Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miként élnétek meg, ha hobbi...

Miként élnétek meg, ha hobbi gyűjteményeteket el kéne adni, voltatok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem az a lényeg, mit gyűjtesz, gyűjtöttél. Amennyiben, több évtizedes gyűjteményedet kellene pénzé tenned, mert a szükség úgy hozta, mit szólnál hozzá?

Aki volt már ilyen helyzetben, miként élte meg?



2020. ápr. 5. 01:00
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:
Könyveim mentek így a "levesbe" vacak érzés volt, azóta a nagyrésze megvan újra igaz van olyan darab amit nem veszek meg mert olyan áron vagy hogy bazeg..
2020. ápr. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sajnos pótolhatatlan gyűjteményemet voltam kénytelen eladni amikor munkanélküli lettem. Avval vigasztaltam magam ezek csak tárgyak, de máig nem hevertem ki. Hiányérzetem van azóta is.
2020. ápr. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én szerencsére több mindent is gyűjtők. Ha valamit pénzzé kell tenni, tudok olyan részterület választani, ami pótolható vagy amit könnyebben engedek el. Volt már rá példa hogy szükség volt rá. Mikor vége lett a szűkös időknek, nagyobb értékben tettem vissza anyagot a gyűjteménybe mint amennyit kivettem belőle, visszapótoltam.

De az is tény, hogy a különleges, pótolhatatlan anyagokat sosem tudnám eladni, akkor inkább éhenhalnék. Meg sem érné egyébként, mert amikor nálam akkora gond van hogy ilyenhez kell folyamodnom, akkor nagy gond van a gazdaságban és úgyis annyira lent van az ilyen műtárgyak ára, hogy annyiért úgysem szabad elpocsékolni.

2020. ápr. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megtanultam, egy gyűjtemény az ember önképe, a kivetülése annak, amit szeret, amit értékel, amiért rajongni képes. Az élet sokszor kényszerít minket helyzetekbe. Férjem gyűjteményét eladta, hogy legyen pénzünk ennivalóra, megélhetésre. Sajnos azóta is fájó pont ez számára. Tabu téma! Azóta semmit nem gyűjt, semmilyen hobbija nincs. Próbáltam lelkesíteni, hogy újra vágjon bele, ráirányítani a figyelmét erre, arra új lehetőségekre, de nem érdekli, sőt, mérges lesz, ha felhozom a témát. Nem tudom másképp megfogalmazni, szürke, unalmas ember lett, akit semmi nem hoz lázba. Éjjel nappal dolgozik, a munkába menekül.
2020. ápr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Én a régikönyv-gyűjteményemet adtam el, hogy a feleségemnek meg tudjam venni az áhított kismotort, amellyel munkába tudott járni (a szomszéd faluban tanított, mert a mi falunkban nincs iskola). 1900 előtt kiadott könyveket gyűjtöttem. Azóta nincs értelme az én életemnek se. Olyan, mintha lelki öngyilkosságot követtem volna el a dédelgetett és imádott régikönyv-gyűjteményemtől való megválással. Sokszor sírok (középkorú férfi létemre), ha nem látja senki. Nekem az a gyűjtemény volt az életem.
2020. máj. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ÖS!

Nagyon sajnálom!

Nekem a koronavírus miatt kialakult munka hiánya, pénztelenség miatt kellett eladnom a gyűjteményem. Nem kelt el mind, és ez így talán még rosszabb, mintha mindet eladtam volna. A még megmaradtak is be vannak csomagolva úgy várakoznak az új tulajdonosokra. Napokon keresztül szortíroztam, fotóztam, csomagoltam, adtam fel a hirdetéseket. Mondtam nejemnek, ha elkezdem eladni, nincs értelme akár egyet is megtartani és én soha többé nem akarok semmit gyűjteni. :-(

Ha nem kelnek el a megmaradtak, akkor jóval ára alatt, de megszabadulok tőlük. Nagyon nehéz rájuk néznem! Az üres vitrinekről nem is szólva. :-(

A pénzbevétel pedig kajára, napi bevásárlásra ment el. Egyetlen tartós tárgyat vettünk gyereknapra egy Agymenők Monopoly társasjátékot a kiskamasz csemetéknek. (de persze mi felnőttek is nagyon várjuk, hogy végre kipróbálhassuk :-) )

A gyűjteményhez kapcsolódó facebook csoportból még nem léptem ki az eladás miatt, ám nagyon nehezen viselem látni a megosztásokat. De ugyanígy még jönnek a különböző e-mail hírlevelek is. Több gyűjtőtárssal ápoltam jó viszonyt, akikkel ezentúl nincs miért találkoznom. Ez is hiányzik! :-(

48 éves vagyok, kis srác korom óta kezdtem gyűjteni, de igazán komolyan kb. 25 éve. Ennek lett most vége! :-(

Többen javasolták, ha visszatér a normális élet, folytassam a gyűjteményt. De mivel a legértékesebbeket, legritkábbakat vásárolták meg, így nem látom értelmét. :-(

2020. máj. 17. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!