Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A Harry Potterben a roxforti...

A Harry Potterben a roxforti órákon csak évfolyamok szerint, vagy házak szerint is szét voltak bontva a diákok?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 22. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Évfolyamok és a felvett tantárgyak szerint.
2021. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Plusz az általánosan kötelező tárgyak két házanként voltak. Pl. Harryék évfolyamán bájitaltanon egyben volt a Griffendél a Mardekárral.


[link]

Ezen az oldalon felsorolnak mindent, amit ezzel kapcsolatban tudni.

2021. ápr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De akkor a filmbe miért mutatja együtt?
2021. ápr. 22. 22:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Együtt mit?? Most mondtam, hogy sok óra két-két házanként volt.
2021. ápr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A filmben sincs együtt több évfolyam az órákon. Általában ott is két ház vesz részt egy adott órán, legtöbbször a Griffendél és a Mardekár.
2021. ápr. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alap, mindenkinek kötelező tantárgyak óráin házanként vannak szétszedve a tanulók, és egyszerre két ház diákjai vesznek részt az órán.

A 3. évben felvett órákon (mugliismeret, jóslástan, számmisztika, rúnatan, LLG)pedig az egész évfolyam együtt van, mármint az, aki felvette az adott órát.

Aztán 6. évtől, az RBF ek után már minden óra együtt van az egész évfolyamnak. De persze egyáltalán nem tanul mindenki mindent tovább.

Remélem sikerült viszonylag érthetően elmagyaráznom.

2021. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jó, így már egy fokkal jobban értem. Akkor valószínűleg én emlékszem rosszul arra hogy Malfoy ott volt a másodéves első gyógynövénytan órán a filmben...
2021. ápr. 23. 10:02
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszel rosszul. Gyógynövénytanon a könyvben a Griffendél és a Hugrabug volt együtt azon az órán, de a filmben ez meg lett változtatva.
2021. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Találtam egy képet a második filmből, amin az van, hogy egy mandragórát fog, gondolom gyógynövénytan órán lehetett. De úgy emlékszem, hogy a könyvben a hugrabugosokkal voltak együtt.
2021. ápr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak változtatások a filmekben erre vonatkozóan (is), de eredetileg, a könyvben úgy van, ahogy a #6 os leírta.
2021. ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!