Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Jelen körülmények, tiltások...

Jelen körülmények, tiltások miatt érdemes elkezdeni egy szilveszteri házibulit szervezni 5-9 fő között?

Figyelt kérdés
A korlátozás miatt nem éjszakai bulinak tervezem. Az alapötletet még a szigorítások előtt találtam ki, de egy nappal a kihirdetése után közöltem a haverokkal. Nem ígértem nekik 100 %-ra, de azért reménykedem, hogy attól még összejöhetne. Érdemes lassan belekezdenem a részletekbe velük, vagy inkább még most fújjam le, mert további szigorítások is előfordulhatnak addig, vagy már ennyi miatt is esetleg megszólnának a járőrök vagy talán addigra enyhülnek a szigorítások, vagy az ünnepekre lehet még a szórakozóhelyeket is kinyitják?

2020. nov. 21. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Azt vedd figyelembe, hogy vannak tünetmentes fertőzött emberek is. Nem beteg, nem érzi rosszul magát, de benne van a vírus és terjeszti is. Benne van a pakliban az is, hogy mindenki egészséges és az is marad. Az is, hogy egy fertőző embert meghívsz, aki megfertőz másokat, vagy akár mindenkit. Lehet valaki beteg lesz, lehet kicsit, lehet nagyon. Lehet egyáltalán nem, de továbbfertőzi a családját, ahol szintén vagy beteg lesz valaki, vagy nem. Vagy meghal. Lehet elkapta volna máshol és mástól, de az is lehet hogy nem lettek volna ezek az emberek betegek, ha nem vettek volna részt ezen a bulin. Ugyanez igaz bármilyen tömegrendezvényre, ezért is tiltották be őket, meg zártak be a közösségi helyek.
2020. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem fújd le, már csak a saját érdeketekben is.


Egyik részről a szigorítások: a kormánynak nem erőssége a logika, szóval itt már tippelni sem érdemes semmit, de egyébként ha szar a helyzet, akkor logikus lépés szilveszterre szigorítani, hogy kevesebb legyen az összejövetel. Persze nálunk az sem kizárt, hogy pont az ellenkezőjét csinálják majd... Ki tudja.


Viszont abban, amit az első válaszoló ír, van igazság. Honnan tudod, hogy valaki nem fertőzött éppen? Sajnos ezt nem lehet garantálni, és egy buli nem olyan, mint mondjuk egy munkahely... Ha egy házibuliban valaki fertőz, akkor jó eséllyel mindenki részesül majd belőle. Persze lehet mondani, hogy nem vagyunk idősek, nem vagyunk betegek, nem lesz tőle bajunk, de ezt sem lehet kijelenteni, max bízni lehet benne...sajnos volt és van rá példa, hogy egyébként egészséges 30-as éveikben járó emberek halnak bele. Ez annak a hozadéka, hogy ezt a betegséget nem tudják pillanatnyilag hatékonyan kezelni. De ha nektek nem is lenne bajotok, lehet, hogy akinek adott esetben továbbadjátok annak lesz. És sajnos a magyar egészségügyi rendszer jelen állapotában nem képes megfelelően ellátni egy intenzív ellátásra szoruló beteget, mert túl van terhelve. És ez nem álhír, meg kitaláció ahogy állítják, hanem tény. Ahol egy teszt eltűnik, vagy egy hét után érkezik meg az eredménye (és ezalatt a potenciálisan pozitív illető oda megy ahova akar, az ő belátásra van bízva, hogy izolálja e magát) ott már rég őskáosz van, szerintem te sem szeretnéd, hogy most múljon rajtuk az életed, vagy akár valamelyik szeretted élete..



Mindez egy szilveszteri buli miatt... Megéri?



Persze csak ez mind csak lehetőség, van x százalék esélye, hogy valaki fertőzött közületek pont akkor, y százalék esélye hogy valaki, aki elkapja kórházba kerül... De megtörténhet. És szerintem ezt Te sem szeretnéd.

2020. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Én is szkeptikus voltam ezzel a virus dologgal, de a családban most van olyan aki már nem biztos hogy haza jön. Az egész család vírusos lett úgy hogy én tünetmentes voltam.

Ilyenkor szerintem nem kéne semmilyen bulit megtartani. Ki lehet bírni ha ebben az évben elmarad a nagy szilveszteri bulizás. Mindenki otthon szűk körben megünnepli a családdal és kész. Ha most ezt magtartjátok, valaki tünetmentes hordozó, elkapod, te tovább és van esély arra hogy nálatok is valakit nagyon levesz a talpáról, rosszabb esetben bele is hal.

Szerintem ebben az évben már szórakozó helyek, mozik már nem nyitnak ki.

Szóval ha a te helyedben lennék elkezdeném tudatni a többiekkel hogy lefújom az egészet. De ezt neked kell eldöntened hogy mi a fontos. Egy buli aminek lehetnek következményei vagy a környezetedben elők egészsége.

De ha bulit szervezel akkor gondolom nem gyerek vagy és nem kötözködésből de ezt nem kellett volna megkérdezni hanem automatikusan lemondani.

2020. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy túl feltűnő is lenne a szomszédoknak valaki meg úgy si jóakaró lenne és jelentené.
2020. nov. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok


Le lehet pontozni, nyilván ez az oldal lényege, csak akkor tessék már megcáfolni amit írtam.


Ha az nem megy, akkor meg nem kell pontozni sem. Köszi..

2020. nov. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Majkát nem kell meghívni és akkor mehet nyugodtan a buli
2020. nov. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Ha olyan helyen dolgozol ahol sok emberrel érintkezel, esetleg szülőkkel élsz, vagy jársz nagyszülökhöz akkor inkább ne legyen idén buli.


Meg amúgy is inkább ne, mondom ezt fiatalként.

2020. nov. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!