Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Horgász társak! Ekkora horogra...

Horgász társak! Ekkora horogra szerintetek ráakadhat egy 2-3 kilós ponty/amur is?

Figyelt kérdés

[link]


A horog méretét sajnos nem tudom, mivel nem vettem, hanem találtam. Ez a horog az úszós szerelékemen van, kárászokra szoktam horgászni vele, de a tó azon részén előfordulnak kisebb, 2-3 kilós pontyok, és amurok is. Szerintetek nem túl kicsi ez a horog nekik?



2020. ápr. 26. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jó minőségű, akkor bőven ki kell bírjon egy 2-3 kilós pontyot. Finomszerelékes method horgászathoz se használnak óriási horgokat, persze nehéz megmondani pontosan mekkor a képen lévő horog, de én olyan 8-10-es méretre saccolnám, az meg elég.


A fontosbb kérdés, hogy milyen főzsinóron lesz az a horog, és milyen bottal horgászol. Egy jó minőségű rugalmas match bot + egy ilyen horog + jó fárasztási technika kihoz 10+ kg-os potykákat is :D

2020. ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék még, hogy egy ilyen méretű horgot azért erősen ajánlott csalitüskével/gumival használni. Ha még csalit is pakolsz a horogra, az ekkora méretnél nagyon elronthatja az akadás esélyét.
2020. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ez kb. egy 12-es, max 10-es horog. Elég vékony húsú, de egy max. 3 kg-os pontyot ki lehet vele hozni. Ha pontyra szerelném, akkor én is csak csalitüskével.
2020. ápr. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat! 🙂
2020. ápr. 27. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!