Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Van arra esély, hogy a közeljö...

Van arra esély, hogy a közeljövőben elérhető legyen Magyarországon is a Napster nevű zenei streaming szolgáltató?

Figyelt kérdés

Azért szimpatizálok az alkalmazással, mert a zenei streaming szolgáltatók közül ők adják a legtöbb pénzt a zenészeknek, amit szerintem figyelembe kéne vegyük, amikor választunk streaming szolgáltatót, hiszen a zenészek érdemelnének több pénzt nem pedig a multi cégek. Azért fizetsz havi költséget, hogy hallgasd kedvenc előadóidat, és azzal, hogy hallgatod, inkább őket kéne támogasd mintsem magát a szolgáltatót. Tény, hogy fent kell tartaniuk a streaming szolgáltatóknak azt az irdatlan mennyiségű adatot, de akkor is nagyon aránytalanul van elosztva a bevétel. Nem akarok senkit megtéríteni s ez nem is reklám (esküszöm :))), de itt van pár adat (növekvő sorrendben):


Napster: $190.00

At a rate of $0.019 per stream

Tidal Music: $128.40

At a rate of $0.01284 per stream

Apple Music: $78.30

At a rate of $0.00783 per stream

Deezer: $64.00

At a rate of $0.0064 per stream

Amazon Music: $40.20

At a rate of $0.00402 per stream

Spotify: $31.80

At a rate of $0.00318 per stream.

Pandora: $13.30

At a rate of $0.00133 per stream

YouTube Music: $8.00

At a rate of $0.0008 per stream


(ennyit kap egy előadó 10000 meghallgatás után különböző streaming szolgáltatóktól)

persze ezek nem biztos, hogy pontos adatok..

Viszont ezt az adatot nézve ma áttértem a Tidal-re. Jó minőségű a prémium csomag is, és egyáltalán nem hiányos a zeneszámokban. Meglepődtem, hiszen alter zene kedvelő vagyok, és minden megvan, ami a Spotify-on vagy az Apple Music-on is. (NEM, tényleg nem reklám, arra ott vannak az amerikai celebek :D csak egyszerűen felháborító látni ezeket a számokat, gondoltam jobb, ha az ember tudatában van, hogy mennyire nem fer az, amit ezek a szolgáltatók művelnek a zenészekkel). Ezért is tettem fel a fenti kérdést.. Maradok a Tidal-nél, de ha megérkezik a Napster hazánkba, akkor mindenképp kipróbálnám azt is. Van erre esély, hogy a közeljövőben elérhetővé tegyék itt is?



2021. jan. 17. 01:38
 1/2 A kérdező kommentje:

Bocsánat, késő van..fáradt vagyok

Mielőtt még bárki belém kötne.. "csökkenő sorrendben" :D

2021. jan. 17. 01:54
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindegyik 0,01%-ot ad, ha jól számolom.
2021. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!