Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A cosplayezés hogy működik?

A cosplayezés hogy működik?

Figyelt kérdés

Csak nemrég találkoztam a dologgal (19/L) de nagyon megfogott az egész hangulata, és azt hiszem engem is beszippantott ez a cosplay :D


Viszont kezdőként lenne pár kérdésem a talasztaltabbak felé, akik már régóta benne vannak a cosplayezésben.


-A cosplayeseknek külön instagramja van a cosplay nevén, és külön egy a saját nevén, vagy csak egy oldala van mindkettőre?


-Hogy szereztetek cosplay-es barátokat? Úgy értem, hogy akik eddig nem voltak a barátaitok, és ennek köszönhetően ismertétek meg őket.

(Nekem például barátaim van egy pár, de olyan nincs akiről tudom hogy ő is érdeklődik ez iránt. Szóval barátok is kellenek :D )


-Mikortól "lehet" cosplayernek hívni magunkat? Az első jelmeztől? Vagy pár hónap után?


Viszonylag sok filmet nézek, az animékkel barátkozom, (eddig teljesen távol álltak tőlem, de bevallom vannak tényleg jó történetek is köztük), és mindig én varrtam a hugomnak a farsangi ruháját (nem teljesen, inkább csak átalakítottam jelmezzé őket), illetve van kézügyességem és imádok kreatívkodni.


-tudom, a cosplay mindenkié, és kötetlen és éppen ez a jó benne, de nem túl késő elkezdenem?

Mert kell azért pár év, hogy tényleg belejöjjek és "igazi" cosplayer legyek, akkor is ha nem ragaszkodok a páncélokhoz... Meddig lehet ezt csinálni? 30. élet év után is?


-Tudom, hogy furcsán fognak nézni rám a barátaim, ha később látni fognak egy két képet a cosplayeimről, sőt mivel igazából nem is akarok majd bujkálni emiatt (persze a munkahelyen majd nem kell reklámozni, de mindenkinek vannak olyan barátai akik mindenre ami kötetlen furán néznek)-azt is látják majd ha conon voltam és arról a képek, szóval összegezve nem rettegek hogy meglátnak jelmezben és mi lesz, inkább az, hogy ti hogy mondtatok el nekik, mi is ez?


Úgy érzem ez kicsit olyan mintha valaki vega lenne. Furán néznek rá és nem rossz dolog, de el kell nekik mondani valahogy hogy mi is ez és miért csináljuk.


Ezek talán hülye kérdések, de amit máshol nem merek, azt itt megkérdezhetem és nagyon nagy segítség lenne ha csak egy kérdésre is tudnátok választ adni


Köszönöm a komoly válaszokat ❤️



2020. ápr. 15. 16:13
 1/4 anonim válasza:

Először is azt kellene kitalálnod, hogy melyik téma tetszik. Vannak közösségek ahova lehet csatlakozni és készíteni egy vagy több jelmezt amiben mehetsz fellépni, rendezvényre menni a csoporttal. A gyerekek és sok felnőtt is szeret fényképeket készíteni a costplayerekkel.

Pl. star wars, trónok harca, karib tenger kalózai stb.

2020. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az nagyon szuperül hangzik! Keresgélek én minden fele most :D köszi
2020. ápr. 15. 17:11
 3/4 TKíraL válasza:

Hello! Remélem tudok segíteni :)


-Az első kérdésedre a válaszom, hogy személy szerint nekem igen, külön istagramom van, az egyikre töltöm a cosplayes fotóimat, a másikon pedig a személyes dolgaimat intézem.


-Cosplay barátokat szerencsére nagyon könnyen szerezhetsz, mivel egy nagyon jó közösség! Én személy szerint mondoconon találkoztam alőször a barátaimmal, aztán csatlakoztam egy messenger/faebook csoporthoz. De hogyha posztolsz valahova (tiktokon sok a cosplayer tartalom pl) akkor akár ott is ismerkedhetsz meg új emberekkel.


-Cosplayernek hívhatod magad már az első cosplayedtől, nem idő függő! Nem kell profinak se gazdagnak lenned ahhoz hogy cosplayer legyél!


-Sosem túl késő elkezdeni! A barátaidnak mondd, hogy ez egy hobbi, és a érdeklődnek mesélj többet, ha nem támognának szerinted akkor ne erőltetsd.


Remélem tudtam segíteni, és ha szeretnél egy cosplayer barátot aki támogat nyugodtan írj rám instagramon! (raven_fox.cos)

2020. ápr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TKíraL válasza:
* raven_fox3.cos upszi:)
2020. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!