Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Nem tudok aludni?

Otaku girl kérdése:

Nem tudok aludni?

Figyelt kérdés

Tehát, már pár hete az megy hogy mindig 2-3 óra körűl alszom el. Most sem tudok aludni mert megilyedttem (sajnálom hogy furán fogalmazok, csak hajnalban írom a kérdést...)

Arra gondoltam hogy ez a stressztől van esetleg vagy a családi problémák miatt. Tehát az a kérdésem hogy ez mitől van? A másik pedig az hogy (ilyen még nem nagyon volt) most egész éjjel nem tudok aludni szóval baj ha egyszer fent maradok egész éjjel?

Nem borítja fel az alvás rendemet?



#probléma #alvás zavar(?)
2020. ápr. 21. 04:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem úgy látszik, hogy az alvási rended már most fel van borulva. Nekem is nehezemre esik a minőségi alvás, mióta nagyon passzív vagyok a járvány miatt.
2020. ápr. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat :).

Igen én is erre gondoltam.

Azt nem tudod esetleg hogy ezzel mit lehet kezdeni?

2020. ápr. 21. 05:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem jó, ha fentmaradsz egész éjjel. Mitől ijedtél meg? Vagy családi gondjaitok vannak? Ez kihathat az alvásciklusodra, de sajnos ha ez hosszabb távon is fennáll, akkor pszichológus segítségét kell kérni, akár csoportos családterápia keretében. Ha stresszelsz, akkor vagy oszd meg a szüleiddel a gondjaidat, vagy szintén a pszichológus segítségét tudom ajánlani. Sajnos ma itthon ez még nem elterjedt, de külföldön egyáltalán nem szégyen elmenni pszichológushoz és tanácsot kérni.
2020. ápr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2

Nem vagyok biztosbenne, hogy teljesen ugyanaz az oka és mértéke a problémánknak. Szerintem azzal érdemes próbálkozni, amivel normál alvászavar esetén is. Rendszeresíteni az esti rutint, nappal lefárasztani magad, amennyire tudod, este meleg fényű kis fényerejű (hangulat) világítást használni, egy órával lefekvés előtt hanyagolni a monitorokat, kijelzőket és ha nem megy az alvás, nem rágörcsölni és erőltetni, hanem például (papír) könyvet olvasni, amíg elálmosodsz.

2020. ápr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek aki válaszol.

Igazából nem is tudom hogy mitöl ijedtem meg...csak annyira hogy amikor próbáltam (sokadjára is :/)aludni akkor olyan volt mintha valaki felrántotta volna a takarómat...de szerintem csak beképzeltem...de itt igazából nem ezzel volt a legnagyobb problémám.


Én is arra gyanakszom hogy a családom miatti stresszelés okozhatja ezt nálam.


Most egész éjjel nem aludtam és fekete karikás a szemem. Ez az alvás hiánya miatt van (azt hiszem)


Aki tud nyugodtan írjon még.

2020. ápr. 21. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!