Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Legjobb barátnőmmel mit...

Legjobb barátnőmmel mit csináljunk bp-n?

Figyelt kérdés
Minden programokat ajánlotok
2020. júl. 13. 18:31
 1/6 FarkasKölyök. ***** válasza:
Szia! Egy kicsit specifikáld kérlek. :D Pontosan milyen jellegű programok érdekelnek és mennyire ismeritek már a várost? Kulturális, szabadban levős, parkos, bulizós, sportos, városnézős, kirándulós, romkocsmázós, kávézós, fesztiválos, bkvzós :D, szabadulószobás, gasztro, piacozós-vásáros, esetleg "extrémebb" dolgok, vagy mi(k) az(ok) pontosan amit szívesen csinálnátok? És inkább low-budget/ingyenes vagy fizetős is jöhet? Szerintem így minden idetévedőnek könnyebb lesz megválaszolni a kérdésedet.
2020. júl. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A múzeumok annyira nem, de a fotókiállítások jók lehetnek.
2020. júl. 14. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor érdemes Bp-re feljönnötök, ha van valami amiért idejöttök. A vár és környéke jó hely, a városliget is
2020. júl. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Swinger klub? :D :D
2020. júl. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 FarkasKölyök. ***** válasza:
100%

Ha a fotókiállítások érdekelnek titeket, akkor a Robert Capa Központra nézzetek rá, elég jók szoktak ott lenni. Néha ingyenesek is vannak (pl most egy mini kiállítás, a MIAU! címmel macskákról). We love Budapest oldalt pl érdemes csekkolni mielőtt jöttök, heti vagy havi felosztásban is elég sok kult programot tesznek fel. Meg más ilyen progis oldalakat is, covid előtt mérhetetlen mennyiségű és változatos programkínálat volt minden témában. Hátha lesz megint.


Egyéb:

Ha mozizni akartok, akkor a szokásos multiplexek oldalára nézzetek fel, de itt Budapesten a művészmoziknak elég nagy hagyományuk van, érdemes némelyiket kipróbálni, akár csak úgy ad hoc. Ha ingyenes kertimozi feelingre vágytok, akkor a Gardenben nyílt egy, ráadásul tengerparti stílusban, homokkal leszórt területen strandszékekből mozizhattok este. (link: [link]


Szabadulószobát, romkocsmát, kávézót igaziból halomra találtok, bárhol beléjük botlani, de neten is ezer számra fogja kidobni. Ha valamelyikre akarsz ajánlást, szerintem külön kérdezz rá egy másik kérdésben.


Klasszik városnézés ugye a fentebb is említett Budai Vár - Alagút - Lánchíd - Tabán - Várkert Bazár vidék, a Parlament és Kossuth tér - Bazilika - Deák tér - Vörösmarty tér - Váci utca környéke. A kiskörút (Múzeum krt Deáktól Fővámig), majd a budai oldalon a Gellért tér - Bartók a Móriczig, illetve a Gellért-hegy Szabadság szobor / Citadella, meg a rakpartok és az Andrássy út - Hősök tere. Margitsziget, Városliget, Állatkert, Normafa, János-hegy, gyermekvasút, libegő, fogaskerekű, Budakeszi Vadaspark, Gellért-hegy, Kopaszi-gát ami már kicsit természetközelibb érzés, illetve a Hármashatár-hegy is még elég jól megközelíthető innen és sztem még beleesik a városnézés kategóriába (főleg hogy némelyiknek igencsak szép panorámája van). Ezeken kívül még nyilván számos hely van, ezek a legnépszerűbbek, de ha már láttátok őket, érdemes felfedezni a rejtettetbb cuccokat is, főleg ha szerettek csak úgy barangolni. Van amúgy egy olyan könyv (bár gyerekkönyvek között van, de minden korosztálynak szuper, budapestieknek különösen), hogy Mesélő Budapest, sok érdekes dolgot és látnivalót mutat be benne, szerintem jobb és érdekesebb mint a sima útikönyvek. Egyébként ünnepek rendezvényeire (már amikor megtarthatóak) is érdemes egyszer feljönni, pl a szilveszterezés egy külön jelenség a belvárosban (főleg Váci utca környéke) a csendesebb részekhez/településekhez képest, de a karácsonyi dekorációk, kivilágítások, vásárok is jópofa látnivalók (csak a forralt bort otthonról vigyétek :D ).


Ha esetleg a tömegközlekedési eszközöket is kedvelitek, csak úgy l'arte pur l'arte, akkor a kisföldalattit, fogaskerekűt érdemes kipróbálni, ezek sima bkv bérlettel is használhatóak (vagy jeggyel), de pl a 4-es metró állomásai is elég látványosak lettek, főleg a Szent Gellért téri. Van még a budavári sikló és a libegő, ami bkv-s cucc, de azokra külön jegy kell. Illetve vannak bkv hajójáratok is, de azokra csak bérlettel vagy 24 órás bérlettel lehet hétköznap felszállni úgy, hogy megérje a dolog, mert ha nincs ilyened, akkor 750 ft a jegy, azokkal viszont "ingyenes", azaz benne van az árukban. Hétvégén mindenkinek fizetnie kell értük bérlettől függetlenül. Városnézős busz (én hívom így őket, amik sok látnivalót érintenek, vagy róluk is láthattok sok mindent) a 15 és 115-ös busz, a 16-os busz, a City troli, (meg a 27-es busz ami a citadellához megy fel, de az útvonala maga annyira nem izgalmas), illetve a 2-es vili, a 47 és 49-es vili Deáktól Móriczig tartó szakasza. Télen lehet fényvillamosozni (meg fénytrolizni) azok szerintem jó cuccok :D Kisvasút meg a Széchenyi-hegyen van, az is jó dolog, külön fizetős és héfőn asszem nem jár. Néha van gőzmozdonyos is, de az talán special even-t. Am bérelhettek bringát, elektromos rollert, robogót, kocsit is, vagy befizethettek tuktukra, limóra, akármire :D


Jaja, 4-es válaszoló :D Nem tudom, hogy ezt csak úgy kapásból a kérdésre, vagy esetleg a korábbi válaszomra reflektálva írtad, de biztos hogy az is az extrémebb programok közé tartozik, nem vitatom el :D :D Én "extrémebb" alatt pl olyasmikre gondoltam, hogy a nyócker meg a kilenc kellemesebb utcái és házai éjszaka :D Relaxáló, mindfulness utazás a 24-es vilin és a 99-es buszon :D Küzdelem a banyatankokkal csúcsidőben a piacok környékén...ezek mind olyan jó kis életszerű, de egész kellemesen extrém merítések a hop on hop off körutakhoz képest :D ... de ide értettem még pl a barlangtúrákat, vagy a bunkertúrákat, a különféle gyárak látogatását, vagy az üzemi területeken lévő sétákat, nightride-okat, DH-t a libegő alatt, siklóernyőzést, sziklamászást, tank vezetést, vagy Csepel Művekben tekergést, na meg urbexet a bátrabbaknak, stb stb, bőven van mindenféle.... :D De persze swinger klubokat is ajánlhatsz nekik bátran, attól az infótól kevesebbek nem lesznek, max többek sem :D :D :D

2020. júl. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bazilika, Deák tér.
2020. aug. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!