Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Vannak oknyomozó youtube...

Vannak oknyomozó youtube csatornák? (magyar és külföldi)

Figyelt kérdés
Mindkettő jöhet. Oknyomozó riportokat, videókat/könyvet/cikket szeretek nézni/olvasni

2020. júl. 31. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
oknyomozással Magyarországon leginkább az ellenzéki lapok szoktak foglalkozni. az Átlátszó, Direkt36 jobbára csak ilyenekkel foglalkoznak, 444, Index és hasonlók szinte minden más hírrel is foglalkoznak, jobban elvész közte a kimondott oknyomozás.
2020. aug. 2. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Nem csak politikára gondoltam (bár én sem vagyok fidesses, úgyhogy ránézek ezekre, mert eddig még csak a 444-ről és az indexről hallottam)

Politika mellett bármi más is jöhet, de jöhet ez is :) Ment a zöld

2020. aug. 2. 22:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Te mit értesz nem politikai oknyomozás alatt? Szerintem politika nélkül nem nagyon létezik ez a műfaj, illetve nem oknyomozásnak hívják, hanem inkább tényfeltárásnak, dokumentarizmusnak, zsurnalizmusnak.


Ha igazán oknyomozásról van szó, akkor még, ha valami olyan témáról van is szó, ami látszólag független a politikától, akkor is többnyire valahol, valamilyen módon kapcsolódik a politikához.


Nem feltétlenül kéne így lennie, de Magyarországon a kormánypárti médiumok jellemzően még csak újságíró munkát se nagyon végeznek, nemhogy oknyomozást. Egyszerű kérdésekre se nagyon próbálnak valódi válaszokat kapni, inkább csak közvetítik, amit fentről kiadnak nekik, megmagyarázni, elfogadtatni akarják a kormány álláspontját, ami nem újságírás, hanem reklám, vagy inkább propaganda.

Ami oknyomozás jellegű dolgot csinálnak a kormány oldalon, annak egyetlen célja az ellenzék támadása, lejáratása, aminek akár lehetne is létjogosultsága, ha valódi piszkos ügyek, igazi botrányok lepleződnének le ilyenkor, de ez annyira nem jellemző.

2020. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Oknyomozni nem csak politikusok után lehet. Pl. céges és a gyerekmunka, nagyon nagy sztárok, befolyásossággal és pedóhálózat.


A politikától eléggé undorodom megmondom őszintén. Van egy sorozat Marketplace a neve, ott csalókat buktatnak le. Van a Chris Hansenféle catch a predator, ott pedofilokat.


Lehet, hogy dokumentumfilmre és tényfeltárásra gondoltam, bocsi a rossz szóhasználatért. Nem gondoltam, hogy ezek különböző jelentéssel bírnak. Szóval az oknyomozéson kívül azokra is gondoltam, amiket felsoroltál. Tényfeltárás, dokumentálás, zsurnalizmus. :)

2020. aug. 3. 15:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahol magas a korrupció és nagyon kiterjedt a politika érdekköre, a politika és az üzleti élet nagy mértékben összefonódik, ott elég nehéz a politikát kihagyni az oknyomozásból, mert bármilyen téma mentén indulsz is el, elég hamar valamilyen politikai érdekeltségbe futsz.

Nem utolsó sorban ezek az érdekeltségek erőteljesen motiváltak benne, hogy ellehetetlenítsék a nyomozást is.

2020. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Hát sajna ez majdnem mindenhol így van.
2020. aug. 4. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!