Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Honnan jött ez a "te vagy már...

Honnan jött ez a "te vagy már a. " vagy "te vagy már egy. " kifejezések mostanában maik így főleg tini korosztálynál mennek? Ez most csak ilyen szleng, vagy van valami dalszöveg vagy bármi eredete?

Figyelt kérdés
szleng, kifejezés, szóhasználat, tini, kamasz, szokás

2020. ápr. 27. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyet régen is írtak, hogy te vagy már a... nem értem a kérdést. Kifejtenéd? Nem trollkodok, tényleg nem értem, mire akarsz kilyukadni.
2020. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mostanában nagyon gyakran látom ezt közösségi oldalakon, eddig nem volt jellemző szerintem, vagy csak én maradtam ki belőle. :D

De néha nem egészen értem, hogy miért használják. Írok egy példát:


-Egy értelmes használat:

"Régebben csak barátok voltunk, de mostanra te vagy már a mindenem"


-Most használt fura kontextus:

"X: Tök jó buli volt szombaton!

Y: Te vagy már a buli"

2020. ápr. 27. 12:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Így már értem. Még sosem hallottam ilyen kontextusban használni ezt a szóösszetételt. Gondolom valami hülye szleng lesz, egymástól veszik át az ilyeneket.
2020. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jellemzően ez a 12-16 éves kroosztály akiknél láttam eddig, és már a kb. tizedik ilyennél elkezdett motoszkálni a fejemben, hogy ez honnan jön most vagy miért menő. De szerintem ez is csak úgy jött biztos, hogy valaki elkezdet aztán felkapák. Mint a "nagy ez-az csinálásokban" pl.: "nagy kajálgatásokban" meg hasonlók..
2020. ápr. 27. 16:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Csipkelődő beszólás.
2020. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!