Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ha egy akvarell festményt...

Ha egy akvarell festményt lenmag olajjal kezelnek akkor az tehet benne kárt?

Figyelt kérdés
A lenmag olaj jó lenne egy víz festmény fixálására?

#lenmagolaj #fixálás #víz festék
2020. máj. 11. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem, miért kéne fixálni egy akvarellt? Az nem megy sehová, max fakul hosszabb idő alatt ha napon van a pigment minőségétől függő sebességgel.

De ha kéne fixálni, a lenolaj akkor se lenne jó ötlet.

Honnan jött egyébként hogy fixálni kéne vagy hogy pont lenolajjal? Nem kötözködésből, hanem tényleg érdekel.

2020. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én úgy vettem észre, hogy egy idő után, jóval a száradás után porozik. Ezért is szoktak többek között hajlakott fújni rá... Bár lehet, hogy az én ismereteim hiányosak. Azért köszi a választ, ment a zöld kéz ☺️
2020. máj. 11. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez de fura! Milyen papírra és milyen festékkel festesz? Velem sose fordult még elő ilyen:0 Pedig az évek alatt használtam pár különböző festéket. Nem a legrosszabb minőségűeket, de nem is egy schminckét. Nekem gyanús, hogy a festék nem jó, vannak azok a kréta szerű száraz tapintású akvarellek, annál esetleg el tudom képzelni, hogy ilyen lesz a végeredmény. De ha nem a festék a ludas vagy nem akarsz váltani, akkor is inkább hajlakkal fixáld, ahogy a pasztellt meg szenet is. A lenolaj nem hiszem, hogy jól/effektíven működne, de ha mégis kipróbálod, akkor tesztcsíkon tedd, ne olyan alkotáson, amit féltesz.
2020. máj. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszi a választ. Úgy látszik, marad a hajlakk...
2020. máj. 12. 16:53
 5/6 anonim válasza:
Ahogy ez első válaszoló is írta, a len olaj nem alkalmas, de interneken, akár magyar oldalról tudsz rendelni akvarell festményekre való lakkot, azt hiszem vagy az uristen festek.hu -n láttam vagy az artexport weboldalán, hogyha megtalálom küldok linket
2020. aug. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Találtam többet is:

[link]


[link]


[link]


Hogyha rákeresel hogy akvarell lakk, elég sokat kidob

2020. aug. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!