Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha improvizá...

Miért van az, hogyha improvizálok egy zenére egy táncot, akkor úgy mozgok mint egy profi, viszont a koreográfiákkal meg szenvedek?

Figyelt kérdés
Persze az improvizálás akkor megy, ha csak egyedül vagyok, vagy esetleg max egy ember.

2020. nov. 16. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ösztönöd. Te úgy érzed, hogy úgy táncolsz, mint egy profi.

Egy profi valószínűleg nem azt látná, amit te érzel.

A táncművészet nagyon sokrétű szakma.

2020. nov. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van :D Szoktam egy szintén táncos ismerősömmel improvizálni, fel is vettük, a stílusunk viszonylag hasonló, viszont teljesen más mozdulatokat használtunk.
2020. nov. 16. 13:33
 3/6 anonim válasza:

"Minél többet tudok, rájövök, hogy még nagyon keveset tudok."

Ez a kis idézet, szólás-mondás minek is mondjam teljesen jól leírja, hogy miért érzed ezt :D

Mivel nem vagy képzett, magadhoz képest ezt már szuper tudásnak érzed. Lehet, hogy van egy alapvető tehetséged a tánchoz és a ritmusérzéked is pontos, viszont hiányoznak az alapok. Ez olyan, mint amikor egy egyenes úton tök jól elvezetgetsz mindenféle oktatás nélkül, mert rájöttél hogy működnek a pedálok, de forgalomban elvesznél.

Ha úgy érzed, hogy van hozzá érzéked, akkor jelentkezz egy táncsuliba, ahol indítanak Alapképzést. Amint elkezdesz táncolni és meglátod, hogy milyen kihívások vannak benne, vgy meglátod a tanárodat, a csapattársaidat táncolni, akkor jössz rá, hogy hol is tart a tudásod. Senki nem születik profi táncosnak. Hosszú évek munkája, alázat és kitartás vezet el a profizmushoz.

2020. dec. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia! Igazából már jópár éve járok táncsuliba, mostanában csak balettozok meg modern balettozok, de előtte hiphop-oztam és jazztáncoltam is :) És nem azt mondom, hogy tényleg profi lennék, csak látom, hogy mennyit fejlődtem, meg mikor felveszem videóra, a koreót és az imprót is, az impró az mindig jobban sikerül.
2020. dec. 21. 00:21
 5/6 anonim válasza:

3-as vagyok:

Lehet azért, mert az vagy igazán te. Az szívből jön. Azt vizsgáld meg, hogy melyik stílust nyomod impróban, mert valószínűleg az a te világod/utad és azt kellene erőltetni, tehát olyan táncsulit választani és tanárt, aki a stílusodhoz a legközelebb áll. Akkor a koreok is jól fognak menni.

2020. dec. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5: rendben és köszi a tanácsot^^
2020. dec. 21. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!