Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Csak szerintem káros, hogy a...

Csak szerintem káros, hogy a Youtuberek egészségtelen kajákat népszerűsítenek?

Figyelt kérdés

Ezt most nem a fizetett promócióra értem, hanem, hogy tudattalanul is túlfogyasztásra és egészségtelen ételekre buzdítanak az ételkóstolós/mukbangos/megettem 100 darab valamit/egész nap X színű kaját/ 1 napig azt ettem, mint XY híresség/kalóriakihívás/instant kajás/furcsa ételkombinációs stb. videókkal. Az utóbbi időben már mindenki hasonló jellegű tartalmakat gyárt a magyar Youtube-on, ami kezd unalmas lenni, főleg, hogy egymástól lopják az ötleteket. De persze sokan megnézik ezeket a videókat, főleg kiskorú nyálcsorgató ösztönlények.

Van olyan Youtuber, akinek szinte minden második videója ilyen jellegű. Nem is veszik észre talán, hogy nagyon rossz példát mutatnak a fiataloknak azzal, hogy két pofára zabálják magukat ismert gyorséttermek termékeivel. Különösen hiteltelen elhízott videósoktól, akik a test elfogadására buzdítanak, közben tonnaszámra eszik a magas cukor/zsír/só tartalmú ételeket. (Nem gondolnak bele, hogy azokat, akiknek vmi étkezési problémája van/nincs pénzük karjára, azokat ez triggereli is). Ha egy kisebb gyerek azt látja, hogy ez a menő, ő is ezt akarja csinálni, ami rossz következményekhez vezethet.

Direkt nem írok neveket, szerintem mindenki tudna példát mondani azokra, akik ennek a trendnek behódolnak a nézettség miatt.

Mielőtt megköveznétek, én sem vagyok egy kalóriaszámolgatós, táplálkozási trendeket követő sportlady, de ez a jelenség már régóta szemet szúrt nekem. Ti mit gondoltok? (Ne írjatok ilyeneket, hogy "ha nem tetszik, ne nézd", mert itt nem egy konkrét videó(s)ról van szó, hanem egy trendről).



2021. máj. 19. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is észrevettem már ezeket. Vannak ilyen amerikai ASMR videósok is 9M megtekintéssel és magyarok is elkezdik már utánozni. Nem sok értelme van ezeknek, bár olyat is olvastam, hogy pl az ilyen evős asmr videósoknál közel teszik a kajához a kamerát, hogy többnek látszódjon. Bár lehet az is magyarázat erre, hogy nem 100 kilósak, mert kb minden második nap tesznek fel videót, hogy cukorkákat meg zseléket vagy épp gyors kajákat esznek a mikrofonba. De pláne gyerekek számára káros ez, mert látja és ezeket a káros kajákat fogja kérni és kívánni meg amúgy is ezekre a videókra meg lehet éhezni. Régen a japán funbox volt a divat, most meg egy napig sárga kaját ettem, végig kóstoltam a bubble teákat stb stb.
2021. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akinek esze van az szerintem látja, hogy ez mennyire káros. Néha még magán a videóson is nyomon lehet követni. Szerintem ez a legdurvább példa.

Ide jutott:

https://www.youtube.com/watch?v=Nz51aMBgH04

Innen indult:

https://www.youtube.com/watch?v=Pf4zngxieSk


Egyébként azt sem értem, hogy hogyan bírja ezt a szervezetük.

2021. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2.es ez durva..pont ez az, hogy valakik meg ezt nézik állandóan és ők meg erre megéheznek és így elhíznak anélkül, hogy videón utánoznák őket. Van pl ez a lány https://www.youtube.com/watch?v=cRY4WQIBc3E&t=9s&ab_channel=.. ennek a nyámnyogásnak is nem tudom mi értelme van. De azon is csodálkozok, hogy ő nem 100 kg még pedig minden második nap ilyen videókat tölt fel a csatornáját elnézve.
2021. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3. Ezen a lányon mindig azzal kapcsolatban csodálkozok, hogy hogyan vannak még ép fogai. Annyi cukrot megeszik, hogy éjszaka tuti óránként fut a vécére a sok vízivás után.

Én tuti hánynék, ha ezt minden egyszerre meg kéne ennem. De már az ő gyomra hozzá van szokva. Lehet egész napokat koplal azért, hogy aztán meg tudjon csinálni egy ilyen videót, aztán megint koplal és így megy. :(

2021. máj. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!