Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Nagyon jó családi társasjátékok?

Nagyon jó családi társasjátékok?

Figyelt kérdés
Dooble, Dixit, Gazdálkodj okosan kivűl

2020. aug. 5. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Monopoly, activity
2020. aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ticket to Ride

Century Fűszerút

Aranyásók (saboteur)

Bang

Carcassone

2020. aug. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Facebook.on van egy Társasjáték nevű, kb 8000 tagú csoport, ott kiokosítanak sokkal konlrétabban is.
2020. aug. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Rizikó (Risk)
2020. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Több szász játék jöhet szóba (ha csak a toplisták legjobbjait és a a nagyon felpontozott játékokat nézzük), viszont ahhoz, hogy megtaláld a megfelelőt, ezeket a kérdéseket kell megválaszolnod:


Hány fővel játszanátok?

Magy vagy angol nyelvű kell hogy legyen a játék, vagy mindegy?

Egymás ellen vagy egymást segítve, esetleg egy mindenki ellen játszanátok?

Tematikus játékot akartok-e, és ha igen, akkor mi az, ami szinte az egész családot érdekelheti?

Egyszerű, gyors vagy összetett, több időt igénylő játékot szeretnétek-e?

Olcsó (1500-4000ft-os), átlagos (5000-12000ft) vagy drágább 15000ft+ társasjátékot vennétek?


Ha ezeket megírnád nekünk (vagy csak a nagyját) sokkal pontosabban tudnánk ajánlani.

Addig is a Boardgamegeek toplistáit/legjobb helyezettjeit ajánlanám, mint ahogy a következő linken magad is láthatod: [link]

Illetve a magyar és angol youtube videóik alapján azokat, amik megtetszenek, a következő youtube csatornáktól:

Dice Tower, Mit Játsszunk?, A kocka el van vetve,

Watch It Played, Shut Up & Sit Down

2020. aug. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3-4en játszanánk. Egymás ellen.

Nyelvfüggetlen . Egyszerű , gyors.

Olcsó

2020. aug. 14. 08:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor amiket a aug. 5. 23:53 válaszoló ajánlott, remek választások, és kiegészíteném olyannal, mint az:


Exploding Kittens (kártyavédőt mindenképp javaslok)

Sushi Go!

Fedőnevek

2020. aug. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha egyszerű, gyors, olcsó legyen, akkor a kulcsszó nem is annyira "családi játékok" hanem inkább "partyjátékok" lesz.


Saját bolti készlet legyen, vagy elég lenne megtanulni néhány olyannak a játékszabályait, amik franciakártyára is "adaptálhatóak?".

2020. aug. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd csak, mit találtam neked:


[link]

2020. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

-Imagine (Ha a Dixitet vagy az activity jellegű játékokat szerettétek, ezt is imádni fogjátok: egyszerű, gyors, kreatív)


-Quirkle (Ezen nőttem fel, 8évesként és 16-ként is szerettem, amilyen egyszerű a szabály annyi benne a lehetőség. Tipikusan olyan játék, ami valahogy senkinek nincs meg, de mindenki hallott már róla, így könnyű barátokat is bevonni.)


-Cluedo, Ticket to ride (Ha kicsik a gyerekek, nagyon ajánlom mindkettőt, jópár évig szeretni fogják.)

- Ha szeretnétek egy tanulósabb játékot is nekik, akkor ajánlom a Fáraó kódot: 3 szám felhasználásával és a négy alapművelet segítségével kell számokat kirakni.


-Pandemic (A legizgalmasabb játék, amivel valaha játszottam: a csapat összefogva játszik a társas ellen. Vírusok ellenszereit kell kifejleszteni, miközben a járvány azaz a játék több módon felül tud kerekedni rajtunk. Micsoda aktuális játék haha...)


-Carcassone, Catan, Rizikó (Ezek ismertebbek, tipikus területszerzős játékok, én mindenképpen a Carcassonét ajánlom, ez a legkönnyedebb és talán a legolcsóbb.)


Kártya alapú játékok:

-Sínen vagyunk (rövid kis kárytajáték, nem lehet nem szeretni)

- SET (dooble-hoz hasonló, csak több benne a lehetőség.)

- Dragon (gyönyörű szép a játék, tele van váratlan fordulatokkal)


Nem ismerlek Titeket és nem tudom hány évesek a gyerekek, de ha ezek a játékok szembe jönnek veletek, nyugodtan ajánlom: Azul, Egy okos húzás, Bang, Jumb, Mars terraformálása, Cubo.

2020. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!