Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mekkora a különbség a feszítet...

Mekkora a különbség a feszített vászon, a kasírozott vászon (fára, kartonra stb) és az egyszerű alapozott farostlemez között tartósság szempontjából?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok. Arra lennék kíváncsi hogy a festmény élettartamát és minőségét ez befolyásolja-e. Tájékozódtam sok helyről, de erre nem kaptam még választ.

Egyáltalán mit jelent a tartósság ebben az esetben? 100 év múlva már senkit sem fog érdekelni a művem, de azt sem akarom hogy 5 év múlva kikopjon.

Esetleg festék függő is? Mert egyelőre acryl festéket használok, olajat is szeretnék ha jobb leszek.

Előre nem lehet tudni melyik fog sikerülni. Papíron és kartonon gyakorlok, de kis feszített vászonra is sikerült már szépet. Nyilván a legjobbakat a falra szeretném kirakni ezért is vagyok kíváncsi. Az ár a csillagos ég ha nem figyelek oda.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. febr. 18. 13:03
 1/2 anonim válasza:
A pontos választ ugyan nem tudom, de próbálj meg inkább a Facebook-on érdeklődni festéssel foglalkozó csoportoknál. Ott találsz hozzáértőket is. Egy ilyen helyen olvastam, hogy egyelőre az olajfestéket tartják tartósabbnak, de csak azért, mert az akryl még viszonylag új, és a tartósságáról még nincs elég tapasztalat az idő rövidsége miatt. Nem azon múlik, hogy milyen alapra festesz.
2021. febr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A Facebook eszembe sem jutott. Pedig valóban mindenre van már csoport.
2021. febr. 22. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!