10 éve foglalkozom művészettel, gyakorolotam egyedül, meg művsuliba is jártam,most ebből keresem a kenyerem is. Soha nem mondták sehol hogy a végső cél az, hogy fejből rajzolj. Sőt,a tanáraim kihangsúlyozták, hogy nem valami előnyös, egyrészt, mert ha nem vagy profi aki 20 éves fest,torz lesz az anatómiád,mert nem lehet, sőt teljesen felesleges bemagolnod mind a százmillió apró mozzanatot, ahogy egy emberi test részei állhatnak. Persze, az alapot illik tudni fejből is, de MINDNEKI modell alapján dolgozik. Persze, ha százszor megrajzolod ugyanazt az arcot, ugyanazt a szöget, akkor berögzül és már megy fejből is.

Mások is így csinálják, szóval ezért nem kell megijedned. Én úgy dolgozom, hogy több különböző referenciaképből alkotok egyet, plusz a saját ötleteim,kiegészítéseim.

Ha nincs ötleted, keress más művészeket, Facebookon, Instagramon, rengeteg profi van akikből ihlett meríthetsz, plusz ott a Pinterest, ahonnan rengeteg inspirációm származik. Kitalálsz valamit, amit szeretnél, és keresel hozzá hasonló képeket, majd ezek összességéből megalkotod a saját verziódat.

Persze stílustól is függ, mert ha mondjuk realista festő akarsz lenni, akkor ott a képet minél valósághűbben kell átfestened, de ha mondjuk karakterekről vagy szürreális rajzokról van szó, akkor mindig jól jönnek ezek a képek.

Pl ha egy oroszlánt akarsz lerajzolni ahogy átugrik egy folyót,ami lángol, akkor külön megnézed képeken, hogyan néz ki az oroszlán mikor mozgásban van, hogyan néznek ki a lángok, milyen irányokra van szükséged, esetleg még oroszlán rajzokat is kereshetsz, ha a fénykép túl konkrét, és megnézheted mások hogyan ábrázolták. Ez mondjuk bárminél működik, mondjuk én mindig tartottam egy mappát a gépemen mások alkotásaival, amelyek lenyűgöztek, és megfigyeltem rajtuk, hogy ők mit csinálnak másképp, ezt-azt a problémát hogyan oldották meg. :)

2020. jan. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. Az #5-ösnek is üzenem, hogy félreértett. Azért írtam, hogy próbáljon meg magától rajzolni a kérdező, mert azt írta, hogy fél tőle. Bárki bármit mond, néha jól esik lerajzolni valamit, amit a fejedben képzelsz el és sokszor nagyobb sikerélményt is adhat, de ez egyénfüggő. Abban egyetértek, hogy nem igazán érdekel senkit, hogy egy fotóról, élő modellről másolva vagy kútfőből készül el a mű, egyszerűen nem az a lényeg. Mégegyszer mondom, hogy nem szabad sajnálni a sketchbook-ot, az arra van kitalálva, hogy próbálkozzunk, gyakoroljunk, filózzunk, kísérletezzünk, "lemodellezzük" a későbbi művet..stb. Sok sikert.
2020. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az elozohoz, minden kotekedes belkul, mondjuk rajztanar kepzobe menni keprol masolt portreval nem vavasolt. Hangsulyozom, szoszerint keprol masolt. Mas az ha referencia kepkent hasznalsz egy fotot, es az alapjan epitesz fel egy kepet
2020. jan. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!