Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért van letiltva néhány videó?

Miért van letiltva néhány videó?

Figyelt kérdés
A YouTube-on miért van letiltva néhány VEVO-s videó? De nem csak az! pl: az Adam Lambert What do you want from me meg a For Your Entertainment-t videót meglehetett nézni, már több mint 3 millióan látták,de egyik napról a másikra nem engedi megnézi és azt írja ki hogy letiltották az országomban a másik nap meg már le is szedték a YouTube-ról.Nem tudja valaki h miért van ez?
2010. aug. 6. 11:52
 1/1 anonim válasza:

Copyright. Nem csak a youtube nyomatja, az egész szerzőtársadalom, és a szabadalmi hivatal is országokra állítja be, hogy hol lehet közzétenni, ill. eladni (!) valamilyen terméket. Pl. én nem tudtam megvenni (!) egy albumot iTunes-ról, csak mert magyarországi vagyok.


Egyik napról a másikra oka:

1. a szerző megelégelte a dolgot, és letilttatta

2. mostanra lettek olyan jók a google által fejlesztett youtube algoritmusai, hogy ezeket a számokat/videókat is kiszűri, amit már régóta le kellett volna tiltaniuk (a szerző kérésére)


Egyébként, használj proxyszervert. Én a hidemyass.com-on szoktam hazánkban letiltott youtube vidiket nézni. Ez úgy működik, mint egy távoli böngésző. Van egy két populáris országban egy két nagy szerver, amit meglátogatsz a fenti címen (pl. USA), egy példa a hidemyass.com, beírod, mit akarsz megnézni (youtuberól bemásolod a linket, de nem azt az irdatlan hosszút, ahol már a letiltásról tájékoztattak, hanem amivel odanavigáltál), majd letölti magának amerikában, neki megengedik, és átküldi neked magyarországra.


kottalovag

2010. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!