Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Fiatalok! Van értelme manapság...

Fiatalok! Van értelme manapság (2020-ban) Youtube csatornát indítani?

Figyelt kérdés

Úgy látom, hogy jelenleg van egy hatalmas pangás a magyar Youtube-on, a hazai szórakoztató jellegű videók (főleg tartalmi) minősége messze lemarad az amerikaiakétól. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Magyarország még erőteljesebben kéne copyzza az amerikai jelleget, hanem én, mint szórakozásra vágyó fiatal lány, nem kapom meg ugyanazt az élményt, mint egy amerikai videóban, tehát a hazai videók UNALMASAK és hiányzik belőlük a kreativitás. Nem igénylem a külföldihez hasonló kaliberű tartalmat, ne utánzat legyen egy magyar videó, hanem simán kreatív, pörgős, tömör, egyedi...

Gondolom nem nehéz levenni a fenti gondolatmenetből, hogy én is szórakoztató (szórakoztató-edukációs) jellegű videókat készítenék.

Itt van pár külföldi youtuber lány, akik viszonylag rövid idő alatt váltak ismert(ebb)é az egyediségüknek köszönhetően.

https://www.youtube.com/results?search_query=joanna+ceddia

https://www.youtube.com/results?search_query=kelly+stamps

https://www.youtube.com/channel/UCxSz6JVYmzVhtkraHWZC7HQ


Úgy látom, hogy nem a téma egyedisége a mérvadó, hanem, hogy a videós hogyan adja elő magát. Tehát nem kell Los Angelesbe, meg Dubaiba utazgatni ahhoz, hogy nézett legyen a videó, hanem elég, ha a videós saját körülményeihez mérten tud egy vicces és szórakoztató hangulatot teremteni.


Van rá esély, hogy az embert hamar (1-3 éven belül) észrevegyék? Jelenleg a magyar youtube-on a vezető érában mind olyan csatornák állnak, amik ~10 éve kezdték meg az aktivitásukat.


Tudom, hogy többet tudnék nyújtani az embereknek, mint amit jelenleg látnak. Főleg a tini korosztály lenne a célközönség, a mindennapokban aktívan foglalkozom is ezzel a korosztállyal, így ismerem nem csak az aktuális trendeket, de az általános problémáikat és "veszélyeiket" is (elhidegülés a szülőktől, tik-tokban és úgy amúgy a közösségi médiában való elveszés). Tudom, hogy tudnék role-model lenni abban, hogy megmutassam, hogy hogy lehet menő és mások által elfogadott valaki ebben a korban úgy, hogy ne kelljen folyton magát mutogassa, alkoholizáljon, bullyingoljon. Az lenne a cél, hogy könnyedebb videókkal hintsek el üzeneteket a tanulás/önképzés szükségességéről, a sportolás fontosságáról, arról, hogy lányok körében sokkal fontosabb egymás felemelése és támogatása stb. Tehát a száraz és elméleti edukációs jellegű, leülős és kamerába nézős videók helyett gyakorlatban mutatnám meg, hogy én hogy szórakozom, hogy küzdöm le az emberek között a szorongásomat és szrom le mások véleményét.

Lehet érdekelt egy olyan tartalom, ahol a "szórakozás" feeling megamarad, de a mértéktelen pazarlás és önrombolás helyét az önképzés, tudatosság veszi át?



2020. szept. 11. 10:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
81%
Ha van ötleted, akkor igen.
2020. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha tényleg minőségben tervezed akkor én nyitot vagyok a csatornádra🤗
2020. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem akarlak megbántani de millió ilyen csatorna van már.
2020. szept. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Egy csatorna nem attól lesz egyedi, hogy olyat csinálsz, amit még soha senki. A te személyiséged, egyéniséged teszi azzá. Ha te mondjuk haul videót csinálsz és egy másik ember is csinál egy haul videót, az még nem másolás és nem biztos, hogy nem lesz egyedi.
2020. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Nekem nagyon bejönne egy ilyen csatorna, hajrá!
2020. szept. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a koncepció jól hangzik, ha tényleg sikerül olyat csinálnod, amilyennek a leírásod alapján gondolom, akkor akár siker is lehet. ha viszont nem, akkor akár csúfos kudarc is lehet, mert amiről te azt gondolod, hogy ismered őket és amire kíváncsiak, arra lehet, hogy ők rosszul reagálnak és nem őket ismerő jófej csajnak tartanak majd, hanem modoros, gügyögnipróbáló béna tanítónéninek. a kettő közt meg elég vékony lehet a határvonal - de még ha a többségnek nem jön be, akkor is lehet, hogy lesz olyan, akinek igen és ha nekik használ, akkor már megérheti csinálnod - nekik legalábbis. neked ettől még nem biztos, hogy meg fogja érni...


de azt ne felejtsd el, hogy neked még nincs tapasztalatod abban, amit csinálni szeretnél és akiket mintának tekintesz általában évek óta csinálják, rutinjuk, tapasztalatuk van benne, nem így kezdték (vagy pont azért nem jön be, amit csinálnak, mert nekik sincs több, mint neked).

a rutin nem jön magától. bele kell jönni, meg kell egy csomó mindent tanulni, felépíteni a munkamódszereket, folyamatokat, stb.


nem lebeszélni akarlak, csináld, ha szeretnéd és kívánom, hogy sikerüljön is elérni a céljaidat. csak kellő rálátás nélkül könnyű azt hinni, hogy csak elkezded és máris levered a legjobbakat a polcról, közben meg nagyon sok munkával is legfeljebb csak talán elérsz oda, ahova ők.


hogy sikeres leszel-e vagy sem, azt nem lehet látatlanban megmondani. még 1-2 videó alapján sem. évekig kell kitartóan csinálni és utána majd kiderül, hogy megérte-e csinálni, vagy nem.


amíg csak töröd a fejed, addig viszont nem csinálod. amíg nem csinálod, addig nincs termék. amíg nincs kész termék, addig csak találgatni lehet, hogy vajon ha lenne, akkor néznék-e, de sosem lehet biztosan tudni, hogy néznék-e, mert nincs mit nézni.

egy rakás olyan tévé műsor és YouTube video is van, amiket soha senki nem gondolta volna, hogy nézni fog bárki, mégis tömegsiker lettek.

sőt nagyon sok olyan van, amit azután sem értenek sokan, hogy mások miért nézik. de kit érdekel? nem azoknak készül, akik nem értik, hanem azoknak, akik értik.


csináld! kísérletezz, alakíts rajta és folytasd a kiserletezest, de főleg alkoss és majd a munkád eredménye eldönti, hogy édekel-e valakit, vagy nem. amíg csak egy ötlet, addig senki nem tud mit kezdeni vele, mert nem tudja elképzelni, milyen lenne. ha kész van, akkor arról lehet véleményt mondani, ami ott van - és az sem mindenkinek a véleménye lesz, csak egy valakié.


Harry Ford állítólag azt mondta: “Ha a vásárlókra hallgattam volna, akkor egy gyorsabb lovat gyártok autó helyett.”


tele az emberiség kultúrtörténete olyan írókkal, színészekkel, zenészekkel, táncosokkal, sportolókkal, akiket a HOZZÁÉRTŐK eltanácsoltak a céljaiktól, mert “ilyen adottságokkal nem lehet befutni”. akik elhitték, azok nem is futottak be. viszont megszámtalanul sokan vannak, akik nem fogadták el és elérték az álmaikat és azóta példaként mutatnak vissza az egykori kioktatásokra, hogy lám mégis csak vitték valamire.


viszont azt se felejtsd el, hogy amit csinálsz nem lesz elsőre tökéletes. sőt elsőre valószínűleg még csak jó, vagy akár élvezhető sem. sok-sok órányi, vagy akár évnyi kemény munka eljutni oda, hogy jó leszel abban, amit csinálsz és hogy amit csinálsz végül tényleg olyasmi lesz, mint amit szeretnél csinálni. menet közben rengeteget tanulsz róla, hogyan vedd fel, hogyan fogalmazd meg, hogyan add elő, hogyan viccelj és hogyan ne, stb. ez egy fejlődési folyamat minden videósnál. mindenki bénán kezdte és mindenki egészen máshol tart sikeresen, mint ahol kezdte. viszont aki el sem kezdi, az nem is jut el sehova, csak töpreng rajta, hogy mit lehetne...

2020. szept. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ha elkezded, kérünk linket! én is kíváncsi vagyok rá!
2020. szept. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megélhetés szempontjából van.
2020. szept. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akik írták, hogy kíváncsiak, szívesen rápillantanának, azoknak írom, hogy majd küldök linket, bár szerintem előreláthatólag legalább fél évbe fog telni, míg nyilvánosságra hozom az első videót.

4-esnek: pont erről beszéltem én is a kérdés alatt, vannak egyedi ötleteim is, de nem ódzkodom a már bejárt utak, ötletek használásától, mert tudom, hogy a személyiségem, előadásmódom a mérvadó, ettől lehet egyedi.


6-ost is megnyugtatnám: tudom mennyi munka van egy videó ötletének megszületésétől a nyilvánosságnak való bemutatásig. Az a tervem, hogy először összeírok legalább 20 ötletet, majd kiválasztok egyet, annak megríom a forgatókönyvét A-tól Z-ig (szeretem a spontaneitást is, de másoknál engem nagyon idegesít, hogy ha épp kamera előtt próbálják kitalálni a mondanivalót, vagy túl sok a vágás pont amiatt, hogy a szavak közötti szüneteket ki kell vágni). Nyilván innen jön a forgatás rész a forgatókönyv alapján, majd az utómunkák: vágás, szerkesztés. És igazából ezután kezdeném előlről. Vagy ugyanazzal az ötlettel, vagy egy másikkal. Azért, hogy gyakoroljak. Hozzáértőbb barátoknak (16-19 évesek), cserkészőrsömben a tagoknak (11-13 évesek) megmutatnám a videót, így tudnék visszajelzést is kapni, külső szemmel milyenek, mennyire érthető/élvezhető/elég-e vagy túl sok a humor... És ha már lenne legalább 3-4 olyan videó amire azt mondom, hogy na ez pöpec, akkor elkezdhetném feltölteni...

Tudom, hogy nekem is fejlődnöm kell, pl. vágás szempontjából sehol nem állok, de azt tudom, hogy van annyi esztétikai érzékem a videózáshoz, amiből ki lehet indulni, meg van egy nagy adag kreativitás és íráskészség. Plusz novembertől jövő szeptemberig annyira felszabadulnak a hétköznapjaim, hogy tudom, hogy ez is beleférne, sőt, nem lesz ennél jobb alkalom elkezdeni. :)

2020. szept. 14. 10:58
 10/11 anonim ***** válasza:

az ötlelteket összeírni mindenképp hasznos, ahogy a forgatókönyv, szöveg írás is. de ne halogasd a kezdést, hogy majd akkor, ha lesz időd, ez lesz, az lesz. minél hamarabb kezdj el kísérletezni, hogy szokd, tapasztalj és a tapasztalatok fényében fejleszthesd a munkamódszereidet.


pl. kedésként csinálj magadnak -100-tól visszaszámolva teszt adásokat, amikben csak elmondod magadnak rögtönözve, hogy mik a terveid, mit hogyan akarsz majd csinálni.

de már ezt is vedd fel magadnak, próbálj belőle vlogot szerkeszteni, elemezd ki, hogy mi hogyan működik, vagy hogyan nem. persze akár ezt is megírhatod, az is egy tapasztalat.

nem mindenkinek ugyanaz működik jól. nekem pl. majdnem rosszabbul megy előre megírt szöveget elmondani, mint rögtönözni - pedig általában az se megy, de van amiről sokkal jobbat tudok rögtönözni, mint előre megírtat elmondani. meg kell találni azt, ami neked megfelel. ez viszont csak tapasztalati úton megy.


az mindenképp jó, ha van 3-4-10-20 videó a tarsolyodban, amikor elkezded már igazán aktívan csinálni, mert ha elkezded széles körben reklámozni, akkor nincs kiábrándítóbb annál, hogy össze-vissza, vagy leginkább nem is frissül.


az ismerősök, barátok visszajelzései hasznosak lehetnek, mindenképp jó, ha van egy teszt közönséged, vagy akár kemény mag. viszont egyáltalán nem biztos, hogy ők bármiben képesek jól reprezentálni a széles közönség visszajelzéseit.

2020. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!