Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit takar ez a kifejezés:...

Mit takar ez a kifejezés: rádiós napló?

Figyelt kérdés
Egyre több adásban hallom, hogy jelöljük meg a rádiós naplóban, hogy éppen ezt az adót hallgatjuk.
2007. dec. 14. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom ez egy marketing kutatási forma. Mag a televíziós nézettséget tudják a TV-hez kapcsolt műszerrel mérni, a rádió esetén adott (életkor, foglalkozás, iskola)paraméterek szerint kiválogatott csoportot fizetnek azért, hogy a rádiós naplóba jegyezzék, hogy mikor melyik állomást, műsort használják.

Mivel nagyon fontos egy csataorna nézettsége, hallgatotsága, mert a reklámértékét jelenti, ezért figyelmeztetik a hallagtókat, hogy ne felejtsék el a "dolgukat" és jegyezzék fel hogy hallgatják az adást.

2007. dec. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Az adások hallgatottságát így mérik. Egyszer engem is megkerestek, hogy töltsem ki, de annyira nem rádióztam akkoriban, hogy nem lett belőle semmi. Egy nagy táblázat az egész, a fogható adók és ha jól emlékszem kb fél órás időtartamok, és olyan szempontok, hogy hol hallottam az adást (pl otthon, fodrásznál, boltan stb), ikszelgetni vagy strigulázni kell. Elég részletes statisztikát tudnak kihozni belőle.
2007. dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
22%
rádio1
2008. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha egy bizonyos konkrét dologról beszélünk, ott nem a hallgatás helyszínére kíváncsiak, hanem arra, hogy milyen csatornán valósult meg a hallgatás. Hagyományos rádión, számítógépen/laptopon, okostelefonon, vagy netán valami speciális digitális adó-vevő készüléken. Kitöltöd, és ha egy negyedévben kitöltöd az összes ilyet, akkor kapsz valamennyi utalványt. Hát így működik.
2021. máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!